Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Медицина arrow Військово-прикладні аспекти сучасної гастроентерологи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Афлатоксини

– потрапляють в організм людини при вживанні продуктів харчування, забруднених пліснявим грибком Aspergillus flavus, котрий виділяє ряд афлатоксинів (B1>G1>B2>G2). У клініці ураження виділяють гепатотоксичний, загальнотоксичний та гастроінтестинальний синдроми. До симптомів, асоційованих з афлатоксикозом, відносять жовтяницю, лихоманку, асцит, набряки кінцівок і блювоту. Особлива проблема у зв'язку з афлатоксином (особливо В1) асоційована з можливістю розвитку раку печінки, що пов'язано з хронічним вживанням у їжу пліснявих продуктів харчування. Всі афлатоксини є генотоксичними. Спеціальні табельні засоби медичного захисту відсутні. Підходи до курації хворих із гастроінтестинальним та гепатотоксичним синдромами наведені нижче.

Найбільш характерним результатом застосування хімічної та біологічної зброї є велика кількість постраждалих, що й визначає характер більшості стратегій готовності. Потенціал, пов'язаний з великим запитом на медичні ресурси та інфраструктуру, зростає із врахуванням обставини, що психологічна реакція, включаючи можливу паніку і жах цивільного населення на такий напад може бути більш значно вираженою, ніж реакція у результаті нападу із застосуванням звичайних видів зброї. Стратегії психологічної підтримки у поєднанні з повідомленням про загрозу є невід'ємною складовою служб, котрі необхідні для допомоги великій кількості постраждалих у результаті застосування цієї зброї.

Серед існуючих методів розповсюдження хімічної та біологічної зброї основна загроза пов'язана з їх застосуванням у якості аерозолів чи – у випадку ряду хімічних препаратів – в якості пари. У зв'язку з цим пристрої для захисту дихальних шляхів і засоби прогнозування потенційного розповсюдження у повітрі відповідного агента можуть дзволити прийняти своєчасні захисні міри в тих районах, котрі можуть постраждати в результаті нападу.

Актуальною є проблема пошкодження шкіри, що зумовлена переважно хімічними агентами і виникає в безпосередній близькості від місця їх розповсюдження. Найважливішим засобом запобігання в цьому випадку є захисний одяг. При цьому шкіру необхідно захищати як від розпиленої рідини, так і від висококонцентрованих випарів.

Гастроінтестинальні й гепатобіліарні розлади, характерні для хіміко-токсичного й біологічного впливу, проявляються після потрапляння небезпечних речовин до організму буль-якими шляхами, проте є найбільш вираженими при пероральному надходженні. Відмінності між хімічною і біологічною атакою наведені в таблиці 6.2.

Таблиця 6.2

Відмінності між хімічною і біологічною атакою

Індикатор

Хімічна атака

Біологічна атака

Епідеміологічні

ознаки

Практично одночасне звернення за допомогою незвичайної кількості пацієнтів з дуже схожими симптомами (особливо з респіраторними, офтальмологічними, дерматологічними і неврологічними проявами, такими як нудота, головний біль, біль в очах, дезорієнтація, утруднене дихання, конвульсії чи навіть раптова смерть).

Прибуття цілих груп пацієнтів з одного місця.

Очевидне прослідковування певної закономірності в симптомах.

Швидке (за кілька годин чи днів) збільшення смертності серед здорового населення. Незвичайне збільшення кількості осіб, які звертаються за допомогою (особливо осіб зі скаргами на підвищену температуру, респіраторні й шлунково-кишкові розлади). Швидке виникнення епідемії в незвичний час чи з незвичайними характеристиками. Незвичайна кількість пацієнтів, які страждають на хворобу, викликану певним збудником, зі швидким смертельним виходом. Поява пацієнтів із відносно рідкісними захворюваннями, що представляють потенційну загрозу з точки зору біотероризму.

Індикатори тваринного світу

Мертві чи вмираючі тварини.

Хворі чи вмираючі тварини.

Пристрої, незвичайна розпилена рідина чи пара

Підозрілі пристрої чи пакети; Краплі, маслянисті плівки; Незрозумілий запах;

Низька хмарність чи туман без зв'язку з погодою.

Підозрілі пристрої чи пакети.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші