Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Інвестування arrow Аналіз інвестиційних проектів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Виробники та споживачі пслет

У країнах Євросоюзу споживання пелет зростає на 15% щорічно. Збільшується там і виробництво твердого біопалива. Мало не кожного тижня вводиться в експлуатацію один крупний завод (потужністю від 2 т пелет на годину). На кінець 2007 р. кількість таких підприємств досягла 285. Заводів невеликої потужності (менше 2 т в годину) вже більше тисячі. Проте євроспоживаиня пелет відстає від євровиробництва. У 2006 р. виробництво пелет в ЄС досягло 4,5 млн. т, тоді як споживання – 5,5 млн. т, в 2007 р. виробництво склало близько 5 млн. т, а споживання перевищило 6 млн. т. Європейським лідером по виробництву і споживанню пелет є Швеція, яка в 2007 р. ла близько 1,5 млн. т і спожила близько 1,75 млн. т горючих гранул, частка пелет в паливно-енергетичному балансі країни досягає 30%. У Данії питома вага твердого біопалива в спільному об'ємі енергоспоживання складає близько 25%; всі водонагрівальні котельні і 25% МІНІ-ТЕЦ в цій країні для виробництва електроенергії використовують пелети. У 2007 р. датчани виготовили 200 тис. т пелет, тоді як спожили 900 тис. т.

Високе зростання пелетного ринку в Європі пояснюється вимогами Євросоюзу. Проте існуючі потужності не покривають європейський попит.

Український ринок твердого біопалива ще дуже молодий. Перші комерційні виробництва пелет у країні з'явилися близько семи років тому і сьогодні представлені максимум 25 вітчизняними компаніями. Учасники вітчизняного ринку і експерти в один голос стверджують: пелетний ринок і сьогодні знаходиться на початковому рівні розвитку, річний обсяг виробництва пелет в Україні оцінюють в 200 тис. т, 95-97% з яких вирушають в Європу.

Споживчий же ринок поки не розвинений. Причин цієї нерозвиненості декілька. По-перше, відносно невисокі ціни на природний газ і вугілля. "У 2009-2010 роках, коли ціна на газ порівнялася з середньоєвропейською, вітчизняний споживач поступово почав використовувати пелети для опалювання і виробництва електроенергії", – запевняє Богдан Мірошніченко, директор ТОВ "Біопаливні інвестиції". По-друге, пелетні котли дорожчі за газові та вугільні. Побутові пелетні котли німецької фірми Buderus потужністю 45 кВт коштують EUR 1550, чеськоїфірми Viadnis потужністю 58 кВт – EUR 1410. Вартість газових котлів вітчизняної фірми "Рос" потужністю 50 кВт складає 5400 грн., італійських Ferrolli потужністю 56 кВт – EUR 1000.

Звідси і низька внутрішня ціна пелет, складова EUR 60-80. Ясна річ, виробники не зацікавлені поки працювати на такий платонеспроможний ринок, тим більше, що по-сусідству, в тій же Польщі, 1 т пелет коштує біля EUR 160. Експерти стверджують, що середньоєвропейська ціна пелет взимку може досягти навіть EUR 200. Собівартість же виробництва 1 т пелет – EUR 30-50.

Виходячи з вищенаведеного, визначимо що в нашому випадку (пропозиціях) товаром можуть бути:

  • – паливні гранули( пелети), виготовлені з відходів деревини, інших рослинних відходів або торфу;
  • – обладнання для використання паливних гранул (гриль, каміни, котли, блочно-модульні котельні);
  • – теплова енергія, вироблена джерелами теплопостачання (котельнями),які використовують гранули як паливо і є власністю інвестора.

Якість товарів, ціни, надійність, гарантії – всі ці показники впевнено можуть бути конкурентоздатними і перешкод для цього не має в принципі, а в деяких випадках навпаки.

Ціноутворення та плановий обсяг поставок

Збут продукції за інвестиційним проектом комплексу заплановано по ціні 800 грн./тону.

Продаж за попередньою оплатою, відвантаження самовивозом на умовах EXW. За домовленістю з торговими мережами деякі партії продукції можуть бути відвантажені з відстрочкою платежу.

90 % готової продукції призначено для відправки на експорт.

Плановий обсяг поставок протягом всього періоду при роботі в 2 зміни:

  • – пелети деревні (хвойні) 500 т/міс.;
  • – пелети деревні (листяні) 100 т/міс
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші