Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Товарна інноваційна політика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розробка товару

Етап НДДКР вимагає фінансування значних коштів, у порівнянні з якими всі попередні витрати на перевірку і оцінку ідеї здаються мізерними. На цій стадії дається відповідь, чи піддається ідея товару втіленню у виріб, що реалізовується технічно і є рентабельним з комерційної точки зору. Якщо виробник отримає негативну відповідь, всі витрати компанії на проект перетворяться на збитки і єдиним, позитивним результатом виявиться частина отриманої в процесі розробок інформації.

Рішенню завдання перетворення вимог цільового споживача в робочий прототип продукту сприяє застосуванню так званого методу розгортання якісних вимог. При цьому список бажаних споживчих атрибутів, отриманий у ході досліджень ринку, трансформується в набір інженерно-технічних атрибутів, яким можуть скористатися розробники нового товару. Подібна методологія дозволяє оцінювати альтернативні варіанти реалізації споживчих побажань. Одна з основних переваг цього підходу полягає в тому, що він сприяє встановленню кращого взаєморозуміння між маркетологами, конструкторами і виробничим персоналом.

Відділ НДДКР створює один або декілька варіантів технічного втілення концепції товару, щоб знайти прототип, що задовольняє таким критеріям: споживачі сприймають його як носія всіх основних властивостей викладених в описі товару; він безпечний і надійно працює в заданих умовах експлуатації; його собівартість не виходить за рамки запланованих витрат виробництва. На створення вдалого прототипу можуть бути витрачені дні, тижні, місяці і навіть роки.

Вчені-розробники повинні втілити в матеріальній формі не тільки всі необхідні функціональні, але і психологічні характеристики товару. Як споживачі реагуватимуть на різні забарвлення, розміри, вагу та інші матеріальні якості товару? Маркетологи повинні забезпечити розробників інформацією про те, які властивості товару особливо значущі для споживачів і за якими ознаками користувачі судять про їх наявність. Коли зразки готові, починаються ретельні випробування їх функціональних і споживчих якостей. Альфа-тестуванням прийнято називати випробування продукту всередині фірми на предмет відповідності його своєму призначенню. Наступним етапом є бета-тестування продукту, обов'язковою умовою якого є встановлення зворотного зв'язку з споживачами, що використовують дослідні зразки. Бета-тестування особливо ефективно у тому випадку, коли вибірка потенційних користувачів відрізняється різноманітністю, потенційні варіанти використання продукту не цілком визначені, рішення про покупку ухвалюється декількома особами, і при цьому важливу роль грає думка досвідчених його користувачів.

Для перевірки ставлення споживачів до товарів розроблений цілий ряд методів.

  • • При використанні методу простого рейтингу споживача просять розташувати варіанти в порядку від найпереважнішого до найменш переважного. Очевидним достоїнством методу є простота, але він не дозволяє визначити ставлення споживача до конкретного товару. Можливо, респонденту не подобається жоден з варіантів. Крім того, метод простого рейтингу не дасть уявлення відносно того, в якій мірі один з варіантів переважає інший.
  • • При використанні методу парного порівняння респонденту пред'являють варіанти товару попарно і просять вибрати з них той, якому він надає перевагу. Метод парного порівняння володіє двома важливими перевагами. По-перше, учасники дослідження легко надають перевагу одному з двох варіантів товару. По-друге, метод парного порівняння дозволяє споживачам сконцентрувати увагу на двох об'єктах і відмітити, у чому полягає схожість і відмінність між ними.
  • • При використанні методу монадичного рейтингу учасник дослідження визначає своє ставлення до товару, користуючись спеціальною шкалою оцінок. Можна використовувати, наприклад, семибальну шкалу оцінок, згідно з якою 1 означає, що товар дуже не подобається, 4 – байдуже відношення, а 7 – дуже подобається. Такий рейтинг надає більше інформації, ніж інші методи. Ми можемо зробити висновки про порядок переваг споживача і отримати уявлення про їх кількісну ступінь. Цей метод простий для сприйняття респондентів, якщо вони повинні оцінити велику кількість об'єктів.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші