Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Політологія arrow Забезпечення інформаційної безпеки держави
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Підрозділи протидії кіберзлочинності

У роки, що минули за ухваленням "Закону про неправомірне використовування комп'ютерних технологій 1990 р.", небагато з поліцейських властей за межами Лондона володіли достатніми знаннями і кваліфікацією для боротьби з комп'ютерними злочинами. Лише коли стало ясно, що кіберзлочинність – це проблема, яка нікуди не зникне, були виділені ресурси на створення спеціалізованого органу для вирішення цієї проблеми.

У квітні 2001 року у Великобританії був створений Національний підрозділ по боротьбі із злочинами у сфері високих технологій (National Hi-Tech Crime Unit, NHTCU) як частина національної стратегії по боротьбі із злочинами у сфері високих технологій, представлена Міністром внутрішніх справ Парламенту в листопаді 2000 року.

Створення NHTCU стало підсумком розвитку сучасної поліції Великобританії і першою британською внутрішньодержавною правоохоронною організацією, яка вирішує завдання протидії серйозним і організованим комп'ютерним злочинам. Цей підрозділ був частиною Національної організації по боротьбі із злочинами Великобританії та основним координатором протидії кіберзлочинності у Великобританії, працюючим на принципах партнерства з іншими правоохоронними органами, комерційними структурами, промисловим комплексом у сфері високих технологій по всьому світу.

Перед підрозділом була поставлена задача дати скоординовану відповідь кіберзлочинності, і він працював у тісній співпраці з фахівцями з різних агентств, зокрема з Національного відділу по розслідуванню злочинів (National Crime Squad), Королівської податково-митної служби (НМ Revenue and Customs) і національної служби кримінальних розслідувань (National Criminal Intelligence Service).

Починаючи з моменту створення, NHTCU був залучений до розслідування широкого спектру комп'ютерних злочинів, включаючи: шахрайство, хакинг, створення вірусів, DOS-атаки, програмне піратство, жорстоке поводження з дітьми в он-лайн режимі, грабіж і торгівля наркотиками. Робота підрозділу розділялась на п'ять основних напрямів: Тактичної і технічної підтримки, Протидії злочинам і промислового зв'язку, Розвідувального, Оперативного, Встановлення цифрових доказів.

NHTCU добився певних успіхів. Зокрема, в ході спільної операції з російськими правоохоронними органами було арештовано російських хакерів, які погрожували онлайн-букмекерам DdoS-атаками (розподіленими атаками з метою викликати відмову в обслуговуванні). Крім того, були арештовані особи, що намагалися в жовтні 2004 року вкрасти гроші з рахунків в лондонському відділенні японського банку Sumitomo Mitsui.

У квітні 2006 року функції підрозділу перейшли до Агентства по боротьбі з організованою злочинністю (Serious Organised Crime Agency, SOCA). Результатом стали побоювання, що на боротьбу з кіберзлочинністю виділятиметься менше ресурсів, оскільки вона складає лише малу частину задач, вирішуваних агентством.

У квітні 2007 року були змінені правила розкриття інформації про банківське шахрайство. Після ухвалення в 2006 р. Закону про шахрайство з метою зменшення бюрократичної тяганини банки і фінансові компанії стали першою інстанцією, куди слід було повідомляти про випадки шахрайства з пластиковими картками, чеками і системами онлайн-банкінгу. При цьому виникала небезпека, що в результаті частина інформації про подібні інциденти замовчуватиметься.

Відповіддю на це стали зміни, які дозволили привернути увагу до проблеми кіберзлочинності. Перше – це створення в 2009 р. Центрального поліцейського підрозділу по боротьбі з електронними злочинами (Police Central ecrime Unit – PCeU). Цей орган не бере на себе функції Агентства по боротьбі з організованою злочинністю або інших поліцейських підрозділів. Його задача – координувати зусилля по боротьбі з кіберзлочинністю і забезпечити "можливість розслідування на національному рівні найсерйозніших електронних злочинів" (програмна заява PCeU).

Друга зміна – це створення Національного центру збору інформації про шахрайство (National Fraud Reporting Centre), з метою дозволити громадськості і компаніям малого бізнесу повідомляти про випадки шахрайства, що не вимагають негайної реакції, через Інтернет або по телефону. Центр управляється The National Fraud Authority (NFA) – Національним органом протидії шахрайству (NFA), який є виконавчим органом Міністерства внутрішніх справ і був створений, щоб зосередити зусилля і поліпшити координацію зусиль по боротьбі з шахрайством. Головний виконавчий директор несе персональну відповідальність за належне ведення справ та виконання цілей NFA.

Центр операцій з кібербезпеки (Cyber Security Operations Centre) з'явився у Великобританії в 2009 р. До складу центру ввійшли підрозділи органів безпеки, зокрема центр по прослуховуванню Штаб-квартири урядового зв'язку Великобританії і комп'ютерний підрозділ поліції Лондона, а також представники оборонного відомства. Задачами Cyber Security Operations Centre стали боротьба з електронним шпигунством з боку іноземних урядів і приватних компаній, що намагаються дістати доступ до британських секретів; здійснення моніторингу інформаційного простору та визначення своєчасних заходів реагування на різноманітні загрози та виклики. Він уповноважений здійснювати як оборонні, так і наступальні операції в кіберпросторі. Центр розміщується на території Штаб-квартири урядового зв'язку (Government Communications Headquarters), що веде електронну і супутникову розвідку на користь не тільки самої Британії, але і США, Австралії, Канади і Нової Зеландії.

Центр операцій з кібербезпеки при штабі урядового зв'язку згідно з програмою "діяльності в кіберпросторі" стоїть на чолі створення комп'ютерних вірусів і іншого шкідливого програмного забезпечення, які розглядаються як інтегральна частина національного арсеналу (кіберзброя).

Також планується найближчим часом провести ряд заходів, направлених на вироблення методики міжвідомчої взаємодії у разі виникнення загроз безпеці інформаційному простору і критично значимій інфраструктурі Великобританії. Мета – розробити засоби і прийоми сумісного планування дій із мінімізації збитків і проведенню у відповідь інформаційних операцій проти атакуючої сторони. Основна якість, якої належить досягти новим структурам – досягнути швидкості ухвалення рішень з протидії, адекватних тій швидкості, на якій відбувається вторгнення в інформаційні мережі і реалізується загроза інформаційній безпеці. Важливим є той факт, що серед методів будуть не тільки прийоми захисту інформаційних ресурсів та інфраструктури, але й активні інформаційні операції проти відповідного потенціалу супротивника.

Особлива увага при цьому надається трансграничній природі загроз інформаційній безпеці і виникаючим у зв'язку з цим проблемам координації дій на наднаціональному рівні. У цій ситуації основна роль координатора повинна бути покладена на відповідні структури в рамках адміністрації НАТО.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші