Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Природознавство arrow Прогнозування сейсмостійкості споруд під час вибухів циліндричних зарядів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вступ

У зв'язку зі збільшенням об'ємів проведення гірничих робіт та наближенням кар'єрних полів до об'єктів, що охороняються на практиці гостро постає питання про сейсмічну безпеку цих об'єктів. Така ситуація ставить перед науковцями одночасно дві приорітетні задачі – забезпечення якісного подрібнення гірської маси та сейсмічної безпеки споруд під час проведення вибухових робіт.

Існуючі методики оцінки сейсмічної безпеки ведення вибухових робіт мають ряд недоліків. Експериментальні методики затратні й ефективні лише для конкретних умов. Найбільш часто застосовувані розрахункові методики базуються на уточненні формули академіка М.А. Садовського різними коефіцієнтами або прив'язкою їх до паспортних фізико-механічних констант ґрунтів. Згадана формула базується на принципі геометричної та енергетичної подібності справедлива для вибуху одиничного зосередженого заряду, що призводить до недостовірної кількісної оцінки сейсмобезпечних параметрів проведення масових вибухів. Розрахункові методики для масових вибухів також базуються на цій формулі і тому мають ті ж недоліки. Хоча дослідження в даному напрямку вказують на важливість врахування хвильової взаємодії зарядів під час вибуху, даний аспект не відображений в методиках розрахунку сейсмобезпечних параметрів вибухових робіт, у тому числі нормативних. Підвищення надійності методів розрахунку може бути забезпечено за рахунок максимального врахування властивостей ґрунтового масиву та умов його руйнування вибухом, що неможливо без детального вивчення механізму динамічного деформування, а також засобів інформаційного забезпечення вибухових робіт.

Хоча вибір параметрів вибухових робіт визначає як корисний ефект вибуху щодо подрібнення гірської породи, так і сейсмічний ефект вибуху, досі це питання не достатньо досліджено у зв'язаній постановці. Тому дослідження параметрів сейсмовибухових хвиль (СВХ), що впливають на сейсмічну стійкість наземних споруд під час вибухів циліндричних зарядів з врахуванням умов проведення вибухових робіт та амплітудно-часових і фізико-механічних властивостей ґрунтів і об'єктів із застосуванням комп'ютерних технологій є актуальною науково-практичною задачею.

Основні результати монографії анонсовані в роботах [1 – 13].

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші