Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Екологія arrow Еко-око: дошкільник пізнає світ природи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

В. Діяльність, яка стимулює розвиток творчої активності й естетичного сприйняття природи

До найвагоміших потреб дітей дошкільного віку слід віднести потребу в самореалізації, яка стає цілком очевидною на фоні задоволення інших потреб (харчування, опіки, любові й турботи, додержання порядку тощо) і відсутності очевидних проблем. Різноманітні форми творчої діяльності позитивно впливають на розвиток естетичних сприймань, відчуттів, переживань, а згодом поглядів і суджень дітей про красиве і потворне, їх відвертої прихильності творити красу в своєму найближчому оточенні (доглядати за рослинами і тваринами, виготовляти для спостережень і праці в природі різні засоби та матеріали, які забезпечують ефективну діяльність та ін.), брати активну участь у спільних із однолітками та дорослими природоохоронних заходах. Загалом вище зазначене слід розглядати досить досконалими способами самореалізації дитини в дошкільному віці.

Програма діяльності з дітьми трьох-чотирьохрічного віку

А. Діяльність, яка стимулює розвиток фізичного здоров'я, позитивних емоцій та рухливої досконалості

 • – Максимальне збільшення часу для перебування дітей на ділянці ДНЗ, створення можливостей для організації занять та ігор на свіжому повітрі, насамперед – занять з фізкультури.
 • – Забезпечення дітям максимальних умов для перебування у добре провітрюваних приміщеннях ДНЗ, а також додержання в них бездоганної чистоти й естетичної привабливості за рахунок використання об'єктів природи.
 • – Ознайомлення дітей з ділянкою вікової групи, її плануванням і обладнанням, а також із груповою кімнатою, гігієнічним приміщенням, роздягальнею, їдальнею і т.д. з метою донесення кожному вихованцеві правил безпечного використання простору таких приміщень, а також обладнання (приладів), які в них знаходяться.
 • – Залучення дітей до прибирання в груповій кімнаті та на ділянці ДНЗ шляхом виконання доступних для них доручень таких, як: миття іграшок, їх упорядкування на полицях; укладання книжок і засобів для зображувальної діяльності; витирання крупних листків на кімнатних рослинах та ін.
 • – Формування культурно-гігієнічних навичок (використання персонального гребінця, зубної щіточки, рушника, піжами, миття рук перед початком харчування, чищення зубів чи полоскання рота після прийому їжі).
 • – Витирання взуття, самопристосування до мінливості способів одягатися залежно від температури повітря і навчально-виховних ситуацій, скажімо, проведення рухливих ігор.
 • – Залучення дітей до раціонального харчування (досконале пережовування їжі, споживання достатньої кількості рідини, як то сік, молоко, кисіль, компот, пиття лише кип'яченої води, споживання великої кількості овочів і фруктів, печива темного кольору з висівок, вівсяного і гречаного борошна т.зв. “екологічних”, заміна солодощів на сухофрукти і горіхи).
 • – Самоутвердження власного “Я” (вміння висловлювати почуття, досягати задоволення своїх потреб із урахуванням не лише зацікавлень, а й можливостей, утвердження почуття достоїнства і самоповаги).
 • – Повага до інших дітей (дитини), стримування (гальмування) агресії у стосунках з іншими дітьми.
 • – Удосконалення фізичних, рухливих та емоційних можливостей дітей шляхом збільшення рухливих ігор (використання музичного супроводу).
 • – Організація рухливих ігор, які уможливлюють безпосереднє контактування з природним оточенням, скажімо – на траві, в піску, на снігу, на воді тощо.
 • – Зміцнення кістково-м'язової, дихальної та кровоносної систем шляхом використання простих ізометричних та дихальних вправ.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші