Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Обладнання та утримання поромної переправи

Для обладнання поромних переправ використовуються: десантні човни ДЛ-10, поромно-мостова машина ПММ-2, понтонно-мостовий парк ПМП-М; для переправи легких вантажів можна збирати перевізні пороми з десантних човнів з прогоновою спорудою з місцевих матеріалів. Переправа техніки на поромній переправі проводиться також, як і на десантній, шляхом послідовного здійснення рейсів, однак навантаження техніки на пороми проводиться безпосередньо на воді.

Обладнання поромної переправи містить у собі інженерну розвідку ділянки річки з прилеглою місцевістю; розгородження берегів, русла річки, шляхів підходу, а також районів зосередження техніки, що розвантажується; підготування шляхів висування до переправи, шляхів виходу матеріальної частини ПМП-М до річки та повернення їх до району зосередження; улаштування з'їздів у воду та виїздів з води; обладнання сховищ для підрозділів комендантської служби, особового складу резерву, водіїв автомобілів, що розвантажились; виконання маскувальних заходів і заходів імітації; обладнання місць річкових застав і обладнання протимінних загороджень; організацію комендантської та евакуаційно-рятувальної служб.

Утримання переправи включає: безпосередню переправу військ; підтримання у справному стані шляхів підходу й виходу до переправи; спостереження за водною перешкодою; організацію комендантської й ряту вальної служб; згортання переправи.

Для переправи легких вантажів можна збирати перевізні пороми з десантних човнів з прогоновою будовою з місцевих матеріалів.

Місце переправи на ПММ-2 повинно відповідати таким умовам: глибина річки за курсом переправи не менш ніж 1,5 м; мілководні ділянки не менш ніж 1,4 м протяжністю не більше 50 м; швидкість течії не повинна перевищувати 2 м/с, а біля берегів у місцях причалювання - 1,5 м/с; перевищення берегів над водою у місцях встановлення апарелей під час навантаження й розвантаження не більш ніж 1,5 м. Якщо апарелі для завантаження або розвантаження опускаються на дно річки, то у цих місцях має бути не глибше 1,2 м.

Завантаженням і розвантаженням техніки на поромі керує командир порома. Апарелі порому повинні надійно впиратися на ґрунт, а сам пором закріплюється швартовими канатами до анкерних кілків на березі.

Слід пам'ятати, що зміщення центру ваги не повинно перевищувати: поперек осі проїжджої частини - 150 мм до носової частини порома і 100 мм до корми порома; вздовж осі проїжджої частини різниця розмірів зведених бортів берегового і річкового понтонів не повинна перевищувати 50 мм.

Завантаження техніки на пороми й розвантаження її з поромів здійснюється з використанням сходен або апарелей. Кількість техніки, що перевозиться на одному поромі з парку ПМП-М, залежить від вантажопідйомності порому.

Таблиця 45

Кількість техніки, що перевозиться на одному поромі з комплекту парку ПМП-М

Техніка

Вантажопідйомність

40

60

80

170

Середні танки, САУ та техніка на їх базі Бронетранспортери: БТР-70, БТР-80

1

1

2

4

Артилерійській тягач: МТ-Т

2

4

6

12

Автомобілі з вантажем:

1

2

3

8

УАЗ-469, УАЗ-452

6

9

15

30

ГАЗ-66

4

6

8

16

ЗИЛ-130, ЗИЛ-131

2

4

6

14

Урал-4320

2

4

6

12

КрАЗ-255Б, КрАЗ-260

1

2

3

8

MAЗ-543 (MA3-537)

1

1

2

4

Механізований міст ТММ-ЗМ

2

2

3

8

Мостоукладач МТУ-20

1

1

1

3

Машини на базі МТ-Т: БАТ-2, МДК-3

-

1

2

4

Швартування порома до берега здійснюється якорями. Техніка на поромі кріпиться упорами під катки або колеса.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші