Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Товарна інноваційна політика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Ринкове тестування товарів промислового призначення

Багато компаній проводять тестування і товарів промислового призначення. Дороге устаткування і нові технології зазвичай проходять через тестування типів альфа (всередині компанії) і бета (за участю споживачів). При бета-тестуванні інженери компанії-виробника спостерігають за тим, як поводиться устаткування в "руках" користувачів, унаслідок чого часто виявляються непередбачені проблеми, пов'язані з безпекою і технічним обслуговуванням, визначаються вимоги до навчання персоналу компанії-покупців і сервісу. Виробник отримує уявлення про те, наскільки розроблене ним устаткування покращує умови або ефективність роботи компанії-споживача, щоб урахувати це надалі при призначенні ціни.

Водночас, до поширених методів ринкових випробувань товарів промислового призначення можна віднести демонстрацію нових зразків на спеціалізованих виставках. Компанія-виробник дістає можливість переконатися в тому, що її товари викликають інтерес споживачів, дізнатися, як вони реагують на різні характеристики устаткування і умови продажу і скільки покупців мають намір купити товар. Недоліком галузевих виставок є те, що про новий товар дізнаються конкуренти, тому виробник повинен бути готовий представити товар ринку незабаром після виставки.

Крім того, нові товари промислового призначення проходять випробування в демонстраційних залах посередників, де вони виставляються поряд з іншими товарами даного виробника і з продукцією конкурентів. Виробники товарів промислового призначення виготовляють дослідно-промислові зразки устаткування і випускають його в продаж на обмеженій географічній території, підтримуючи продаж за допомогою різних стимулюючих збут заходів, випуску рекламних каталогів, тощо.

Комерціалізація

Заключний етап створення товару потребує визначитися в таких питаннях:

  • 1. Вибір моменту виходу на ринок
  • 2. Вибір місця
  • 3. Вибір цільового сегмента

Відповіді на ці ключові запитання доповнюються рішеннями щодо складових комплексу маркетингу (цінова політика, політика розподілу і просування товару).

Момент виходу на ринок відіграє вирішальну роль при розгортанні комерційної торгівлі новим товаром. В умовах, коли компанія близька до завершення розробки нового товару, і конкуренти збираються випускати на ринок аналогічний продукт, фірма може обрати такі варіанти дій:

  • 1. Випереджаючий вихід на ринок. Компанія, яка виходить на ринок першою, зазвичай користується перевагою "першопрохідця", тобто привертає основних посередників і споживачів і набуває репутації лідера.
  • 2. Паралельний вихід на ринок. Компанія вибирає для виходу на ринок той же час, що і конкуренти. При одночасній появі на ринку двох компаній їх товарам приділяється підвищена увага.
  • 3. Запізнений вихід на ринок. Фірма відкладає вихід на ринок, надаючи цю можливість конкурентам, які беруть на себе всі витрати по ознайомленню аудиторії з новим товаром. Компанія має можливість врахувати недоліки продукції конкурентів і отримує уявлення про дійсні розміри ринку.

Менеджмент фірми-виробника повинен прийняти рішення щодо того, чи слід їй випускати товар на ринок в якійсь одній області, регіоні, у декількох регіонах, чи на всій території країни або в міжнародному масштабі. Зазвичай встановлюється графік послідовного освоєння ринків. Прийняття рішення визначається розмірами компанії. Зокрема, невеликі фірми вибирають привабливе для себе місто і проводять бліц-кампанію по виходу на його ринок. Потім вони поступово, один за іншим освоюють ринки інших міст. Великі компанії виводять новинку на ринки одного регіону, а потім переходять до освоєння наступного. Фірми, що мають у своєму розпорядженні загальнонаціональні посередницькі мережі, такі як автомобільні компанії, випускають свої моделі відразу на загальнонаціональний ринок.

Головні критерії при виборі нових ринків – потенціал ринку, репутація компанії на даному ринку, вартість медіа-комунікацій, вплив даного регіону на інші і ступінь проникнення конкурентів на ринок. Стратегія освоєння нових ринків залежить від наявності або відсутності серйозних конкурентів.

На освоюваних ринках компанія повинна вибрати найбільш перспективні групи споживачів і зосередити на них основні зусилля зі стимулювання збуту. Найважливіші сегменти ринку товарів широкого споживання повинні володіти такими характеристиками: включати ранніх послідовників; ранні послідовники повинні бути активними споживачами; ці споживачі повинні бути лідерами думок; залучення цих споживачів не повинно вимагати великих витрат.

Дуже небагато груп споживачів володіють одночасно всіма перерахованими характеристиками. Компанія повинна порівняти різні сегменти за вказаними характеристиками і орієнтувати маркетинг на найбільш перспективну з них, щоб якнайшвидше домогтись максимального рівня продажу, зацікавити посередників новим товаром і привернути увагу максимальної кількості споживачів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші