Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Інвестування arrow Аналіз інвестиційних проектів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА

Загальна інформація

Ініціатором проекту, що розглядається в даному бізнес-плані, ε Товариство з обмеженою відповідальністю "Промінь 2".

Дата державної реєстрації підприємства: 2000 рік.

Код ЄДРПОУ: 12345678.

Місцезнаходження підприємства (юридична адреса): м. Київ.

Підприємство (завод) знаходиться на відстані 15 км від районного центру м. Іванків та 100 км від обласного центру м. Києва. Відстань до найближчої залізничної станції "Тетерів" 25 км. Форма власності: приватна.

Сфера діяльності

За паспортними даними (Додатки) підприємства відповідно до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців товариству з обмеженою відповідальністю "Промінь 2" (надалі ТОВ "Промінь 2") відкрито такі види діяльності:

 • – Надання послуг у рослинництві. Облаштування ландшафту;
 • – Оптова торгівля; Змішане сільське господарство.
 • – Підприємство пріоритетно здійснює господарську діяльність в галузі виробництва, та оптової торгівлі.

Покращення фінансово-економічного стану господарства планується за рахунок інтенсифікації і удосконалення технологічних процесів виробництва, а також за рахунок реалізації інвестиційних проектів щодо впровадження нових технологій переробки відходів сільськогосподарського виробництва, розвитку окремих галузей і об'єктів господарства.

В даному проекті планується здійснити інвестиційний проект щодо виробництва і реалізації пелет із відходів рослинного походження і насаджень, які можуть бути біосировиною для виробництва біопалива на території господарства і прилеглих земель.

Показники базового виробництва

Основними партнерами підприємства, що постачають сировину, матеріали та комплектуючі, є як вітчизняні так і зарубіжні компанії.

Фінансові показники роботи підприємства у 2014 році:

 • – обсяги виробництва за останній звітний рік – 39 590 000 грн.;
 • – обсяги виробництва на останню звітну дату – 4 992 000 грн.;
 • – чистий прибуток за останній звітний рік – 16 649 000 грн.;
 • – чистий прибуток на останню звітну дату – 1 970 00 000 грн.;
 • – кредиторська заборгованість за останній звітний рік – 10 197 000 грн.;
 • – кредиторська заборгованість на останню звітну дату – 8 233 000 грн.;
 • – дебіторська заборгованість за останній звітний рік – 7 297 000 грн.;
 • – дебіторська заборгованість на останню звітну дату – 7 844 000 грн.

Заборгованість перед бюджетами всіх рівнів з податків, зборів, обов'язкових платежів, Пенсійного фонду за останній звітний рік та на останню звітну дату відсутня. Звіти про фінансові результати, баланси і довідки наведено в Додатках.

ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ

Сутність проекту

Ситуація, яка склалась в Україні на ринку енергоносіїв на сьогодні, майже критична. Основним видом палива в паливно-комунальній сфері є природний газ. Видобуток власного природного газу на Україні не перекриває потреб його використання навіть на 10-15%. Виникає енергозалежність від зовнішніх постачальників природного газу (зокрема Російської Федерації), стрімко підвищується ціна на газ. Використання інших видів палива (тверде та рідке паливо, сонячної енергії, енергії вітру) розвинене досить слабо і має певні недоліки при їх використанні. А саме – транспортування, незручність складування і зберігання, наявність відходів при спалюванні (велика зольність), шкідливі викиди в атмосферу, значні первинні капітальні вкладення в обладнання (особливо при використанні енергії сонця і вітру). Натомість на території України є значний обсяг промислових відходів, з яких можливо порівняно дешево отримати паливо рівноцінне, наприклад, вугіллю і ефективно його використовувати. Такими відходами можуть бути відходи лісопильних рам, столярна стружка і тирса деревини, відходи з вирубок лісу, солома сільськогосподарських культур, костра (відходи переробки льону), використаний пакувальний матеріал і тара тощо.

На цей час вищезгадані відходи практично не використовуються, викидаються на звалища або спалюються на смітниках, забруднюючи оточуюче середовище. З розвитком цивілізації кількість таких відходів постійно збільшується і їх утилізація перетворюється в проблему.

В той же час, вже більш як 20 років паливо в вигляді гранул з відходів деревини та інших рослинних решток, так званих "пелет" з успіхом виробляється і використовується для потреб опалення в США, Канаді, Скандинавії, Японії та в багатьох країнах Європи і є достатньо прибутковим. Ціни на гранульоване паливо в цих країнах 100-120 €, при цьому частина потреби покривається за рахунок імпорту з інших країн. Найбільше вживання знаходять гранули з деревини, проте зростає використання також гранул з соломи і інших відходів сільськогосподарських культур.

В таблиці 3.1 наведені порівняльні дані по енергетичній цінності різних видів палив та їх вартості.

Зв'язуючою речовиною при виготовленні гранул є лігнін, який природно знаходиться в деревині. Тому використання яких-небудь неорганічних хімічних в'яжучих добавок не є потрібним, що обумовлює відсутність шкідливих речовин в продуктах спалювання.

Виходячи з вище сказаного, можна зробити наступні висновки:

На першому етапі, який можливо виділити як самостійний і достатньо привабливий бізнес, організувати виробництво пелетного палива з відходів деревини або з інших рослинних решток.

Таблиця 3.1

Порівняльні дані по енергетичній цінності різних видів палив та їх вартості

п/п

Вид палива

Теплота спалювання, мдж/кг (м3)

Калорійність,

ккал/кг

%

золи

%

сірки

Ціна, грн./т (м3)

1

Кам'яне вугілля

15-25

4500-520С

10-35

1-3

800-1000

2

Буре вугілля

14-22

4000-4300

10-35

1-3

700-900

3

Дрова

10

200С

2

С

400-600

4

Гранули з торфу

18

4500-4800

6

0.7

590-640

5

Гранули з рослинних відходів

18,4

4800-5000

2,5

0.1

650-700

6

Торфобрикети

14,9

320С

23

1-3

320-440

7

Природний газ

35-38

8700-950С

С

0

2,616

На другому етапі організувати випуск котлів, що працюють на паливних гранулах і блочно-модульних котелень, як автономних джерел теплової енергії для потреб опалення і постачання гарячої води. В цьому випадку (автономне, незалежне джерело) повністю відпадає потреба будівництва або ремонту теплових і газових мереж, а також в використанні таких достатньо дорогих енергоносіїв на сьогоднішній день в Україні, як природний газ, електроенергія, рідке паливо тощо. Поліпшується також екологічний стан оточуючого середовища в порівнянні з використанням вугілля, торфу, рідкого палива, тому що викиди шкідливих речовин в продуктах спалювання (оксиди вуглецю і азоту) при спалюванні паливних гранул в сучасних котлах є мінімальними ( відсутні фактори фізичного і хімічного недоспалювання). Низька зольність при спалюванні паливних гранул не вимагає додаткових витрат на коштовне обладнання для видалення золи. Сама зола може використовуватись як органічне добриво, тому що не має в своєму складі домішок хімічних речовин.

І, нарешті, можливо розглядати третій варіант для інвестиції коштів. Інвестор будує котельню на пелетному паливі за власні кошти і продає споживачу теплову енергію. Собівартість виробництва такої енергії в разі використання більш дешевого пелетного палива буде значно нижче в порівняні з тарифами централізованого теплопостачання. Для споживача запропонований тариф буде більш привабливим в порівняні з тим, який він вже звик сплачувати, не маючи надійного і якісного теплопостачання. Різниця цих тарифів надає інвестору надійний прибуток. Окупність подібних проектів, як правило, не перевищує 1-1,5 опалювальних сезонів. Такі пропозиції підтримуються місцевою адміністрацією, яка зможе надавати підтримку в питанні своєчасних розрахунків за надані послуги, зменшує залежність від енергетичних монополістів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші