Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Релігійний фактор у міжнародних відносинах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Віровчення ісламу

Розглянемо основні догмати цієї релігії.

  • 1. Покірність – як найвищий обов'язок мусульманина. Центральною темою та моментом звільнення і просвітлення в ісламі є покірність Богові. Це є головним в ісламі, так само як головне в християнстві – любов, а в буддизмі – мудрість. Покірність зовсім не означає боягузливої капітуляції перед Богом. Це добровільне і радісне підкорення правовірного Аллаху, піднесене блаженство злиття з Ним, аж до повної втрати самого себе. Істинний мусульманин мислить так: "Немає нічого, крім Аллаха. Бог – це все, і світ видимий і невидимий є тільки Він сам. Якщо я повністю підкорюся Богові, від мене нічого не залишиться, буде тільки Він. Моє "я" – тепер стало Його "Я". Я є Він". І в цьому, безперечно, є вартий захоплення і наслідування великий містичний досвід.
  • 2. Віра в Аллаха – єдиного Бога. Головний догмат ісламу – єдинобожжя – виражений простою формулою сповідування віри: "Немає Бога, крім Аллаха, і Мухаммед – посланець Його". Ця формула має назву "шахада", що означає "свідчення". Потрійне проголошення шахади перед духовною особою є ритуалом навернення до ісламу. Віра у всемогутнього, суворого, але справедливого Аллаха пов'язана з уявленням про кінець світу, страшний суд, посмертну відплату.
  • 3. Віра в ангелів. Ангели – істоти, які виконують веління Аллаха – охороняють рай та пекло. Кожен мусульманин за життя має двох ангелів, які фіксують його добрі та злі справи і визначають його долю в потойбічному житті. Аллаху і добрим ангелам протистоять демони з дияволом (шайтаном, Іблісом) на чолі.
  • 4. Віра у святість Корану. Коран вважається словом Бога, яке передавав Мухаммеду архангел Джабраїл під час видінь пророка протягом 22 років. Він сприймається як писання, що існує передвічно, тобто створене Аллахом ще до створення світу й людини.
  • 5. Віра в пророків. Ця віра означає також віру в пророцьку роль Мухаммеда. Всього в ісламі 12 пророків, але Мухаммед – останній пророк Аллаха, який провістив Його Слово.
  • 6. Віра в рай і пекло. Праведники за свої добрі справи нагороджуються раєм. Рай, згідно з мусульманськими уявленнями, – це 7 вертикально розташованих садів, де вдосталь смачної їжі, прохолодної води, різних життєвих насолод. Від вживання райського вина праведники не слабшають і не страждають від головного болю. І, звісно, головна втіха праведників – найгарніші в цілому світі дівчата, гурії. На того, хто прийняв на полі бою смерть за віру, став шахідом, чекають обійми 74-х розкішних гурій. Пекло також складається з 7 поверхів. Чим більший гріх мають на душі грішники, тим на більш глибокий поверх пекла їх відправляють. Нечестивцю доведеться зазнати там катувань і пекельних мук: підсмажування на вогнищі, спеки й холоду, зубного болю, укусів червів і т. п.
  • 7. Віра в божественне приречення – в те, що у світі все відбувається з волі Аллаха. Він нагороджує за смиренність і віру, карає за гординю й безчестя. Взагалі ісламу дуже притаманний фаталізм, віра у визначеність наперед усіх вчинків людини та її долі. Проте одночасно в Корані підкреслюється, що людина є сама відповідальною за свої дії, насамперед неправедні, тому на суді Аллаха кожен отримає по справедливості своє залежно від того, що він зробив за своє життя.
  • 8. Віра в кінець світу. Час його настання відомий лише Аллаху. Тоді відбудеться Страшний суд і воскреснуть мертві. В ісламі немає уявлення про месію-спасителя. Все буде залежати від того, хто як поводився за життя.
  • 9. Віра у безсмертя душі. Вона створена Аллахом, незалежна від тіла, безсмертна, в майбутньому її чекає вічне життя в загробному світі (в раю чи пеклі).
 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші