Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Основи вітроенергетики
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Екологічні переваги вітроенергетики

Тут слід відзначити ті фактори впливу вітроенергетичних установок на навколишнє середовище, які забезпечують екологічні переваги вітроенергетики в порівнянні з традиційними джерелами і методами виробництва електроенергії.

Наявність викидів вуглекислого газу, шкідливих газів (NO, SO,) твердих речовин і важких металів. Кількісна оцінка запобігання шкідливих викидів від теплової енергетики завдяки виробленню електроенергії на ВЕС може бути виконана за даними конкретної електростанції в зоні будівництва ВЕС або на підставі даних, приведених у таблиці 8.3. Значення шкідливих викидів, зазначених у таблиці 8.3, слід використовувати при оцінці екологічних переваг ВЕС, якщо невідомі конкретні дані паливних електростанцій в зоні будівництва ВЕС.

Таблиця 8.3

Усереднені дані по питомій емісії газів від паливної енергетики США

Вид газу

Питомі значення г/кВт•год при використанні палива

Вугілля

Природний газ

Нафта

Середнє

Діоксид вуглецю, СO2

967

468

708

690

Діоксид сірки, SO2

6,1

0,0032

3,1

3,63

Оксиди азоту, NOx

3,45

0,82

0,95

2,22

Утворені будівельні відходи при спорудженні ВЕС включають: деревні відходи від підготовки території, забруднений грунт, відходи бетону в кусковій формі, відходи бітуму та асфальту, будівельний щебінь, що втратив споживчі властивості, брухт кольорових і чорних металів, залишки і огарки сталевих зварювальних електродів, відходи ізольованих проводів та кабелів, сміття від побутових приміщень, тара, та ін.

Потреба у воді або економія водних ресурсів. Використання води – значна проблема у виробництві електричної і теплової енергії, особливо в місцях, де вода в дефіциті. У той час як паливні та атомні електростанції використовують значні обсяги води для охолодження конденсатора в термодинамічних циклах, використання води на ВЕС незначні. Для вугільних електростанцій вода використовується також для очищення й обробки палива. Безповоротні втрати води на паливних електростанціях за даними Енергетичної Комісії США показані в таблиці 8.4.

Таблиця 8.4

Безповоротні питомі втрати води на паливних електростанціях США і на ВЕС

Вид електростанції

Витрата води, літрів/кВт•тод

АЕС

2.3

Вугільна

1,9

На нафті і нафтопродуктах

1.6

Комбінована газова

0,95

Вітрова

0,004

Вода на вітроелектростанціях використовується в основному для промивки лопатей. Таким чином, споживання води на ВЕС в 475 разів менше ніж на АЕС, близько в 400 разів менше, ніж на вугільних станціях і у 275 разів менше, ніж станціях на газі.

На будівельному майданчику потенційними джерелами забруднення поверхневих і підземних вод можуть бути: виробничо- будівельні стічні води, забруднені зливові стоки і господарські побутові стічні води, що утворюються на будівельних майданчиках.

Потреба в земельних ресурсах. Розглянемо два окремих випадки. Перший – будівництво однієї-двох установок індивідуального власника на орній землі, на одну установку в цьому випадку потрібно майданчик під фундамент ВЕУ і дорога до неї.

Для ВЕУ потужністю 500 кВт під фундамент, включаючи комплектний трансформаторний пристрій, достатньо площі 20 х 20 = 400 м2, під дорогу шириною 5 м і довжиною 300 м потрібна площа 1500 м2. Питома площа складе 3,8 м2/кВт. Вся площа, яка залишилася може використовуватися для городництва чи тваринництва, як це зазвичай робиться в Данії та інших країнах Європи.

Другий випадок – будівництво вітроелектростанції потужністю 50 МВт. Потужність однієї ВЕУ складає кВт. Кількість установок 100 штук – наприклад 10×10.

Якщо ймовірність напрямку швидкості вітру ("роза вітрів") приблизно однакова по всім румбам, то ВЕУ повинні розташовуватися на відстані, що дорівнює приблизно 10 діаметрам ротора один від одного, що для прийнятих в прикладі ВЕУ D складає 40 метрів. У цьому випадку площа під ВЕС буде дорівнювати:

або 1296 га.

де S – кількість ВЕУ в ряду;- кількість рядів ВЕУ у складі ВЕС;

– коефіцієнт, який враховує відстань між ВЕУ в ряду; – коефіцієнт, який враховує відстань між рядами на плані розташування ВЕУ у складі ВЕС; та визначені в діаметрах D вітроколеса.

Питома площа (витрата землі) складе

Проте слід мати на увазі, що практично завжди є можливість для великих ВЕУ вибирати землі, непридатні для господарської діяльності. Якщо ж під ВЕС займаються родючі землі, то вони можуть використовуватися для рослинництва і тваринництва. У цьому полягає докорінна відмінність землевідведення під ВЕС від землевідведення під теплові станції та гідростанції.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші