Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Політологія arrow Забезпечення інформаційної безпеки держави
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Блок 12. Модель зовнішнього іміджу держави

Блок 13. Модель внутрішнього іміджу держави

Таким чином, розглянуті концепції іміджу держави включають у ролі важливих аспектів історію країни та її силових структур, особистість лідера, потенціал силових структур, бренди, а також субіміджі – наприклад, діловий імідж, економічний, імідж інститутів сектору безпеки тощо.

Структура іміджу змінювалася відповідно до інформаційно- комунікаційного устрою суспільства. Для індустріального суспільства були характерні одномірні іміджі (територіальні), побудовані на опозиції "ми – вони". Для постіндустріального суспільства характерні прості двовимірні іміджі (кумулятивні). Для сучасного інформаційно-комунікаційного суспільства характерна принципово інша конфігурація іміджевих структур: імідж із ригідної структури перетворюється в потік. Якщо в індустріальну епоху територіальний імідж був монополією еліти (особливо імідж зовнішній: так, практично єдиною можливістю для селянина довідатися що- небудь про територію Туреччини було потрапити в армію Суворова), то в концепції М. МакЛюена територіальний імідж перетворюється в продукт, що творять і еліти, і мільйони окремих суб'єктів. Із появою інтернет-технологій еліти втрачають контроль над процесом конструювання іміджу. Імідж держави перетворюється в турбулентний потік, "у якому існують не лише основні напрями плину, але є й бічні протоки, застійні зони, вихри, вири, греблі й водоспади".

Блок 13. Вислови М. Маклюена про сучасні комунікації та відтворення іміджу

Завдяки телебаченню світ став великим селом, а значна частина передач відроджує сільські плітки.

Виховувати – означає виробляти несприйнятливість до телебачення.

Форма суспільства завжди визначалася, скоріше, природою засобів людської комунікації, ніж її змістом.

Засіб передачі повідомлення сам є повідомленням. Рекламні оголошення – це наскальні малюнки XX століття.

Тільки дрібні секрети потрібно ховати, великі зберігає в таємниці невіра натовпу.

Справжні новини – погані новини.

Хто намагається встановити відмінність між навчанням і розвагою, нічого не розуміє ні в першому, ні в другому.

Висновки

Імідж інститутів сектору безпеки та оборони можна розглянути як багатоканальну комунікацію, що визначає її сприйняття як на міжнародному рівні, так й усередині держави – на рівні владних інститутів і масової свідомості.

Найбільш актуальними є такі функції іміджу інститутів сектору безпеки та оборони:

  • 1. Ідентифікація. Ця комунікативна функція дає змогу полегшити аудиторії сприймати інформацію про позитивні сторони об'єкта.
  • 2. Ідеалізація. Функція покликана забезпечити режим найбільшого сприйняття образу об'єкта.
  • 3. Протиставлення. Формує в іміджі об'єкта видимі переваги порівняно з іміджами інших подібних об'єктів.
  • 4. Номінативиість. Позначає (виділяє, відбудовує, диференціює) об'єкт у сформованій ситуації та серед інших об'єктів, демонструє відмінні якості об'єкта.
  • 5. Адресність. Забезпечує зв'язок між іміджем країни й цільовою аудиторією, для якої він призначений.
  • 6. Емоційність. Дає змогу формувати позитивну або негативну конотацію іміджу за допомогою відповідних засобів, чорного піару, сугестивних технологій та ін.
  • 7. Природність/штучність – результат цілеспрямованості піар- діяльності. Природний імідж складається стихійно, без спеціального застосування засобів піару; штучний створюється спеціально піар-діями, не в повній мірі відповідає характеру й результативності діяльності організації.
  • 8. Позиціювання. Діяльність, спрямована на роботу зі свідомістю споживача інформації; ідентифікація іміджу у його свідомості.
  • 9. Перехід від позиції невизначеності до позиції першості. У свідомості споживачів інформації імідж інститутів безпеки та оборони часто буває не визначеним. Цей статус досить небезпечний, оскільки невизначені й незайняті позиції використовують конкуренти та недоброзичливці. У масовій свідомості позиція перший є стереотипом: перший – означає кращий. Позиції друга й третя більше пов'язані з категорією невизначеної якості. А оскільки стереотипи відіграють важливу роль у масовій свідомості в пошуку вигідних відмінностей, їх потрібно використовувати, а не ламати.

Імідж інститутів сектору безпеки та оборони у свідомості людей створює єдиний ментальний конструкт, що поєднує в собі знання, очікування й ставлення до цих структур. Крім комунікативної, імідж повинен виконувати найважливішу психологічну функцію – нівелювати відчуття невизначеності й незахищеності, створювати відчуття психологічного комфорту у свідомості громадян. Сталий імідж інститутів сектору безпеки та оборони, що розвивається, підтримує й підсилює імідж держави.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші