Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Мостові конструкції ТММ-3 на перешкоді

Мостоукладач призначений для транспортування мостової конструкції, встановлення її на перешкоді та зняття з перешкоди у разі збирання

та розбирання мостів.

Мостоукладач складається з базової машини та спеціальних механізмів.

До складу спеціальних механізмів входять: механізм установлення мостової конструкції, виносні опори та гідропривід.

Механізований міст ТММ-3 складається з мостоукладача та мостової конструкції.

Мостоукладач призначений для транспортування мостової конструкції, встановлення її на перешкоді та зняття з перешкоди у разі збирання та розбиранні мостів.

Перед облаштуванням моста проводиться інженерна розвідка перешкоди, яка має на меті вибір місця та позначення створу мосту, визначення глибини й характеру дна в місцях встановлення проміжних опор. Обраний для встановлення мосту створ перешкоди повинен мати: зручні та приховані під'їзди до мосту; майданчики на вихідному березі, зручні для зосередження та розгортання мостоукладачів; ширину перешкоди в створі не більш загальної довжини моста; глибину перешкоди в місцях встановлення опор не більше, ніж 3 м; схил берегів: подовжній не більше за 10°, поперечний не більше за 6°; грунт дна, що допускає спирання опор мосту без великих осадок під навантаженням і схил дна в місці спирання опорних плит не більше за 30°.

Встановлення багатопролітного мосту ТММ-3 має два основних етапи: підготовку машин до встановлення і установлення моста.

Підготовка машин може проводитися завчасно в укритті при наявні вільних під'їздів до перешкоди, або безпосередньо на березі і включає підготовку до розсування колій і їх розсування.

Схема розбивання осі моста

Рис. 166. Схема розбивання осі моста

Для установлення моста через перешкоду перша машина заднім ходом подається до берега перешкоди (не ближче, ніж їм) і встановлюється за віссю мосту. Від'єднав транспортні кріплення, колії пролітної конструкції розсуваються до робочого розміру. В'їзні містки знімаються із задніх крил машини та підкладаються під п'яти виносних опор. Виносні опори встановлюються в робоче положення. Підіймальна рама підіймається в робоче положення до повного випрямлення зібраних підкосів. Проводиться розкриття колій прогінної конструкції. Прогінна конструкція від'єднується від підіймальної рами розсуванням кареток і прибиранням захоплювачів колій, потім опускається на перепону так, щоб висунутий кінець прогінної конструкції знаходився над дном перепони на 3,5 - 4 м. Відпусканням уручну гальм лебідок на прогінній конструкції звільняється проміжна опора, яка під власною вагою опускається та стає вертикально вниз відносно прогінної конструкції. За допомогою канатного механізму мостова конструкція опускається до горизонтального рівня або з невеликим (1-3°) підйомом.

При цьому автоматично встановлюється висота опори. За допомогою спеціального ключа закриваються всі чотири стійки опори. Проводиться звільнення кінців колій прогінної конструкції від транспортних гаків й обертових кронштейнів. Звільняється від зачеплення з коліями траверсу канатного механізму та намотуванням каната на лебідку підтягується до підіймальної рами. Зсуваються каретки й обертові кронштейни, підіймальна рама опускається на раму базової машини. Мостоукладач відводиться в укриття.

Схема встановлення першої машини ТММ-3

Рис. 167. Схема встановлення першої машини ТММ-3:

1 - ТММ-3; 2 і 3 - кілочки осі шоста; 4, 5 і 6 - віхи візування

До колій кріпляться вТзні містки, а на коліях встановлюються колесоопори. Колесовідбивачі встановлюються в робоче положення. Ручні лебідки та стійки, підтримувальні вітки каната укладаються в люки.

Під керівництвом командира розрахунку на встановлений прогин моста заднім ходом подається друга машина (з розсувними коліями) до щільного прилягання задніх коліс до стінок колесо опор. Виносні опори встановлюються в робоче положення та впираються безпосередньо у настил прогінної конструкції.

Подальшє встановлення мостової конструкції проводиться так само, як і з першою машиною.

Опускання кінців колій прогінної конструкції проводиться на ригель опори в обойми, опорні кронштейни колій закриваються в обоймах пальцями. До колій, що знаходяться на протилежному березі перешкоди, кріпляться в'їзні містки.

Зняття моста здійснюється з будь-якого берега в зворотному порядку.

Під час зняття мосту з протилежного берега проводяться такі додаткові операції: ручні лебідки переставляються на кінці колій, до яких буде прикріплена проміжна опора; кінці каната, які раніше були запрасовані на лебідці, кріпляться на ригелі опори, а закріплені на ригелі - до переставлених лебідок.

Встановлення прогінної конструкції без проміжної опори, а також зняття її, якщо мостоукладник нахилений у бік радіатора з відхиленням, близьким до 10°, і особливо під час сильного вітру з боку перешкоди, рекомендується проводити із застосуванням клинів у коліях пролітної конструкції.

На період експлуатації моста з розрахунків машин ТММ-3 призначається комендантська команда, склад якої встановлюється командиром підрозділу залежно від конкретних умов обстановки.

Особовий склад команди відриває для себе щілини на обох берегах недалеко від моста, біля в'їзду на міст встановлює покажчики вантажопідйомності моста та швидкостей руху, які допускаються по ньому, за потребою, обладнує шлагбауми на підходах до моста, підходи до моста позначає орієнтирами, які добре видно.

Комендантська команда зобов'язана стежити за точним дотриманням правил руху техніки по мосту, утримувати міст і в'їзди на нього в проїжджому стані. Дистанція між машинами на мосту має бути не менш ніж 15 м. Швидкість руху машин по мосту не повинна перевищувати 15 км/год.

Усунення просідання моста

Рис. 168. Усунення просідання моста

Значне просідання проміжної опори моста усувається шляхом підйому ригеля опори разом з суміжними прольотами моста з допомогою двох мостоукладачів.

Для відведення з моста машин, які зупинилися з яких-небудь причин, використовуються мостоукладачі з комплекту ТММ-3 або інші тягачі достатньо? потужності.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші