Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Екологія arrow Еко-око: дошкільник пізнає світ природи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Програмне забезпечення проекологічної освіти в дошкільному навчальному закладі

Екологічна освіта як інтердисциплінарна передбачає повідомлення змісту й найважливіших смислоутворюючих структурних компонентів на основі неподільної єдності інформативних блоків з різних дисциплін. їхня одночасна реалізація в різних формах організації навчально-виховної діяльності з дітьми забезпечує для них можливість різно-сторонньої і досить інтенсивної участі в пізнанні й практичному перетворенні певних предметів природи, вирощуванні рослин, дослідженні поведінки тварин та ін.

Першопочатковим завданням під час реалізації змісту програми розглядаємо її ретельне опрацювання кожним педагогом, який має наміри її втілити у практичну діяльність з дітьми. Це допоможе так дидактично осмислити її кожне положення, щоб надалі потреба пізнання природи виникала з ініціативи дітей (дитини) на основі реальних зацікавлень. Кожна дитина в дошкільному віці стає щоразу допитливішою, отож пізнання світу за допомогою і в умовах різних видів діяльності є цілком природним і доступним шляхом. Дороговказом тут може слугувати кожному педагогу давнє китайське прислів'я: “Чую – запам'ятовую, бачу – пам'ятаю, дію – розумію!” Оскільки роботу в означеному напрямі започатковуємо вже з трирічного віку, орієнтовну програму аналогічно подаємо для трьох вікових груп: третього – четвертого, четвертого – п'ятого, п'ятого – шостого року життя.

Спираючись на засади поступового ускладнення змісту інформації, її обсяг максимально повинен відповідати рівню розвитку мануальних, емоційних, мислительних і рухових можливостей дітей кожної з означених вікових паралелей. Програма залишається відкритою, її можна включити у загальний зміст навчально-виховної роботи у будь-який час упродовж навчального року, оскільки запропонований зміст доступний для вибіркового використання. У кожній групі пропонуємо три пріоритетні напрями для реалізації змісту програми.

А. Діяльність, яка стимулює розвиток фізичного здоров'я, позитивних емоцій та рухливої досконалості дітей

Здоров'я є станом певної фізичної, психічної та соціальної досконалості. Різноманітні дії, вправи і завдання, які спрямовані на зміцнення здоров'я дитини, повинні стати пріоритетними у навчально-виховній діяльності ДНЗ. Особливо у цьому контексті вирізняємо практичні заняття, в яких поєднані в неподільну єдність рухи тіла, міміка обличчя, швидкість і спритність виконання дій, рухів, що загалом сприяє відтворенню оточуючої дійсності, створенню настрою, в якому є чи хоче бути дитина, самовираженню самопізнаваної нею сутності своїх уявлень і почуттів, відношень і стосунків. Такий педагогічний підхід сприяє реалізації завдань програми. Зреалізовані у навчально-виховних завданнях ізометричні та дихальні вправи позитивно впливають на різносторонній розвиток особистості дитини.

Б. Діяльність, яка стимулює інтелектуальний розвиток дітей

Суттєвою ціллю проекологічної освіти в напрямі розвитку мислительної діяльності дітей є забезпечення кожному вихованцю якнайкращих умов для відкриття і усвідомлення ним власного “Я”; обстеження і дослідження природного довкілля шляхом спостережень і нескладних дослідів та експериментів; прогнозування і моделювання проблемних ситуацій, узагальнення та аналіз одержаних результатів і т.д.; а найважливішим при цьому є підтримання кожною дитиною високого рівня зацікавлення всім, що відбувається навколо неї та її позитивний емоційний стан.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші