Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Медицина arrow Військово-прикладні аспекти сучасної гастроентерологи
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Етапи діагностичного пошуку

І етап – виявлення патології верхніх відділів шлунково-кишкового тракту за допомогою опитування.

II етап – уточнення патології верхніх відділів шлунково-кишкового тракту за допомогою фізикального обстеження.

Алгоритм лабораторно-інструментальної діагностики виразкової хвороби.

ІII етап – діагностика виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки за допомогою інструментальних методів дослідження.

Пептичну виразку необхідно диференціювати з наступними захворюваннями:

 • • Хронічний гастрит.
 • • Функціональна шлункова диспепсія.
 • • Пухлини шлунково-кишкового тракту.
 • • Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.
 • • Захворювання панкреатобіліарної зони.
 • • Хвороба Крона з ураженням гастродуоденальної зони.
 • • Симптоматичні виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Основним методом інструментальної діагностики є ендоскопічне дослідження, при якому виявляють виразку дванадцятипалої кишки, виразку шлунка або поєднання виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. На цьому етапі остаточно оцінюється стадія саногенезу виразки, зміни СО верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, за показами проводиться прицільна біопсія з наступними гістологічними і гістохімічними дослідженнями біоптату. При рецидивуючому, ускладненому перебігу виразкової хвороби показане проведення багатогодинного внутрішньошлункового рН-моніторування для індивідуального підбору кислотосупресивної терапії.

IV етап – виявлення та контроль ерадикації Н. pylori.

 • – Перед проведенням тестування на Н. pylori антисекреторні препарати та препарати вісмуту мають бути відмінені як мінімум за тиждень до тестування.
 • – Хворим на Нр-асоційовану виразку, особливо укладнену, у яких стандартна АГБТ першої, другої та третьої лінії виявилася неефективною, рекомендоване дослідження чутливості Н. pylori-інфекції до антимікробних препаратів.
 • – Після курсу лікування наявність Н. pylori-інфекції проводять за допомогою неінвазивних методів – дихального тесту із сечовиною або копрологічного тесту на антиген Н. pylori. Діагностику ерадикації можна проводити не раніше, ніж через 4 тижні після АГБТ.
 • – Для контролю ерадикації серологічна діагностика не рекомендується, оскільки навіть після знищення бактерії антитіла до Н. pylori продовжують циркулювати в крові.

Інформація виключно для медичних І фармацевтичних працівників. Для використання у професійній діяльності. Для розповсюдження на спеціалізованих семінарах, конференціях І симпозіумах з медично! тематики.

До складу Корпорації "Артеріум• входять ПАТ "Київмадпреларат" і ПАТ Галичфарм-"Артеріум" Фармацевтична Корпорація arterium.ua

ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ МЕДИЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства охорони здоров'я України 22.08.14594

Реєстраційне посвідчення Ns UA/1034/01/01 Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить вісмуту субцитрату, в перерахуванні на 120 мг вісмуту оксиду – 320 мг; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, повідон, калію лолакрилін, магнію стеарат, суміш для покриття "Aquarius Perferred HSP ВРР218011 White" (гідроксил ропі л мети л целюлоза, титану діоксид (Е171), коповідон, полідекстроза, поліе- тиленгліколь, середньо-ланцюгові тригліцериди).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою. Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору, круглої форми, з двоопуклою поверхнею, без запаху або з легким запахом аміаку.

Фармакотералевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Вісмуту субцитрат. Код ATX А02В Х05.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

У кислому середовищі шлунка препарат утворює на поверхні виразок та ерозій захисну плівку, що сприяє їх рубцюванню і захищає від впливу шлункового соку; збільшує синтез простагландину Е2, стимулює утворення слизу і бікарбонатів, призводить до накопичення епідермального фактора росту у зоні дефекту, знижує активність пепсину і пепсиногену. Препарат має бактерицидну активність щодо Helicobacter pylori. Фармакокінетика.

Препарат практично не всмоктується зі шлунково-кишкового тракту; лише незначна кількість активної речовини надходить у кров і екскретуеться із сечею, при цьому концентрація вісмуту у плазмі крові після закінчення лікування швидко знижується. Виводиться переважно з фекаліями, нічні характеристики.

Показання.

Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, гастрит, у тому числі спричинені Helicobacter pylori (у складі схем протижелікобактерної терапії); хронічний гастрит і гастродуоденіт у фазі загострення, в тому числі спричинений Helicobacter pylori. Протипоказання.

Підвищена чутливість до активної субстанції або до будь-якої допоміжної речовини. Тяжка ниркова недостатність.

Взаємодія з Іншими лікарськими засобами та Інші види взаємодій.

Ніяких інших ліків, їжі або напоїв, антацидів, молока, фруктів або фруктових соків не слід споживати за півгодини до або після прийому препарату Гастро-норм®, оскільки вони можуть змінювати його дію.

Зменшує всмоктування тетрациклінів; одночасне застосування препаратів, що містять вісмут (вікаліну, вікаїру), підвищує ризик надмірного збільшення концентрації вісмуту в крові. Особливості застосування.

Можлива зміна забарвлення калу у чорний колір. У такому разі потрібно звернутися за консультацією до лікаря. Не слід приймати антацидні препарати та вживати молоко за півгодини до і через півгодини після прийому препарату, оскільки наявний шлунковий сік потрібен для формування захисного шару. Тривале застосування препаратів вісмуту не рекомендується через виникнення у рідкісних випадках енцефалопатії. При дотриманні рекомендованого режиму прийому препарату ризик виникнення цього побічного ефекту дуже малий. Однак під час прийому цього препарату не рекомендується приймати інші препарати, що містять вісмут.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не рекомендовано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або Іншими механізмами. Немає даних про вплив вісмуту субцитрат на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами. Однак подібний вплив препарату Гастро-Норм® малоймовірний.

Спосіб застосування та дози.

Дорослим і дітям віком від 14 років призначати по 1 таблетці 4 рази на добу за 30 хвилин до їди та на ніч або по 2 таблетки 2 рази на добу.

Дітям віком від 8 до 14 років призначати по 1 таблетці 2 рази на добу за 30 хвилин до їди.

Дітям віком від 4 до 8 років призначати у дозі 8 мг/кг/добу, розподіливши добову дозу на 2 прийоми, але не більше 2-х таблеток на добу.

Таблетки необхідно запивати невеликою кількістю води. Тривалість курсу лікування – 4-8 тижнів. Протягом наступних 8 тижнів не слід приймати препарати, які містять вісмут.

При наявності Helicobacter pylori використовувати у схемах лікування: при квадротерапії рекомендується поєднання прийому вісмуту субцитрату 120 мг 4 рази на добу з тетрацикліном 500 мг 4 рази на добу, метронідазолом 500 мг 3 рази на добу та інгібітором протонної помпи (омепразолом, лансопра- золом, рабепразолом, пантопразолом або езомепразолом) у стандартній терапевтичній дозі 2 рази на добу.

Тривалість комбінованої терапії – 10-14 днів.

Для поліпшення регенерації виразкового дефекту можливе подальше лікування препаратом Гастро-Норм•: по 1 таблетці 4 рази на добу за 30 хвилин до сніданку, обіду і вечері, 4-й раз – перед сном. Загальна тривалість терапії препаратом Гастро-Норм® – до 6 тижнів (максимум 8 тижнів).

Діти. Гастро-Норм® застосовувати дітям віком від 4 років. Передозування. Трапляється у разі частого прийому великих доз препарату та може проявлятися через 10 днів симптомами, характерними для ниркової недостатності (підвищення рівня вісмуту у плазмі крові).

Лікування полягає у промиванні шлунка з наступним прийомом доз активованого вугілля та осмотичних проносних засобів. Абсорбція вісмуту як додаткове лікування необов'язкова. При супутніх тяжких захворюваннях нирок слід проводити гемодіаліз. Побічні реакції.

З боку травного тракту: випорожнення чорного кольору, нудота, блювання, запор, діарея.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: висипання, свербіж.

З боку Імунної системи: зрідка – анафілактична реакція.

Термін придатності.

1 рік.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 4 або 10 блістерів у пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник. ПАТ "Галичфарм" або ПАТ "Київмедпрепарат". Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8 або Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139. Дата останнього перегляду. 22.08.2014.

V етап – формулювання розгорнутого клінічного діагнозу на підставі клініко-інструментальних даних.

Перед встановленням остаточного діагнозу за показаннями можуть додатково проводитись лабораторні, радіонуклідні, радіоімунні, рентгенологічні та ультразвукові дослідження для встановлення рідкісних причин виразкових пошкоджень шлунково-кишкового тракту. За наявності виразки в шлунку або у дванадцятипалій кишці виключають симптоматичну виразку медикаментозної, стресової, ендокринної, гепатогенної, панкреатогенної етіології. За наявності виразки шлунку, особливо виразки великої кривизни, необхідно виключити її злоякісний характер шляхом морфологічного вивчення повторних множинних (б гастробіоптатів) СО із країв і дна виразки. При дуоденальній виразці біопсія необов'язкова, якщо не передбачається наявність інших захворювань (хвороба Крона, саркоїдоз).

Консультації фахівців:

 • – хірурга (при ускладненому перебігу);
 • – онколога (виключення злоякісного новоутворення).

Зразки формулювання діагнозу:

 • 1. Пептична виразка цибулини дванадцятипалої кишки в активній фазі, асоційована з Helicobacter pylori, вперше виявлена.
 • 2. Пептична виразка цибулини дванадцятипалої кишки в активній фазі, асоційована з Helicobacter pylori, важкого перебігу, ускладнена пенетрацією виразки в підшлункову залозу.
 • 3. Медикаментозна, Helicobacter pylori – негативна, виразка в активній фазі, ускладнена кровотечею середньої важкості.
 • 4. Helicobacter pylori – асоційована виразка тіла шлунка в активній фазі, легкий перебіг.

Для синдрому Золінгера-Еллісона характерні множинні, часто рецидивуючі, рефрактерні до загальноприйнятої терапії виразки великих розмірів, з ускладненим перебігом, за наявності діарейного синдрому та гіпергастринемії. Виразки позацибулинного відділу ДПК потребують виключення хвороби Крона, новоутворення, ектопічно розміщеної тканини підшлункової залози, лімфоми та туберкульозу.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>