Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інженерна машина розгороджування ІМР-2

Інженерна машина розгороджування ІМР-2

Рис. 197. Інженерна машина розгороджування ІМР-2

Інженерна машина розгородження IMP - 2 призначена для пророблення проходів, розчищення завалів і руйнувань, в тому числі на радіоактивно зараженій місцевості, для проведення аварійно-рятувальних робіт у зонах масових руйнувань, для виконання допоміжних вантажно-підйомних робіт під час облаштовування мостів та різних споруд.

Інженерна машина розгородження IMP- 2 складається із базової машини та робочого обладнання. Базова машина (виріб 637) являє собою броньовану гусеничну машину, виготовлену на базі вузлів та агрегатів танка Т-72.

До складу базової машини танка Т-72 входять:

 • – корпус;
 • – силова установка;
 • – силова передача;
 • – ходова частина;
 • – електрообладнання;
 • – засоби зв'язку;
 • – прилади спостереження.

Металевий корпус складається із металевого каркаса човникової конструкції, люків, отворів, лючків і укріплюючих місць для встановлення комплектувальних приладів і агрегатів.

Силова установка складається із двигуна В-46, потужністю 522 КВт за частоти обертання колін вала 2000 хв - 1. Двигун В-46 багатопаливний. Основним паливом є дизельне, але може працювати на неетилованих бензинах А-72, А-76 та на паливах ТС-1, ТС-2, Т-1 (керосинах).

Двигун встановлений у силовому відділенні машини перпендикулярно до її продольної осі на фундаменті, який приварений до дна корпуса. Своїми лапами двигун закріплений до фундаменту на сім болтів з гайками і одним подовженим болтом з гайкою. Під лапи двигуна вставляються прокладки різної товщини за допомогою яких носок колінчатого вала двигуна центрується з ведучою шестернею гітари.

До складу двигуна В-46 входять: картер, блок циліндрів, колінчастий вал, кривошипно-шатунна група, передавальний механізм, газорозподільний механізм, нагнітач, система живлення паливом, і пристрій для випускання відпрацьованих газів, система змащування, система охолодження, повітряна система, система підігрівання двигуна.

Силова передача механічна, с гідравлічним керуванням складається з гітари (редуктора) і двох коробок передач, конструктивно об'єднаннях з бортовими передачами, бортової передачі, приводів керування, системи гідрокерування. Силова передача забезпечує отримання семи передач уперед, однієї передачі назад, повороти машини на кожній передачі та гальмування.

Гітара - шестеренчастий підвищувальний редуктор, призначений для передавання крутного моменту від двигуна до коробки передач - лівої та правої.

Ходова частина - складається із гусеничного рушія і підвіски. На машині встановлений гусеничний рушій, що складається з двох тягових коліс, двух гусениць (97 траків) кожна гусениця, двух направляючих коліс, дванадцяти опорних і шести підтримувальних катків.

Електрообладнання, що встановлене в машині поділяється на такі групи:

 • – джерела електричної енергії;
 • – користувачі електричної енергії;
 • – допоміжні прилади електрообладнання;
 • – контрольно-вимірювальні прилади;
 • – електрична бортова мережа.

Електрообладнання машини виконано за однопровідною схемою, за винятком ланцюга чергового освітлення та водовідкачувального насоса. Мінусовим проводом є корпус машини.

Засоби зв'язку. Машина обладнана засобами зовнішнього та внутрішнього зв'язку. Для забезпечення зовнішнього зв'язку на машині встановлено ультракороткохвильова радіостанція Р-123М, а для забезпечення внутрішнього зв'язку - пристрій для ведення перемов (ТПУ) Р-124.

Прилади спостереження. Комплекс приладів спостереження містить у собі денні, нічні та комбіновані прилади спостереження та призначений для забезпечення керування машиною.

Робоче обладнання складається: із бульдозерного обладнання, стрілового обладнання, колійного мінного трала, установки розмінування, редуктора привода насосів, гідропривода та електропневматичної системи.

Колійний мінний трал призначений для подолання інженерною машиною розгородження ІМР-2 протитанкових мінних полів із протигусеничних мін усіх типів встановлених як на поверхні ґрунту, так і в ґрунт у літніх умовах, на поверхні снігу і в сніг у зимових умовах, а також протиднищевих мін із штирьовими підривниками.

Вага трала 950 кг, швидкість руху машини з тралом 6-15 км/год.

Трал складається із тралового обладнання і механізмів переводу.

Машини для встановлення, розвідки та подолання мінно-вибухових загороджень.

Гусеничний мінний загороджувач ГМЗ-З призначений для швидкісної механізованого встановлення протитанкових протигусеничних і протиднищевих (останні тільки з неконтактними підривниками) мін у ґрунт (сніг) і на ґрунт на шляхах руху танків і бронемашин противника.

Базовою машиною для першої моделі мінного загороджувача стала 100-мм артилерійська самохідна установка розробки п'ятдесятих років СУ-100П.

Вага 28,5 т. Довжина машини 9,3 м, ширина 3,25 м, висота 2,7 м. Двигун потужністю 382,5 кВт. Забезпечує швидкість 55-60 км/год. Широкі гусениці у сполученні зі зменшеною, порівняно з артсистемою, вагою забезпечили досить низький питомий тиск на ґрунт - лише 0,67 кг/см2. Це забезпечило машині високу прохідність по заболоченій місцевості (порівняно з танком Т-72, питомий тиск 0,78 кг/см2). Заправлення машини - 700 л дизельного палива, забезпечує пробіг до 500 км. Машина долає підйом до 30, допустимий крен 25, долання рову - 3 метри, брід глибиною 1 метр. Машина може викладати міни на ґрунт (на сніг) або в ґрунт (у сніг). Швидкість мінування 6-16 км/год. Максимальна довжина одного ряду мінного поля, що може бути встановлене одним заряджанням становить до 1000 метрів (із мін з контактними зривниками) та до 2000 метрів (із мін з неконтактними зривниками).

Час переведення обладнання для мінування в бойове положення до 2 хв, у транспортне положення до 8 хв.

Час перезаряджання машини екіпажем - 60 хв, інженерно-саперним відділенням - 20 хв. Укладання мін у лотки здійснюється через великі люки, що відкриваються, на даху машини.

ГМЗ-3 оснащений механізмом самообкопування, що дозволяє здійснювати механізоване облаштування укриття для машини в середніх ґрунтах. Для виконання інших завдань пристрій не призначений і не пристосований.

Самохідна легкоброньована гусенична плаваюча установка розмінування УР-77

Рис. 198. Самохідна легкоброньована гусенична плаваюча установка розмінування УР-77

Самохідна легкоброньована гусенична плаваюча установка розмінування УР-77 призначена для пророблення проходів шириною 6 метрів у мінних полях, що складаються з протитанкових протигусеничних мін протитанкових протиднищевих мін зі штирьовим датчиком цілі.

Установка розмінування УР-83П призначена для пророблення проходів шириною 6 метрів у мінних полях, що складаються з протитанкових протигусеничних мін і протитанкових протиднищевих мін зі штирьовим датчиком цілі.

Установка розмінування УР-83П

Рис. 199. Установка розмінування УР-83П

Таблиця 54

Тактико-технічні характеристики установок розмінування

№ з/п

Характеристики

Показники

УР-77

УР-83П

1

Базова машина

МТ-ЛБу

переносна

2

Загальна вага установки з б/к (кг)

15500

1570

3

Кількість зарядів розмінування в боєкомплекті

2

1

4

Дальність подачі (м)

200-500

470

5

Розміри проходу (м):

довжина

80-90

до 100

ширина проходу

до 6

до 6

6

Час підготовки до пророблення проходів, год

0,5-1,5

0,6 - 0,8

7

Швидкість, км/ год:

транспортна

зо

-

на плаву

5

-

максимальна

60

-

8

Екіпаж (осіб)

2

6

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші