Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Металеві прогінні споруди

До типових конструкцій металевих прогінних споруд належать:

  • – блокові прогінні споруди з суцільнометалевих колійних блоків і блоків металевих прогонів з дерев'яними щитами настилу:
  • – прогінні споруди з пакетів прогонів з дерев'яними щитами настилу.

Блочні прогінні споруди призначаються, як правило, для перекриття прогонів мосту до 6 м. Для перекриття прогонів довжиною більше 6 м використовуються пакети прогонів зі щитами настилу.

У цих конструкціях передбачається:

  • – десять прогонів у поперечному перерізі прогінної споруди;
  • – змінювання довжини прогінної споруди від 3 до 5 м з кроком 0,5 м і від 5 до 9 м з кроком 1 м;
  • – однотипне кріплення прогонів до насадок (лежнів) опор (за винятком прогінної споруди з пакетів прогонів);
  • – об'єднання прогонів у блоки з'єднаннями з кутиків з шириною полички не менш ніж 50 см або швелерів висотою не менш ніж 65 мм, які приварюються до прогонів зварними швами висотою 6 мм.

Прогони по ширині моста у блочних конструкціях розташовуються колією паралельно його осі на відстанях між ними в колії по 45 см, стикуються на опорах у переплетення і беруться довжиною на 50 см більше розрахункової величини прогінної споруди мосту.

Прогони складаються у блочних конструкціях з одного, а в конструкціях з пакетів прогонів з двох швелерів або двотаврів. Прогони, що вироблені з поодиноких швелерів, встановлюються в прогінній споруді поличками в один бік.

Засоби механізації будівництва мостів і заготівлі мостових конструкцій

Під час будівництва низьководних мостів використовуються такі табельні засоби механізації: мостобудівельна установка УСМ-2; автомобільні крани; автомобілі різної вантажопідйомності.

Під час заготівлі лісу та виготовлення мостових конструкцій використовуються: бензиномоторна пилка МПг5 “Урал-2”; лісопильна рама ЛРВ-1; пересувна електростанція ЗСБ-8И.

Для зварювання та рвання металу використовується обладнання з комплекту електростанції ЗСБ-8И і ремонтних майстерень, а також народногосподарські зварювальні трансформатори та зварювальні перетворювачі.

Мостобудівельна установка УСМ-2 призначена для механізації будівництва низьководних мостів (естакад) на дерев'яних пальових і рамних опорах через вузькі водні перешкоди, заболочені пойми та суходільні перешкоди (яри, виїмки тощо).

Мостобудівельна установка УСМ-2

Рис. 145. Мостобудівельна установка УСМ-2

До складу комплекту мостобудівельної установки входять: мостобудівельна машина та допоміжний автомобіль з допоміжним обладнанням, майном і ЗІП.

Як базовий автомобіль мостобудівельної машини використовується шасі автомобіля КрАЗ-260Г, на якому змонтовано обладнання, що забезпечує подавання мостових елементів з транспортного автомобіля, занурювання паль, оббудову опор і укладення прогінних споруд.

Характерною особливістю мостобудівельної машини є те, що у ході будівництва вона переміщується безпосередньо по ділянці мосту, який зводиться. Це дозволяє будувати мости незалежно від стану перешкод: на мілководді, суходолах тощо. Подавання мостових конструкцій до мостобудівельної машини проводиться транспортними автомобілями, що рухаються по зведеній ділянці мосту заднім ходом.

Забивання паль проводиться дизель-молотами ДМ-240, а їх обпилювання - бензиномоторними пилками МП-5 “Урал-2”.

Допоміжний автомобіль призначений для перевезення обслуги, допоміжного обладнання та обладнання, що знімається, поковки і ЗІП. Все майно і ЗІП знаходиться в ящиках, а поковка - у висувних ящиках контейнера.

За допомогою УСМ-2 можна будувати мости з темпом: у звичайних умовах (вдень) - 10... 18 м/год; у складних умовах (слабкі та кам'янисті грунти, підвищена швидкість течії, льодохід, темний час доби тощо) - 7...10 м/год.

За допомогою мостобудівельної машини можна виконати такі операції:

  • – одночасно забити чотири палі й обпиляти їх на одному рівні;
  • – встановити на обпиляні палі насадку;
  • – укласти прогінну споруду та прикріпити її до насадки.

Виконавши операції, машина пересувається на готову ділянку моста й операції повторюються.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші