Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Економіка arrow Економічна діагностика
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Фактори та критерії конкурентоспроможності послуг (продукції, робіт) зв'язку та інформатизації

У багатьох випадках при визначенні понять "конкурентоспроможність послуги" його ототожнюють із поняттям "конкурентоспроможність продукції". Разом з тим, стосовно послуги, виходячи з її визначення у Державному стандарті України: "результат безпосередньої взаємодії постачальника (виконавця) і споживача та внутрішньої діяльності (підкреслено нами) виконавця щодо задоволення потреб споживача", урахування тільки споживчих, цінових і якісних характеристик послуги при визначенні понять "конкурентоспроможність послуги" та "рівень конкурентоспроможності послуги" є недостатнім. Тут потрібно враховувати також організаційні фактори, які характеризують внутрішню діяльність постачальника цих послуг.

З урахуванням цього, можна надати наступне визначення понять "конкурентоспроможність послуги" та "рівень конкурентоспроможності послуги":

  • конкурентоспроможність послуги – це властивість послуги, обумовлена наявністю у неї сукупності техніко-експлуатаційних (споживчих) й організаційно-економічних характеристик, що визначає можливість реального або потенційного задоволення нею конкретної потреби певного ринку;
  • рівень конкурентоспроможності послуги – кількісна характеристика, яка характеризує ступінь відповідності техніко-експлуатаційних і організаційно- економічних параметрів послуги реально або потенційно задовольняти конкретні потреби певного ринку порівняно з аналогічними послугами, які представлені на даному ринку.

З конкурентоспроможністю продукції (послуги) тісно пов'язана конкурентоспроможність підприємства. При формуванні визначення поняття "конкурентоспроможність підприємства" – це визначення повинно відображувати економічну сутність цієї категорії. З таких позицій в ньому слід враховувати такі найбільш суттєві ознаки та характеристики, як: конкурентні переваги підприємства; динамічний, а також відносний (порівняльний) характер; можливість як реального, так і потенційного задоволення ним конкретної потреби певного ринку; здатність швидкої адаптації до зміни умов внутрішнього та зовнішнього середовища.

Перелічені ознаки та характеристики конкурентоспроможності підприємства притаманні також ПЗ, які є підприємствами, що надають послуги (продукцію, роботи) зв'язку та інформатизації. Тому у подальшому ми будемо розглядати конкурентоспроможність підприємства та конкурентоспроможність ПЗ як ідентичні.

З урахуванням цього, можна надати наступне визначення понять "конкурентоспроможність підприємства (ПЗ)" та "рівень конкурентоспроможності підприємства (ПЗ)":

  • конкурентоспроможність підприємства (ПЗ) – це властивість підприємства, обумовлена наявністю у нього сукупності конкурентних переваг, що характеризує реальну або потенційну здатність підприємства витримувати конкуренцію в певний час на певному ринку;
  • рівень конкурентоспроможності підприємства (ПЗ) – кількісна характеристика, яка характеризує ступінь відповідності конкурентних переваг підприємства реально або потенційно витримувати конкуренцію з аналогічними підприємствами, які на даний час представлені на даному ринку.

Наведені вище зміст та система визначень поняття "конкурентоспроможність" дозволяє в подальшому більш плідно вирішувати низку питань управління конкурентоспроможністю ПЗ – визначення конкурентних переваг, джерел їх формування; визначення факторів та критеріїв конкурентоспроможності; удосконалення методів кількісної оцінки конкурентоспроможності; визначення та обґрунтовування шляхів підвищення конкурентоспроможності ПЗ тощо.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>