Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Мостобудівельні установки та комплекти

Комплект мостобудівельних засобів КМС призначений для механізації будівництва військових мостів на пальових і рамних опорах і включає палебійно-обстроєчний паром, який монтується на двох носових і двох малих понтонах, паром з домкратами, який монтується на двох табельних десантних човнах ДЛ-10Н з двома човновими моторами, допоміжний човен ДЛ-10Н, оснащений підвісним мотором типу "Вихор", транспортні засоби для перевезення комплекту.

Комплект КМС постачається у війська у двох варіантах КМС і КМС-3. Другий варіант відрізняється наявністю в його складі електростанції ЕСБ-4, яка встановлюється в одному з понтонів палебійно-обстроєчного порома. Ця електростанція надає можливість заміняти деякі механізми, що приводяться в дію вручну, електрифіковано. Зокрема лебідки, які піднімають та опускають дизель-молоти.

Комплект розміщається на чотирьох автомобілях ЗІЛ-131. З них три спеціалізованих автомобілі перевозять понтони палебійно-обстроєчного порома, а один бортовий автомобіль перевозить човни порома з домкратами, човен ДЛ-10 і весь допоміжний інструмент і оснащення.

Основою комплекту є палебійно-обстроєчний пором, що збирається з двох носових і двох кормових понтонів важкого понтонного парку ТИП.

Палебійно-облаштувальний пором призначений для встановлення палевих опор військових мостів. Два носових понтони, з'єднаних між собою, складають палебійну частину порома. На них розташовані чотири (по два на понтоні) копра з дизель-молотами ДМ-150 або ДМ-240. Відстань між копрами суворо встановлена та відповідає відстані між палями в стандартній пальовій опорі низьководного дерев'яного мосту. У транспортному положенні копри з дизель-молотами укладаються на понтонах.

Облаштування частина порома являє собою два кормових понтони, що з'єднані між собою горизонтальною фермою, на який підвішена підйомна обстроєчна площадка (міцна дошка, на якій можуть розміщатися чотири чоловіки з мотопилами Дружба-4).

Палебійна й обстроєчна частини з'єднуються між собою горизонтальними фермами. Відстань між ними може регулюватися таким чином, що між лінією дизель-молотів і лінією обстроєчної площадки відстань дорівнює довжині прольоту мосту й може змінюватись у межах від 0,6 до 5,5 м.

Поки дизель-молоти забивають у дно ріки чотири палі чергової опори, солдати на обстроєчній площадці обрізають оголовки паль раніше забитих у дно водної перешкоди, до заданої висоти, піднімають і прибивають насадку. Потім обстросчна площадка піднімається над готовою пальовою опорою й весь палебійно-обстроєчний пором зсувається по лінії мосту доти, поки обстроєчна площадка не виявить в лінії знову забитих паль. Тут усе повторюється. У такий спосіб через ріку витягується лінія пальових опор.

Це є С-подібна схема палебійно-обстроєчного порома. Існує ще "П-подібна" схема, що дозволяє влаштовувати пальові опори з відстанню між ними від 3,45 до 5,95м, і "О-подібна" схема, що дає можливість забивати пальові опори з відстанню між ними від 5,5 до 8,8 метрів.

"С-подібна" схема дозволяє будувати 4-5 пальових опор за годину, а "П-подібна" та

"О-подібна" схеми - 3-4 пальові опори за годину.

Утримується пором на місці й переміщається від опори до опори за рахунок послаблення й натягування чотирьох тросів, намотаних на чотири кабестани по кутах порома, а іншими кінцями або закріплений за місцеві предмети на березі, або за дно ріки якорями.

Для укладання на опори прогінної будови використовується пором з домкратами. Це два човни ДЛ-10, що з'єднані між собою паралельно з деяким проміжком між ними за допомогою рами. На цій рамі встановлені чотири домкрати, на які з берега укладається блок прогінної будови. Розрахунок порома з домкратами 10-12 чоловік.

Пором може переміщатися на воді або за допомогою двох човнових моторів, або на веслах. Потім пором з домкратами переміщається в лінію мосту й заходить між двома пальовими опорами. За допомогою домкратів блок прогінної будови піднімається нагору й укладається на опори мосту.

Для доставляння паль до палебійно-обстроєчного порому використовується допоміжний човен ДЛ-10. Оскільки вона складається із двох півчовнів, то зазвичай вона використовується, як два півчовни окремо. Палі по 4 штуки разом вільно буксируються напівчовном, що має двох веслярів.

Швидкість будування мосту становить у середньому від 7 до 12 метрів на годину. Достатньо навчені розрахунки за сприятливих умов досягали швидкості 25 і більше метрів мосту на годину.

Час розгортання палебійно-обстроєчного порома 15-20 хв, порома з домкратами 10-12 хв, човна ДЛ-10 - 4 хв.

Перевезення палеєбійно-обстроєчного порома КМС-Е здійснюється на трьох понтонних автомобілях. Паром з домкратами і допоміжний човен перевозяться на додатковому автомобілі.

Палебійно-обстоєчний паром, зібраний за схемою № 1

Рис. 169. Палебійно-обстоєчний паром, зібраний за схемою № 1:

1 - копровий блок; 2 - дизель молот; 3 - стійка з лебідкою; 4 - захоплювач паль; 5 – робочий майданчик; 6 - лівий малий понтон; 7 - права передня міжпонтонна ферма; 8 - електрична лебідка; 9 - права задня міжпонтонна ферма; 10 - підкіс стійки;

Особливістю палебійно-обстроєчних поромів КМС є те, що вони одночасно є шаблонами для розбиття осей опор. Це дозволяє суттєво спростити процес розбиття осі моста, зводячи його лише до її провішування і розбиття місця першої річкової опори.

Збирання палебійно-обстроєчних поромів КМС може здійснюватись за двома схемами: "С-подібній" і "О-подібній").

Палебійно-обстроєчний паром, зібраний за схемою № 2

Рис. 170. Палебійно-обстроєчний паром, зібраний за схемою № 2:

1 і 5 - носові понтони: 2 - ліва передня міжпонтонна ферма: 3 - дизель-молот; 4 - копровий блок; 6 - права передня міжпонтонна ферма: 7 - шпиль; 8 - правий малий понтон; 9-якір; 10 - рама права задньої міжпонтонної ферми; 11 - підкіс стійки; 12 - стійка з лебідкою: 13 - робоча площадка; 14 - притискна балка; 15 - захоплення паль; 16 - лівий малий понтон

Найбільш раціональною є "С-подібна" схема, яка забезпечує пересування сваєбійно-обстроєчного порома з одного місця до іншого безпосередньо по створу осі моста. До застосування "О-подібної" схеми звертаються тільки за потребою збільшення прогону моста.

Подальше вдосконалення плаваючих мостобудівельних установок і комплектів здійснюється в напрямку розвитку "С-подібної" схеми порома з урахуванням охоплення всього діапазону прогонів низьководних мостів.

Комплект УСМ складається із двох машин, одна з яких оснащена спеціальним устаткуванням, що дозволяє виконувати роботи із забивання паль та спорудження опор мосту, укладанню на опори прогинної будови; друга є звичайним вантажним автомобілем для перевезення допоміжного майна (надувний гумовий човен НЛ-8, п'ять мотопил МП-5, дизель-молот ДМ-240, ЗІП) і підвозу елементів мосту.

Залежно від того, на базі автомобіля якої марки скомплектована установка розрізняють УСМ-1 (на базі автомобіля КрАЗ-255) і УСМ-2 (на базі автомобіля КрАЗ-260), хоча обидві установки зовсім ідентичні за своїми характеристиках і будовою.

Спеціальний автомобіль У СМ мас платформу, на якій за кабіною встановлене повноповоротне кранове обладнання із приводом від базового двигуна автомобіля. Стріла крана телескопічного типу, що дозволяє в транспортному положенні установки всувати в основну частину стріли її висувну частину й тим самим зменшувати габарити машини. У робочому положенні стріла має довжину близько 7,5 метрів і дозволяє піднімати й переміщати вантажі вагою до 2,5 тонн за мінімального вильоту стріли (тобто за її горизонтального положення).

Крім кранового обладнання на платформі автомобіля розміщається висувна ферма, що має на кінці чотири копри з дизель-молотами й горизонтальною площадкою для чотирьох солдатів, які займаються спорудженням опори. Цей вузол називається палебійно-обстроєчною площадкою. Довжина ферми дозволяє виносити вишки з дизель-молотами на відстань до 4,5 метрів від крайньої опори мосту.

Більшість підготовчих і містобудівельних операцій в установці, що розглядається, механізовані (розгортання, встановлення, подавання паль, піднімання дизель-молотів, опускання паль з молотами на грунт, забивання паль, обрізання паль, піднімання насадки й укладання блоків прогінної будови). Привід до механізмів установки гідравлічний з відбиранням потужності від двигуна автомобіля. Копрові лебідки мають гідропривід. Обрізання паль здійснюється мотопилами. Використання мостобудівельної установки УСМ найбільш доцільно під час будівництва мостів на вузьких перешкодах. Однак вона може успішно застосовуватися на середніх і широких ріках, на дільницях, що примикають до початкового берега

На середніх і широких водних перешкодах доцільно застосовувати комплекти мостобудівельних засобів, що дозволяють будувати мости з води. Основною перевагою будівництва моста з води є можливість виконання мостобудівельних операцій не послідовно, як це здійснюється мостобудівельною установкою УСМ, а паралельно, широким фронтом.

Мостобудівельне обладнання забезпечує зведення палевих опор, подавання мостових конструкцій і укладання їх у прогін низьководного мосту та містить у собі: платформу, копровий блок, кран, гідропривід і енергоустаткування.

Платформа призначена для розміщення і кріплення складових частин обладнання мостобудівельної машини, передавання навантажень на раму базової машини, а також для переміщень обслуговуючого розрахунку.

Платформа складається з нерухомої рами та висувної платформи.

Копровий блок призначений для зведення палевих опор низьководних мостів і забезпечує розміщення та функціонування палебійно-обвлаштувального обладнання.

Копровий блок містить у собі: стрілковий блок, крайні стріли 3 і 11, кривошипи 2 і 8, канатоблокову систему, робочу площадку, телескопічні підкоси 31 і знімне обладнання. До стрілкового блока входять: дві середні копрові стріли 12, сполучені між собою верхнім 9 і нижнім 17 ригелями.

Копровий блок

Рис. 171. Копровий блок

1 і 25- провушини відкрилка робочих майданчиків; 2 - нижній кривошип; 3 і 11 - крайні стріли; 4 - фундаментна плита; 5 - канат; 6 - напрямні стріл; 7 - оголовник стріли; 8 - верхній кривошип; 9 - верхній ригель стрілового блока; 10 - порівняльний блок; 12 - середня стріла; 13 - шарнір верхнього кривошипа; 14 - транспортна гвинтова стяжка; 15 - стійка загородження; 16 - пальовий опір; 17- нижній ригель стрілкового блока; 18 і 20 - кронштейни кріплення стійок облаштувального майданчика; 19 - опорний ролик; 21 - підмурівок лебідки облаштувального майданчика: 22 - кронштейни кріплення сходів; 23 - кронштейн робочого майданчика; 24 - середня частина робочого майданчика; 26 - шарнір нижнього кривошипа; 27 - стопорна провушина; 28 - відкидний відкрилок робочого майданчика; 29 - верхній опір; 30 і 32 - шарніри підкоса; 31 - підкіс; 33 - висувна платформа; 34 - кронштейн копрового блока; 35 - подовжувач напрямної; 36 - підкіс подовжувана; 37 - нижній опір

Копрова стріла зварної конструкції має напрямну, 6 таврових перетинів з подовжувачем 55, по якій переміщується дизель-молот. Робоча довжина стріли з подовжувачем становить 6,23 м. Верхня частина стріли має оголовник із блоком для запасування каната копрової лебідки. В середній частині стріли є фундаментна плита 4 для установлення копрової гідролебідки. Для спирання дизель-молота у верхньому та нижньому положеннях на стрілі встановлені верхній 29 і нижній 57 опори. Для центрування палі на течії всі стріли обладнані відкидними палевими опорами 7(5, які можна встановлювати зліва або праворуч від напрямної залежно від напряму течії.

Крайні стріли копрового блока сполучені зі стріловим блоком верхніми 8 і нижніми 2 кривошипами, які в робочому положенні спираються на коритоподібні консольні частини нижнього ригеля.

Канатоблочна система призначена для переведення копрового блока з транспортного положення в робоче та назад. Вона являє собою вантажну скобу із зрівняльним блоком 10 і канат 5, що проходить через два обвідних блоки на верхньому ригелі та закріплений своїми кінцями на крайніх стрілах. У транспортному положенні крайні стріли утримуються гвинтовими стяжками

Робочий майданчик призначений для розміщення номерів розрахунку, працюючих під час будівництва моста з палебійним обладнанням, і складається з майданчика 24 і двох шарнірно сполучених з нею відкрилків 28.

Підкоси призначені для утримання копрового блока в робочому положенні. Підкіс (телескопічний) має зовнішню трубу з провушиною для кріплення до ригелю стрілового блока, шток з провушиною для кріплення до висувної платформи та стопор.

Знімне обладнання містить чотири копрові лебідки, облаштувальний майданчик, дві лебідки облаштувального майданчика та чотири дизель-молоти.

Комплект мостобудівельних засобів КМС-Е

До комплектів мостобудівельних засобів КМС-1 і КМС-Е входять палебійно-обстроечний пороми, які дозволяють одночасно проводити забивання паль і спорудження опор; пором з домкратами для укладання на опори прогінних конструкцій та установлення рамних опор, а також допоміжні човни, що використовуються для подавання елементів опор до палебійно-обстроєчних поромів і для установлення схваток в опорах і між ними. Палебійно-обстроєчний пором КМС має у складі: копровий блок 1 з дизель-молотами 2 для одночасного забивання чотирьох паль; обстроєчний агрегат, який складається з притискної балки 4 та навісного робочого майданчика 5 для розміщення розрахунку під час роботи; двох носових 9 і двох малих 6 понтонів.

Технічна характеристика комплект мостобудівельних засобів КМС-Е

Продуктивність будування мостів з готових блоків, м/год

18

Характеристика моста, що будується:

вантажопідйомність, т

60

прогін, м

0,6-8,8

Час розгортання в робоче положення, хв

15-20

Максимальна транспортна швидкість, км/год

80

Середня транспортна швидкість по грунтових дорогах, км/год

30-35

Маса, т

9

Габаритні розміри в транспортному положенні, мм:

довжина

9140(8 250)

ширина

2 530 (2 540)

висота

3540(3 200)

Обслуговуючий розрахунок, ос

15

Залізничний габарит

02-Т

Періодичність технічного обслуговування, м/год (км), м (моста):

№1

300

№2

900

Трудомісткість технічного обслуговування, люд./год.

№і

5-7

№2

14-20

Запас ходу за паливом, км

800

Під час збирання порома носові понтони 9 змикаються між собою в єдину опору, а малі понтони 6 входять до складу порома у вигляді окремих опор. Плавуча опора, яка зібрана з копрових блоків, сполучається з малими понтонами телескопічними міжпонтонними фермами 7, які дозволяють змінювати розміри порома залежно від заданого прогону моста.

На палебійно-обстроєчних поромах КМС-Е встановлені генератори та копрові електролебідки.

До складу порома входять два носових / і 4, та два малих понтони 10 і 16, два копрових блоки 3 із чотирма дизель-молотами ДМ-240, чотири висувні міжпонтонні ферми 8 і 9, облаштувальний агрегат, знімне оснащення й енергоустаткування.

Носові понтони є плавучими основами для монтажу на них копрового обладнання і джерел електроенергії.

Носовий понтон вантажопідйомністю 8 т являє собою стальну зварну коробку прямокутної форми (в плані) з вертикальними бортами та транцем. Носова частина понтона має лижеподібне обведення. Зверху понтон закритий палубним листом. На транці понтона є зчіпний пристрій для змикання носових понтонів між собою. На палубі понтона обладнані: опорне коло та склянка турнікета для повороту і кріплення копрового блока, люк з водонепроникними дверима; елементи кріплення якорю і ремінцеві кільця для стропування під час вантаження понтона краном. Всередині понтона на підмурівку встановлений бензоелектричний агрегат АБ-4 Т/230 М1

Малі понтони в складі порома є плавучими основами для розміщення облаштувального обладнання. Будова малого понтона аналогічна носовому понтону. Палуба понтона обладнана люком, елементами кріплення якоря, чотирма римними кільцями, двома втулками для стикування малих понтонів стяжними болтами, транцевою напрямною балкою для переміщення облаштувального агрегата у разі змінювання величини прогону. Для фіксації стійки притискної балки в напрямній є отвори, які виконані з кроком 0,1 м.

У трюмі правого понтона розміщується запасний дизель-молот. Для витягання дизеля-молота з трюму призначений кран-балка, яка встановлюється в склянку на палубі понтона. В трюмі лівого понтона розміщені ящики з мотопилами та ЗІП для дизель-молотів.

Під час транспортування малі понтони стикуються між собою в понтонний блок.

Копровий блок призначений для виконання операцій щодо піднімання, установлення і забивання паль і складається з поворотної рами 1, двох копрових стріл 10, двох дизель-молотів 9, підкоса 13, двох копрових електролебідок 5 і палевих опор 8.

Поворотна рама / є основою для всього палебійного обладнання. Вона з допомогою шквореня сполучена з понтоном. Рама повноповоротна. На ній шарнірно закріплені копрові стріли. У разі розташування поворотної рами впоперек понтона, копрові стріли можуть бути опущені, а потім приведені в транспортне положення поворотом їх разом із рамою вздовж понтона.

Копрова стріла 10 призначена для установлення і спрямування паль, які забиваються, і втримання дизель-молота у вертикальному положенні. Стріла являє собою зварну просторову конструкцію, що має таврову напрямну, дві подовжені труби і з'єднувальні діафрагми трикутної форми.

У верхній частині копрові стріли об'єднані в загальну раму за допомогою ригель-ферми. Нахил копрових стріл залежно від кріну парома регулюється підкосом.

Копрова електролебідка 5 призначена для підйому та пуску дизель-молота, а також для піднімання та встановлененя паль. Як копрову лебідку в комплекті КМС-Е використовують вантажопід'йомний механізм електроталі ТЕО вантажопідйомністю 500 кг.

Міжпонтонні ферми призначені для з'єднання носових і малих понтонів у паром і забезпечують змінення величини прогону моста, який будується. На понтонах з копровим обладнанням змонтовані дві передні ферми, а на малих понтонах - дві задні ферми. За конструкцією всі чотири ферми однакові та відрізняються одна від одної тільки розташуванням на них різних кріпильних пристроїв. Міжпонтонна ферма складається з рами та висувної ферми.

У подовжених швелерах рами є по десять отворів, виконаних з кроком 250 мм для фіксації висувної ферми в заданому положенні. Всередині висувної ферми вварена подовжена балка з отворами, які використовуються для її висунення.

Обстроєчний агрегат забезпечує спорудження палевих опор з механізованим обрізанням паль на заданому рівні від води в межах 0,5-1,8 м з інтервалом 0,1 м. До складу входять: притискна балка, дві стійки з лебідками та повзунами, навісні робочі площадки та дві мотопили.

Копровий блок

Рис. 172. Копровий блок

1 - поворотна рама; 2 - відкидна опора; 3 - шкворень; 4 - кронштейн; 5 - електролебідка; 6 - опір ; 7 - вісь; 8 - пальова опора; 9 - дизель-молот; 10 - стріла; 11 - кішка; 12 - крюкова обойма; 13 - підкіс складний; 14 - гайка; 15 - вушковий болт; 16 - провушина; 17 - рукоятка гайки

Притискна балка призначена для утримання порома у осі моста під час забивання надь чергової опори, для вирівнювання паль облаштування опори, для навішування робочої площадки та встановлення мотопил у випадку обрізання паль. Притискна балка виконана з двох швелерів і фіксується кінцевими частинами в напрямних швелерах стійок. Між верхнім і нижнім швелерами змонтовані чотири механізми притиску, призначених для притягування забитих паль до опорів балки.

Стійка з лебідкою призначена для встановлення притискної балки на заданому рівні та являє собою зварну конструкцію, яка складається з двох напрямних швелерів, пов'язаних між собою поперечками з основою. В стінках швелерів є отвори для фіксації притискної балки по заданому рівню обрізання паль. Лебідка (вантажопідйомністю 240 кг) відкритого типу з вантажоопірним гальмом; зусилля на рукоятці лебідки - 140 Н.

Повзун забезпечує з'єднання стійки притискної балки з напрямного транця малого понтона.

Навісна робоча площадка призначена для розміщення розрахунку, обслуговуючого облаштувальний агрегат, і являє собою два щити з настилом і підвіскою. Головки підвісок виконані у вигляді крюків, що входять у скоби притискної балки.

Для обрізання паль для облаштування опор використовуються дві мотопили "Дружба-4". Мотопили утримуються на притискній балці за допомогою кронштейнів, закріплених на корпусах мотопилок. Кронштейн має штир для встановлення у втулку притискної балки. В транспортному положенні вузли та механізми облаштувального агрегату розміщуються на блоці стикованих малих понтонів, а мотопили - у трюмі лівого малого понтона.

До знімного оснащення входять: шпилі для вибрання якірного каната у разі утримання порома в осі моста та у разі його переміщення; якоря з канатами; лом для переміщення міжпонтонних ферм у разі збирання (розбирання) палебійно- обстроєчного порома, пересування облаштувального агрегату, приводу шпиля та інших допоміжних робіт; ломик для загвинчування гайок затяжних болтів у разі з'єднання міжпонтонних ферм; анкерний кілок для забезпечення утримання біля берега понтонів, човнів або порома з допомогою причальних строп (канатів); затяжні болти для з'єднання міжпонтонних ферм; затяжні болти з гайками для замикання верхнього пояса понтонів у разі їх змикання; подовжувач стріли для полегшення піднімання копрових стріл у вертикальне положення у разі розгортання палебійно-обстроєчного порома та для підвищення безпеки робіт; транспортні кріплення дизель-молотів; ящики з ЗІП для дизель-молотів, агрегату АБ-4-Т/230-М1 і мотопил; поворотний кран-балка з лебідкою.

Мостобудівельна установка УСМ

Мостобудівельна установка У СМ призначена для механізації спорудження низьководних мостів (естакад) на дерев'яних палевих опорах через вузькі водні перешкоди, заболочені пойми та суходільні перешкоди.

Комплект містобудівельної установки УСМ включає містобудівельну машину та допоміжний автомобіль. Містобудівельна машина УСМ складається з базової машини та містобудівельного обладнання.

Технічна характеристика містобудівельного комплекту УСМ

Продуктивність під час будівництва мостів

з готових блоків пролітної будови, м/год

10-15

Характеристика моста, що зводиться:

вантажопідйомність, т

60

прогін, м

до 4,5

Час розгортання в робоче положення, хв

10

Максимальна транспортна швидкість, м/год

70

Середня транспортна швидкість по ґрунтових дорогах, км/год ..

20-25

Маса, т

18,9

Габаритні розміри в транспортному положенні, мм:

довжина

10 750

ширина

3070

висота

3 800

Обслуговуючий розрахунок, осіб

11

Залізничний габарит

02-Т

Періодичність технічного обслуговування, м/год.(км), м (моста):

№ 1

35 (1000)

№>2

70 (5000)

Трудомісткість технічного обслуговування, люд/ година

№ і

4-6

№2

6-8

Запас ходу за паливом, км

750

Базова машина - автомобіль КрАЗ-255Б - має такі конструктивні доробки: на рамі машини встановлені елементи механізмів блокування передньої та задньої підвісок ходової частини; знята лебідка, а її привід використовується для приводу гідронасосів; правий паливний бак перенесений на лівий бік і встановлений на рівні підніжки автомобіля.

Прикладом містобудівельної установки, призначеної для зведення моста з готової дільниці, є містобудівельна установка УСМ. На платформі базового автомобіля КрАЗ-255 розміщуються несуча рама з палебійно-облаштувальним обладнанням і повноповоротним краном. У несучій рамі розташовується висувна платформа, на кінці якої змонтовані копровий блок, що складається з чотирьох копрових стріл з дизель-молотами для одночасного забивання чотирьох паль, і обладнання для облаштування опор.

Довжина висувної платформи дозволяє вести забивання палів і облаштовувати опори з прогоном моста до 4,5 м. Виліт стріли повноповоротного крана та його вантажопідйомність дозволяють укладати на опори блоки прогінної будови під час подавання їх до мостобудівельної установки на транспортних засобах з моста або по воді.

Містобудівельна установка УСМ

Рис. 173. Містобудівельна установка УСМ

1 - висувна частина стріли крана; 2 - основна частина стріли крана, 3 - гідроцилиндр підйому стріли; 4 - кабіна; 5 - кранова лебідка; 6 - поворотне коло; 7 - нерухома рама; 8 - опорна стійка; 9 - стопорний пристрій висувної платформи; 10 і 16 - леєрні огорожі; 11 - підкіс; 12 - дизель-молот; 13 - копрова стріла; 14 - копрова лебідка; 15 і 22 - гідро розподілювачі; 17 - робочий майданчик; 18 - сходи; 19 - облаштувальний майданчик; 20 - висувна платформа; 21 - гідро опора; 3 - механізм блокування задньої підвіски; 24 - сходи крана; 25 - інструментальний ящик; 26 - гідробак; 27 - паливний бак; 28 - механізм блокування передньої підвіски; 29 - базовий автомобіль; 30 - поворотна фара

Нерухома рама 7 являє собою зварну металеву конструкцію, яка складається з двох подовжніх і трьох поперекових балок. Подовжні балки з внутрішнього боку мають напрямні, по яких переміщаються опорні катки висувної платформи 20. Зовні до балок приварені кронштейни для спирання дизель-молотів у транспортному положенні. У передній частині нерухомої рами встановлений кран. В задній частині рами є стопорний пристрій 9 для фіксації висувної платформи в робочому та транспортному положеннях, кронштейни зі склянками для установлення гідроопор 21, опорна стійка 8 для спирання стріли крана в транспортному положенні й обвідний блок (для запасування тягового каната), що забезпечує зміну напрямку зусилля у разі висування та втягування висувної платформи.

Нерухома рама кріпиться до рами базової машини шістьма драбинами.

Висувна платформа 20 призначена для висунення й утримання копрового блока над опорою моста, який зводиться, і забезпечує переміщення обслуговуючого розрахунку УСМ у процесі будівництва моста. Вона являє собою зварну металеву конструкцію. На одному кінці платформи є провушини для кріплення копрового блока і його підкосів 11, на іншому кінці - опорні котки, які призначені для передавання зусиль від висувної платформи на напрямні балки нерухомої рами. З обох кінців висувної платформи є пальці, на які надівається канат для висунення або втягування платформи.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші