Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Політологія arrow Забезпечення інформаційної безпеки держави
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Система SAR-Lupe

є глобальною системою космічної видової розвідки, яка дозволяє здійснювати контроль за кризовими районами та збирати інформацію на користь ухвалення військовим керівництвом рішень щодо підготовки та проведення військових операцій, а також забезпечувати точною і своєчасною інформацією бойові формування. Наземні об'єкти системи SAR-Lupe призначені, у першу чергу, для проведення всепогодної розвідки радіолокації для розпізнання стратегічних об'єктів, контролю місцезнаходження мобільних об'єктів і спостереження за діяльністю ударних сил. Система складається із космічного і наземного сегментів.

Космічний сегмент системи SAR-Lupe представлений п'ятьма космічними апаратами (КА) розвідки радіолокації (РЛР) з просторовим розв'язанням менше 1 м. Розрахунковий термін експлуатації одного КА складає 10 років (запуск першого апарату був здійснений 19.12.2006 р.).Для проведення розвідки кожен КА системи SAR-Lupe обладнаний станцією радіолокації з синтезом апертури антени. При цьому передбачено два режими роботи антени радара: зйомка кадрами 8x60 км. – оглядове картографування (STRIP-SAR); зйомка кадрами 5,5x5,5 км. – детальна об'єктна зйомка (SLIP- SAR). В останньому випадку роздільна здатність зображення, за заявою керівників проекту, складає менше 1 м. Запис даних видової розвідки здійснюється на бортовий накопичував інформації (об'єм його пам'яті перевищує 128 ГБ) з подальшою передачею замовникові.

Наземний сегмент SAR-Lupe. Для управління космічним угрупуванням задіяний національний комплекс управління системою космічної розвідки в м. Гельсдорф, який включає два функціонально пов'язаних структурних елементів: 1) наземна станція контролю космічного простору, котра виконує завдання супроводу (контролю даних телеметрії) космічних апаратів системи SAR-Lupe, прийому даних видової розвідки та їх первинну обробку; 2) центр планування та обробки даних, котрий забезпечує постановку завдань системі (програмування системи відповідно до завдань на розвідку) і перевірку (контроль) ходу їх виконання, обробку знімків (дешифровка зображень), їх архівацію і зберігання, а також аналіз отриманих зображень.

Підрозділи забезпечення КСР

Професійна підготовка фахівців для КСР проводиться в рамках власної освітньої системи на базі Школи стратегічної розвідки Бундесверу (м. Фленсбург), в якій проходять навчання як військовослужбовці, так і цивільний персонал частин і підрозділів РРТР і РЕБ Командування стратегічної розвідки, а також кандидати на командні посади Об'єднаних сил забезпечення і Органів управління військовим зв'язком.

У школі організовані наступні курси: 1) підготовки по вибраних військово-облікових спеціальностях (ВУС), 2) підвищення кваліфікації в спеціальній області, 3) подальшого вдосконалення і 4) мовної підготовки. Підготовка слухачів по ВУС проводиться за єдиною уніфікованою програмою. В цілому навчання в школі здійснюється по 50 учбовим курсам (програмам навчання), необхідних для широкого і багатоступеневого освітнього процесу по напрямах РРТР і РЕБ. Разом із здобуванням військової освіти слухачам пропонується пройти технічно орієнтовані та мовні учбові курси, спеціалізовані практичні заняття і тренування, а також "комп'ютеризовані" тактичні навчання. У результаті слухачі отримують теоретичні та практичні знання в таких областях, як визначення бойового потенціалу конфліктуючих сторін, характер дій і наміру угрупувань військ (сил), лінгвістика, основи техніки зв'язку (електроніка і метрологія – вимірювальна техніка), а також експлуатації DV- та ІТ-техніка.

Будучи також центральною учбовою установою для персоналу сил РЕБ, школа здійснює учбово-бойову підготовку кадрових фахівців РЕБ, у першу чергу військовослужбовців, які направляються до складу контингентів ЗС ФРН в Афганістані та Косово.

Школа стратегічної розвідки представлена штабом, учбовим відділом та трьома учбовими групами. Учбовий відділ займається плануванням учбового процесу і коректуванням програм навчання відповідно до вимоги керівного складу командування стратегічної розвідки. Учбова група А представлена трьома курсами, в рамках яких навчаються офіцери, цивільний персонал командування і кандидати на командні посади об'єднаних сил забезпечення згідно вибраної військово-облікової спеціальності, організовані учбові курси підвищення кваліфікації в спеціальній області, а також вивчення іноземних мов. Учбова група В, котра складається з чотирьох курсів, відповідає за освіту унтер-офіцерів і фельдфебелів. Учбова група "військового зв'язку" включає два курси, де персонал готується за спеціальною програмою навчання, котрий припускає залучення на посадах органів зв'язку бундесверу. У цілому можливості школи дозволяють щорічно готувати близько 650 слухачів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші