Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Товарна інноваційна політика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Відділи й комісії з нових товарів

Контроль проектів, пов'язаних з розробкою нових товарів, звичайно відноситься до повноважень функціональних менеджерів, які аналізують звіти щодо ходу виконання цих проектів й ухвалюють рішення щодо подальшого виділення фінансування. До їхніх обов'язків може також відноситись прийняття певних рішень щодо стратегій і пріоритетів, пов'язаних з новими товарами. Незалежно від обраної базової організаційної структури (комплексна бригада, керівництво в розрізі товару або марки, відділ інноваційного товару), нагляд за цим процесом у цілому здійснює комісія з нових товарів, що служить і для надання відповідним проектам високого корпоративного статусу за рахунок положення, що займають в організації члени цієї комісії.

Менеджер по товарах

Багато компаній покладають відповідальність за пошук нових ідей на менеджерів по продуктах. Однак, менеджери настільки зайняті проблемами товарних ліній, що вже перебувають у виробництві, що іноді не взмозі приділити належної уваги розробці нових товарів. Крім того, їм не вистачає знань й умінь, необхідних для розробки й критичної оцінки нових продуктів. Так, у компанії Johnson & Johnson введено посаду менеджера по нових товарах, що підпорядковуються керуючим групами продуктів.

Наявність такої посади забезпечує професійний підхід до вирішення питань щодо нових товарів. У деяких компаніях функціонують комітети з розгляду й відбору пропозицій щодо нових товарів, до складу яких входять менеджери вищої управлінської ланки. У великих компаніях існують відділи (департаменти) нових товарів, які очолюють менеджери, яких наділено широкими повноваженнями і правом безперешкодного доступу до вищого керівництва компанії. У завдання такого підрозділу входить генерація й перевірка нових ідей, спільна робота з відділом НДКР, організація тестування нових товарів й їхнього комерційного виробництва.

Багато компаній, у тому числі Mills, доручають розробку нових товарів, так званим венчурним командам, які складаються із представників різних відділів компанії й відповідають за розробку певного товару або напрямку діяльності. Члени групи або "внутрішні підприємці" (інтрапренери) звільняються від інших обов'язків та працюють над створенням нового товару в рамках одержаного бюджету та визначеного терміну на робочому місці – так званому "кабінеті скунса". "Кабінет скунса" – неофіційне робоче місце (наприклад, гараж одного з учасників), де команда намагається створити новий продукт.

У компанії ЗМ, Hewlett-Packard, Lego і багатьох інших управління інноваційним процесом здійснюється у вигляді системи поетапних перевірок (stage-gate system), основою якої є поділ процесу розробки товару на чітко розмежовані етапи, наприкінці кожного з яких оцінюються отримані компанією результати. Для того, щоб закінчити один етап роботи й перейти до наступного, необхідно "пройти через ворота", тобто керівник проекту повинен представити вищому менеджменту фірми проміжні результати. Наприклад, перехід від складання бізнес-плану до розробки продукту припускає подання переконливого маркетингового аналізу потреб й інтересів споживачів, порівняльного аналізу розробленого товару з подібними продуктами й даних технічної експертизи. Оскільки кожен наступний етап роботи пов'язаний зі зростанням витрат, у кожних "воріт" перевіряється відповідність результатів установленим критеріям і визначається доцільність переходу до наступного етапу. "Вартові" можуть прийняти один із чотирьох варіантів рішення: рухатися далі, відмовитися від ідеї, відкласти проект або повторити даний етап роботи.

Система поетапних перевірок дозволяє контролювати весь процес роботи над новинкою, робить кожен крок зрозумілим для всіх учасників роботи й чітко визначає обов'язки керівників проекту й членів його групи.

У деяких випадках для управління інноваційними проектами створюються активні групи сприяння реалізації інноваційного товару, що дозволяє підвищити ефективність діяльності менеджерів і забезпечити реалізацію нових товарів.

Створена група фахівців зі сприяння реалізації нової продукції повинна інформувати споживачів про розроблені інноваційні товари шляхом участі своїх співробітників у засіданнях і конференціях, надання ними відповідної інформації, рішення конкретних технічних проблем або проведення технічних консультацій.

Звичайно, керівник маркетингової служби підприємства бере участь у плануванні діяльності групи сприяння реалізації товару, оскільки результат діяльності цієї групи позначається на ефективності діяльності відділу маркетингу і збуту. Група сприяння реалізації нової продукції виконують роботу зі збору, обробки й поширення інформації щодо відповідної продукції, процесів й технологій.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші