Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Економіка arrow Економічна безпека
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Термінологічний словник

Базові складові інформаційних технологій

Властивості інформації – об'єктивність – не залежить від обставин чи чиєїсь думки; достовірність – відбиває справжній стан справ; повнота – достатність відомостей для розуміння і прийняття рішення; актуальність – є важливою при роботі в постійно змінних умовах; цінність (корисність, значущість) – забезпечує вирішення поставленого завдання, потрібна для того, щоб приймати правильні рішення; зрозумілість (ясність) – виражена мовою, доступною для сприйняття.

Інформаційна система – взаємопов'язана сукупність засобів, методів і персоналу, що використовується для збереження, обробки та видачі інформації з метою вирішення конкретного завдання.

Інформаційна технологія – процес, що використовує сукупність засобів і методів збору, отримання, накопичення, зберігання, обробки, аналізу і передачі даних (первинної інформації) в організаційній структурі з використанням засобів обчислювальної техніки для отримання інформації нової якості про стан об'єкта, процесу або явища (інформаційного продукту).

Інформаційне забезпечення – сукупність даних, які представлені в певній формі для комп'ютерної обробки.

Інформаційний процес – сукупність відомостей, які сприймають з навколишнього середовища (вхідна інформація), обробляються і/або зберігаються всередині певної системи (внутрішня інформація) та видаються до навколишнього середовища (вихідна інформація).

Інформаційні ресурси – ідеї людства та вказівки з їх реалізації. Це – книги, статті, різноманітна документація, інструкції тощо.

Інформація (з лат. informatio – знання, відомості, обізнаність) – відомості про навколишній світ, його процеси та явища, які сприймаються людиною чи спеціальним пристроєм різними способами за допомогою умовних сигналів, технічних засобів тощо.

Організаційне і методичне забезпечення – комплекс заходів, спрямованих на функціонування комп'ютера і програмного забезпечення для отримання необхідного результату.

Програмне забезпечення (software) – базова складова інформаційних технологій, що перебуває у прямій залежності від технічного й інформаційного забезпечення, реалізовує функції накопичення, обробки, аналізу, зберігання та забезпечує інтерфейс користувача з комп'ютером.

Технічне забезпечення (hardware)персональні комп'ютери, оргтехніка, лінії зв'язку, обладнання мереж. Технічна оснащеність впливає на збір, обробку і передачу інформації. Розвиток обчислювальної техніки не стоїть на місці. Персональні комп'ютери стають більш потужними та дешевшими і, отже, є доступними для широкого кола користувачів. Комп'ютери оснащуються вбудованими комунікаційними можливостями, швидкісними модемами, великими обсягами пам'яті, сканерами, пристроями розпізнавання голосу і рукописного тексту.

Класифікація інформації за формою представлення

Дискретна інформація – послідовність символів, яка характеризує перервну змінну величину.

Неперервна інформація – величина, яка характеризує неперервний у часі процес.

Форми існування інформації

Дані – повідомлення, подані у формальному вигляді (текст, зображення, числа).

Знання – систематизовані поняття, уявлення, судження. Це найвища форма існування інформації.

Повідомлення – "порція" інформації, яку можна відокремити від решти. Це найпростіша форма існування інформації.

Судження, уявлення, поняття – з'являються тоді, коли людина замислюється над отриманими даними.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші