Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Економіка arrow Економічна безпека
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Термінологічний словник

Адаптаційний механізм – сукупність безперервних процесів, за допомогою яких суб'єкт господарювання успішно адаптується до змін як зовнішнього, так і внутрішнього середовища роботи для економічного зростання підприємства в ринкових умовах.

Адаптація підприємств – процес пристосування їхніх параметрів до невизначених умов зовнішнього середовища, який забезпечує підвищення ефективності їх функціонування протягом усього життєвого циклу.

Адаптивна реакція підприємства – зміна стратегічних цілей діяльності підприємства або способів їх досягнення.

Адміністративна адаптація – відповідність організаційних форм та методів управління потребам процесу і системі управління, що характеризується стилем управління, автономністю підрозділів, ступенем делегування відповідальності.

Динамічна адаптація – процес взаємодії підприємства з чинниками зовнішнього середовища, спрямований на пристосування до них у процесі здійснення підприємницької діяльності.

Економічна безпека – стан і здатність економічної системи протистояти небезпеці руйнування її оргструктури і статусу, а також перешкодам у досягненні мети розвитку.

Зовнішнє середовище – сукупність господарських суб'єктів, економічних, суспільних і природних умов, національних та міждержавних умов і чинників, що діють у глобальному оточенні.

Кількісна адаптація – процес зміни концентрації використання засобів адаптації, що спрямовані на пристосування підприємства.

Макросередовище – середовище непрямих контактів підприємства (економічне, політичне, соціальне, природне, технологічне, екологічне та ін.)

Мікросередовище – середовище, елементи якого прямо і постійно впливають на діяльність підприємства (постачальники, посередники, споживачі, конкуренти, робоча сила, державні органи).

Науково-технічна адаптація – вимоги та використання досягнень НТП в галузі нових технологій, організації та методів управління, підготовки кадрів.

Параметрична адаптація – адаптація, що припускає зміну параметрів внутрішніх систем підприємства, наприклад, освоєння виробництва нової продукції або нової технології, зміну ринків збуту або цінової політики підприємства.

Процес адаптації підприємства – процес внесення змін у функціонування внутрішніх систем і діяльність підрозділів підприємства, що супроводжують адаптивну реакцію.

Соціальна адаптація – здатність ураховувати зміни зовнішнього середовища і зміни внутрішнього соціального середовища при плануванні й ухваленні рішень.

Статична адаптація – результат раніше вироблених адаптивних реакцій на зовнішній вплив, який формує адаптаційний потенціал підприємства.

Стратегічна мета адаптації – забезпечення життєдіяльності та ефективності функціонування підприємств у довгостроковій перспективі на основі динамічного балансу із зовнішнім середовищем.

Структурна адаптація – адаптація, що передбачає зміну самої структури внутрішньої системи підприємства, появу нових внутрішніх систем, реорганізацію або ліквідацію старих.

Якісна адаптація – процес використання нових та новітніх засобів, які 6 сприяли процесу пристосування підприємства до зовнішнього середовища.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші