Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Політологія arrow Забезпечення інформаційної безпеки держави
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Органи Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації

також наділені компетенцією здійснювати заходи з боротьби з правопорушниками в інформаційній сфері та комп'ютерними злочинцями.

Бюро спеціальних технічних заходів Головного Управління МВС РФ. Наприкінці 1986 р. для забезпечення радіоелектронної безпеки оперативних служб від прослуховування, незаконного знімання інформації, перехоплення радіочастот тощо, в системі МВС РФ в регіональних підрозділах були створені так звані відділи "Р". Вже у 1997 р., разом з ухваленням в Росії нового Кримінального кодексу, в якому вперше була введена відповідальність за злочини, вчинені з використанням високих технологій, зокрема "неправомірний доступ до інформації", "порушення таємниці листування, телефонних повідомлень", було створено спеціалізований підрозділ – Управління "Р" МВС РФ, основним напрямом діяльності якого було попередження, припинення і розкриття комп'ютерних злочинів; злочинів, пов'язаних з незаконним обігом радіоелектронних і спеціальних технічних засобів; злочинів у сфері телекомунікацій, та інших злочинів, вчинених із застосуванням високих технологій.

У зв'язку з численними реорганізаціями, Управління "Р" МВС РФ перейменовувалося в Управління з боротьби із злочинами у сфері високих технологій МВС РФ, після – у Федеральний комітет кримінальної міліції МВС РФ. Нині підрозділ, основним напрямом діяльності якого є боротьба зі злочинами у сфері інформаційних технологій, перейменований в Бюро спеціальних технічних заходів Головного Управління МВС РФ.

Безпосередньо ЗІБ, в широкому значенні слова, покладено на Управління "К" Бюро спеціальних технічних заходів МВС РФ. Так, основними напрямами роботи Управління "К" Бюро спеціальних технічних заходів є наступні: 1. Боротьба зі злочинами у сфері комп'ютерної інформації: 1.1) виявлення і припинення фактів неправомірного доступу до комп'ютерної інформації; 1.2) боротьба з виготовленням, розповсюдженням і використовуванням шкідливих програм для ПЕОМ; 1.3) протидія шахрайським діям з використанням можливостей електронних платіжних систем; 1.4) боротьба з розповсюдженням порнографічних матеріалів з участю неповнолітніх через мережу Інтернет. 2. Припинення протиправних дій в інформаційно-телекомунікаційних мережах, включаючи мережу Інтернет: 2.1) виявлення і припинення злочинів, пов'язаних з незаконним використовуванням ресурсів мереж стільникового і дротяного зв'язку; 2.2) протидія шахрайським діям, котрівчиняються з використанням інформаційно-телекомунікаційних мереж, включаючи мережу Інтернет; 2.3) протидія і припинення спроб неправомірного доступу до комерційних каналів супутникового та кабельного телебачення. 3. Боротьба з незаконним оборотом радіоелектронних і спеціальних технічних засобів. 4. Виявлення та припинення фактів порушення авторських і суміжних прав у сфері інформаційних технологій. 5. Боротьба з міжнародними злочинами у сфері інформаційних технологій: 5.1) протидія злочинам у сфері інформаційних технологій, котрімають міжнародний характер; 5.2) взаємодія з національними контактними пунктами зарубіжних держав.б. Міжнародне співробітництву сфері боротьби зі злочинами, котрі вчиняються з використанням інформаційних технологій.

Необхідно відзначити, що Бюро спеціальних технічних заходів МВС Росії активно взаємодіє з правоохоронними органами іноземних держав як на двосторонній, так й на багатобічній основі (ООН, держави великої вісімки, СНД тощо).

Департамент інформаційних технологій, зв'язку і захисту інформації МВС Росії є самостійним підрозділом Міністерства внутрішніх справ Росії, який забезпечує і здійснює в межах своєї компетенції функції МВС Росії щодо розробки та реалізації державної політики, нормативно- правовому регулюванню в галузі вдосконалення інформаційних і телекомунікаційних технологій, автоматизованих інформаційних систем, систем та засобів зв'язку, радіо- і радіотехнічного контролю, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, протидії технічним розвідкам, технічного (зокрема криптографічного) захисту інформації, радіоелектронної боротьби, використовування електронного підпису, формування і ведення інформаційних ресурсів, міжвідомчої інформаційної взаємодії, реалізації державних і відомчих програм в галузі інформатизації, навігаційно-моніторингових систем органів внутрішніх справ, організацій та підрозділів, створених для виконання завдань і здійснення повноважень, покладених на МВС Росії, внутрішні війська МВС Росії.

У структуру Департаменту входять: 1) Управління інформаційних технологій, 2) Управління зв'язку, 3) Управління захисту інформації, 4) Управління реалізації державних програм в області інформатизації, 5) відділ кадрів і державної служби, 6) відділ організаційно-методичного забезпечення, 7) відділ взаємодії з територіальними органами МВС Росії, 8) відділ нормативно-правового забезпечення, а також 9) відділ діловодства і режиму.

Основними пріоритетними завданнями Департаменту є: 1) створення на базі єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи єдиної системи інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності МВС Росії; 2) перехід до надання державних послуг (функцій) в електронному вигляді; 3) координація робіт із створення і розвитку державної системи виготовлення, оформлення і контролю паспортно-візових документів нового покоління; 4) упровадження цифрових технологій у відомчих мережах радіозв'язку; 5) участь у створенні та розвитку глобальної навігації супутникової системи "ГЛОНАСС2 і Системи "112" тощо.

Інші органи державного управління (міністерства, відомства)

в межах своєї компетенції також: 1) визначають перелік відомостей обмеженого доступу, що охороняються; 2) забезпечують розробку і здійснення технічно та економічно обгрунтованих заходів щодо захисту інформації на підвідомчих підприємствах та організаціях; 3) організовують і координують проведення НІДКР у галузі захисту інформації відповідно до державних (галузевими) програм; 4) розробляють галузеві документи щодо захисту інформації; 5) контролюють виконання на підприємствах і в організація галузі встановлених норм і вимог режиму захисту інформації; 6) створюють галузеві центри щодо захисту інформації та контролюють ефективності заходів, що застосовуються; 7) організовують підготовку та підвищення кваліфікації фахівців із захисту інформації.

Для здійснення вказаних функцій у складі органів державного управління функціонують науково-технічні підрозділи (центри) захисту інформації та контролю, зокрема: на підприємствах, які виконують оборонні та інші секретні роботи, функціонують науково-технічні підрозділи захисту інформації та контролю, котрі координують діяльність у цьому напрямі наукових і виробничих структурних підрозділів підприємства, які беруть участь у розробці та реалізації заходів щодо захисту інформації, здійснюють контроль ефективності цих заходів.

Крім того, у галузей промисловості та в регіонах держави створюються і функціонують: 1) ліцензійні центри, котрі здійснюють організацію і контроль за ліцензійною діяльністю у галузі надання послуг із захисту інформації; 2) органи сертифікації засобів обчислювальної техніки та засобів зв'язку; 3) випробувальні центри щодо сертифікації конкретних видів продукції на вимоги безпеки інформації; 4) органи атестації об'єктів інформатики.

Разом із тим, відповідно до Указу Президента РФ №31с "Про створення державної системи виявлення, попередження і ліквідації наслідків комп'ютерних атак на інформаційні ресурси Російської Федерації" від 15.01.2013 р. забезпечення інформаційної безпеки в РФ покладене на Федеральну службу безпеки (ФСБ) РФ.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші