Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Педагогіка arrow Діяльність соціального педагога в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Г. Ігри в приміщенні

Хто швидше помітить?

Один із тих, хто бере участь у грі, виходить із кімнати й щось змінює у своєму зовнішньому вигляді: в одязі, предметах, які він тримає в руках, але так, щоб це можна було помітити (носовик, згорток, газета, щось у виразі обличчя тощо). Потім він заходить до кімнати та ходить по ній 20-30 секунд. Ті, хто грає, повинні помітити зміни. Переможцем вважається той, хто більше за інших виявив зміни, яких не помітила решта.

Аналогічно грі, описаній вище, із дітьми можна провести й таку. На столі викладають якихось 2-3 предмети (наприклад ніж, виделку та ложку) і пропонують протягом 5-ти секунд запам'ятати, що лежить перед ними і як розміщені предмети один відносно одного. Потім накривають стіл рушником і змінюють потай їх місцезнаходження та кількість. Рушник піднімають і пропонують гравцям дати відповідь: чим відрізняється від попередньої група предметів за своїм складом і розміщенням. За кожну помічену зміну нараховують одне очко.

Потім потрібно поступово збільшувати кількість предметів, що виставляються. Кожен раз завдання ускладнюється.

Що зображено на малюнку?

Для гри потрібно підібрати 8-10 малюнків із книжок. Вони мають бути чіткими, простими, не перевантаженими знайомими дитині предметами. У грі беруть участь від одного до кількох дітей, але краще – двоє. Судця – дорослий. Кожному видають малюнок, Протягом 3-4 хвилин діти розглядають його й потім один із гравців детально розповідає, що на ньому зображено. Другий гравець знайомиться з картинкою та уважно слухає відповіді, при цьому разом із суддею оцінює їх і стежить, чи все побачив перший гравець або правильно назвав. За кожну правильну відповідь першому гравцю нараховується бал, а також другому, якщо той помітив пропущений предмет і назвав його сам.

Ця гра проста й розрахована на семирічних дітей. Для 7-9 років картинки вибирають дещо складніші.

Дітям 10-річного віку можна запропонувати аналогічну гру, замінивши картинки на предмети. Бажано, щоб гравців було кілька. Ті, хто грає, уважно оглядають протягом 5 хв предмети та їх розміщення в кімнаті, а потім виходять із неї. Ведучий змінює розміщення предметів. Після цього до кімнати запрошують учасників гри, які 5- 6 хвилин оглядають їх. Той, хто побачив якісь зміни, повідомляє про це ведучого. Йому нараховується бал.

Відгадай!

На стіл викладають кілька предметів. До кожного з них ведучий підводить гравця із зав'язаними очима й олівцем у руці, кінець якого кладе на предмет. Учасник гри має визначити, що за предмет перед ним, його розміри, матеріали, із якого він зроблений. Можна олівцем водити по предмету, ударити по ньому, але не торкатися більше нічим, крім олівця.

Той, хто готовий відповісти, піднімає олівець догори й відповідає на запитання ведучого. Перемагає той, хто правильно відповів на більше запитань, ніж інші.

Можна також застосовувати ігри на розвиток слуху, відтворюючи різними предметами шуми, або придумати вправу на відчуття ваги, зважуючи на долоні масу різних предметів із наступною перевіркою на вагах. У грі порівнюють один предмет з іншим, визначають, у скільки разів перший більший або важчий за інший.

Повтори

  • 1. Ведучий читає короткий текст (4–5 рядків). Хто правильно передасть його зміст, тому нараховується очко, а хто дослівно передасть слова автора – 2.
  • 2. Ведучий читає 10-12 слів для дитини 7-8-річного віку і 12- 15 слів – для 9-10-річного,
  • 3. Гравець має їх повторити. Слова повинні бути. різними, не пов'язаними зі змістом. Хто повторить найбільшу кількість слів, той одержує очко, хто відповість слово в слово -2 очки.
 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші