Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Педагогіка arrow Діяльність соціального педагога в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Сценарій до свята "Екологічний бумеранг"

Ведучий: Добрий день, друзі!

Природа – це наше життя. Ми впевнені, що в цьому залі зібралися не байдужі люди до того, що з нами відбувається щоденно, а також ті, хто добре розуміє: земля – наш спільний дім й іншого немає та бути не може.

Ведуча: Так, сьогодні найголовнішою проблемою людства є проблема виживання, проблема, що стосується кожної людини зокрема,

кожної живої істоти. Ніякі винаходи цивілізації не замінять чистого повітря, екологічно чистих продуктів харчування та джерельно-чистої води. І сьогодні ми організували гру-конкурс "Екологічний бумеранг". .

Ведучий: Сьогодні розмова про проблеми екології, у чому саме бумеранг? У нашому випадку – "екологічний бумеранг" означає: нерозумні та неправильні дії людей на планеті Земля в найближчий час можуть повернутися великими нещастями, бідами для всього людства, адже "бумеранг" за своєю природою завжди повертається. У нашому випадку для людства він може повернутись із жахливими наслідками. Що ж потрібно знати, як слід діяти, щоб зберегти екологічну чистоту нашої планети?

Ведуча: Отже, ми запрошуємо на сцену учасників гри "Екологічний бумеранг".

І перше правило: кожен з учасників гри, виходячи на сцену, повинен із букета, що лежить на столі, узяти одну квіточку, яка буде символом кожної команди.

 • (Учасники гри по черзі виходять на сцену, а ведуча коротко представляє кожного, потім пропонує зайняти місце за столами. За одним столом сидять учасники гри з гвоздиками, іншііз тюльпанами, за третім – із трояндами й т. д. Отже, об'єднання в одну команду дітей (3–4 чол.) за кожним столом відбувається випадково. За грою спостерігатиме та буде її оцінювати журі).
 • (Звучить гонг).

Розминка: Задається питання, на яке є три варіанти відповіді (А, В, С). За 30 с потрібно дати правильну відповідь. Кожна команда піднімає табличку. Журі – фіксує.

Питання:

 • 1. Хто запровадив термін "екологія"?
 • а) Дарвін; б) Геккель; в) Вавилов.
 • 2. Скільки років може пролежати в землі целофановий пакет, доки розкладеться або згниє?
 • а) 30 років; б) 100 років; в) 200 років.
 • 3. В одній теплиці температура грунту була встановлена вищою за температуру повітря. Як це відіб 'ється на врожайності?
 • а) урожайність зросте; б) урожайність знизиться; в) ніяк.
 • 4. Які тварини є найбільш морозостійкими?
 • а) білі ведмеді; б) качки та гуси; в) тюлені.
 • (Білі ведмеді та тюлені витримують 80°С морозу, качки та гуси – 110°С.)
 • (Звучить гонг)

I конкурс

Ми знаємо, що керівниками дуже часто приймаються рішення, наслідки яких інколи є просто катастрофічними. Наприклад, прийнято рішення про будівництво в районі озера Байкал лісохімічного комбінату. І як наслідок – сьогодні один із величезних резервуарів прісної води з унікальною фауною потрібно рятувати. Увага, команди. Згадайте ще випадки про прийняття помилкових рішень (на роздуми -1 хвилина).

Конкурс глядачів "Чиї це голоси, звідки ці звуки". (Це можуть бути фонограми 4-5 голосів птахів та звірів, шум моря, вітру, дощу тощо).

(Звучить гонг)

II конкурс

Чорнобиль – це не просто аварія. Це – екологічна катастрофа. Сьогодні, коли ми підбиваємо підсумки того, що зроблено для ліквідації наслідків аварії, можна говорити про те, що роботи в цьому напрямі ще надто багато. Отже, завдання! Усім виділяють один мільярд гривень. Що ви найперше зробите сьогодні для ліквідації наслідків аварії.

Кожна команда пропонує свою версію використання 1 мільярда гривень для вирішення питань, пов'язаних із ліквідацією наслідків аварії на ЧАБС.

(Музична пауза)

"Експертна комісія" підбиває підсумки конкурсу.

III конкурс

У гості до учасників гри приходить Робінзон Крузо, який пропонує дітям уявити себе на його місці. Кожній команді він вручає картку з вихідними даними.

I. Дія відбувається в наші дні.

II. Острів розміщений у зоні вологих субтропіків.

III. На острові відсутні джерела прісної води.

IV. Ґрунт острова кам'янистий.

V. Ви одягнуті в тренувальний костюм, із вами – лише складний ніж.

 • (Кожна команда відповідає на питання Робінзона Крузо).
 • 1. Як добути воду, вогонь, їжу тощо? (Робінзон Крузо разом із комісією визначає правильність дій "юних робінзонів").
 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші