Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Політологія arrow Забезпечення інформаційної безпеки держави
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Діяльність спецслужб та правоохоронних органів РФ у сфері забезпечення інформаційної безпеки

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) РФ

Статус і структура СЗР визначені Законом РФ "Про зовнішню розвідку" (від 8.07.1992 р.) і Положенням про СЗР, затвердженим Президентом РФ. СЗР визначаються правонаступницею Першого головного управління (ПТУ) КДБ СРСР.СЗР є складовою частиною силового компоненту державного забезпечення безпеки РФ і покликана захищати безпеку особистості, суспільства і держави від зовнішніх загроз з використанням визначених чинним федеральним законом методів і засобів. Один із основних напрямів її розвідувальної діяльності – сфера інформаційної безпеку держави. Необхідність здійснення розвідувальної діяльності визначають у межах своїх повноважень Президент Російської Федерації і Федеральні Збори, керуючись неможливістю або недоцільністю забезпечення безпеки і захисту національних інтересів Росії іншими способами.

Так, зокрема, розвідувальна діяльність СЗР РФ здійснюється шляхом:

1) агентурно-оперативного добування, легального і нелегального придбання та збору інформаційних даних та інформації, її інформаційно-аналітичної обробки; 2) підготовки на їх основі для визначених законом РФ замовників розвідувальних даних і розвідувальних оцінок, в тому числі й прогностичних, щодо дій, подій, процесів, явиш, видатних осіб, про стан і перспективи реалізації життєво важливих національних інтересів Російської Федерації, реальних та потенційних можливостей, дій, планів і намірів іноземних держав, організацій і приватних осіб (далі -розвідувально-інформаційна діяльність); 3) здійснення оперативних заходів щодо надання сприяння в реалізації політики, здійснюваної державою в інтересах забезпечення безпеки Російської Федерації.

Одночасно для здійснення своєї оперативно-службової діяльності СЗР РФ може при власному ліцензуванні та сертифікації: 1) набувати, 2) розробляти (за винятком криптографічних засобів захисту), 3) створювати, 4) експлуатувати інформаційні системи, системи зв'язку і системи передачі даних, а також засоби захисту інформації від витоку по технічних каналах.

Структура СЗР РФ: 1) керівництво: Директор, Перший заступник, сім заступників директора; 2) департаменти: 2.1) аналізу та інформації; 2.2) кадрів; 2.3) зовнішньої контррозвідки; 2.4) оперативної техніки; 2.5) економічної розвідки; 2.6) комп'ютерний та інформаційний департамент; 3) допоміжні структури: 3.1) група спеціального призначення "Заслон"; 3.2) Рада ветеранів; 3.3) юридичний відділ; 3.4) прес-секретар директора; 3.5) секретаріат: а) група консультантів; б) керівник групи консультантів; в) старший консультант директора; г) бюро у зв'язках із громадськістю і зв'язках із пресою; г) Академія СЗР, правонаступниця так званої "101-ої школи".

Міністерство оборони РФ (Міноборони Росії)

організовує діяльність щодо забезпечення інформаційної безпеки, захисту державної і військової таємниці в Збройних силах, а також в установленому порядку в межах своєї компетенції роботи щодо сертифікації засобів захисту інформації. Розвідувальну роботу в інтересах військового відомства здійснює ГРУ ГШ ЗС РФ.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші