Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Політологія arrow Забезпечення інформаційної безпеки держави
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Блок 3. Стратегії формування бажаного іміджу в ізраїльських спецслужбах

Ізраїльські спецслужби відзначаються своїм унікальним підходом, методологією та "активами" на багатьох фронтах. Крім того, їм вдалося завоювати репутацію, що вселяє страх у конкурентів. Розвідслужби Ізраїлю намагаються не виділятися, тому що так краще для справи. В той же час вони діють, спираючись на один фундаментальний фактор, який важко недооцінити. Цим фактором є мотивація. "Наші люди віддані своїй справі. Ми віримо в боротьбу, – зазначає Узд Арад, колишній заступник директора Моссад. – Для нас це не гра. Глава британських розвідслужб одного разу запитав мене: "Чи неправда, ми граємо в захоплюючу гру?". Ізраїль не отримує задоволення від таких ігор. Що відрізняє нас від інших – це людські ресурси. У наших людей більш глибока мотивація, ними рухають більш серйозні сили, і вони працюють старанніше інших. Це те, що відрізняє нас від інших".

Своєрідність Ізраїлю все більше і більше визначається характером конфліктів, в які він втягнутий: спочатку з арабськими сусідами, пізніше – з палестинцями. Участь у цих конфліктах сформувало впливову культуру військової розвідки, яка визначає як військову могутність держави, так і її національну ідентичність. їх неможливо розділити. ...Натомість, аби бути перешкодою на шляху перетворень і нових ідей, така військова сила є, скоріше, спрямовуючим каналом їх становлення. Воєнна культура Ізраїлю невіддільна від ізраїльського суспільства. Натомість володіє вираженою схильністю до творчості, підприємництва і новаторства.

Перман С. Корпорація шпигунів. Бізнес-інновації від ізраїльських майстрів шпіонажу / С. Перман. -Дн.: Баланс Бізнес Букс, 2006. – С. 75-76

Класифікація іміджів за об'єктом передбачає таку градацію:

  • • корпоративний імідж – імідж компанії, організації, структури, державного інституту, підприємства, установи, громадської організації.
  • • індивідуальний імідж – імідж окремої людини, лідера, керівника.

В останні роки в більшості країн спостерігаються тенденції до зміни індивідуального іміджу військового. Тривалий час військовий розглядався як людина, постійно готова до бою. Однак із розвитком науки й техніки поступово на головне місце вийшли складні технічні знання, навички й уміння. Можна чекати появи в найближчому майбутньому в ролі нового зразка всебічно підготовленого військовослужбовця з ознаками державного діяча, підготовленого до спілкування із засобами масової інформації, представниками міжнародної дипломатії. У Німеччині майже тридцять років тому запропоновано концепцію підготовки "військовослужбовця-ученого" (йдеться не про знання й навички проведення науково-дослідної роботи, а про здатність гнучкого самонавчання). Із 1973 року для кандидатів в офіцери стали обов'язковими академічні університетські вимоги; Бундесвером засновано два військових університети в Гамбурзі й Мюнхені й нині функціонує один із найбільших офіцерських корпусів у світі. Подібні вимоги ставляться й до представників інших армій світу.

Індивідуальний імідж формується за такими категоріями: імідж першої особи, імідж бренду, імідж продукту, імідж споживача.

Імідж першої особи (керівника) підтримує й формує імідж інституту (організації, корпорації).

У сучасному іміджбілдингу сформувався новий напрямок – VIP- іміджбілдинг першої особи. Хоча вимоги до VIP-персони – факт історичний. Перша особа повинна володіти якостями, що впливають на аудиторії: професіоналізм; освіченість; органічне існування в суворих рамках етикету; скромність; працьовитість; стриманість у публічному прояві почуттів; строгий самоконтроль і дисципліна, й головне – терпимість.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші