Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Стійлово-пасовищна система утримання овець і кіз

В умовах розвиненого польового кормовиробництва переважає стійлово-пасовищна система, для якої характерний тривалий стійловий період, який починається з листопада і триває 180 днів, а пасовищний – з травня і становить 185 днів. Ця система найраціональніша і відповідає біологічним вимогам організму. Вона передбачає використання природних кормових угідь і культурних пасовищ. Взимку овець утримують на вигульно- кормових майданчиках, звідки вони мають вільний доступ до капітальних приміщень – вівчарень.

Літня стійлово-пасовищна система утримання застосовується в районах з добре розвинутим польовим кормовиробництвом при недостатніх площах пасовищ. Взимку овець утримують у кошарах, де їх годують кормами з годівниць, встановлених на відкритих базах, а в особливо непогожі дні – в приміщеннях.

Пасовищно-стійлова система утримання овець і кіз

Пасовищно-стійлова система застосовуються в районах з добре розвинутим польовим кормовиробництвом при недостатніх площах пасовищ. Вона характеризується тривалим пасовищним періодом, її застосовують там, де недостатньо розвинене кормове виробництво і немає зимових пасовищ. У цих районах овець випасають в основному на природних степових і високогірних пасовищах. Тут майже 3/і року тварини знаходяться на пасовищі, при цьому до 60 % кормів у структурі раціону складають пасовищні. У холодну пору року вівцематок і молодняк утримують у вівчарнях, базах-навісах та інших легких спорудах.

Пасовищно-стійлова система утримання овець знайшла застосування переважно в південних, південно-східних степових районах нашої країни. У цих зонах овець пасуть на значних за розмірами пасовищних масивах. Влітку на степових і високогірних, а більшу частину року на низинних зимових пасовищах. Перегін овець на літні пасовища проводять з метою кращого використання кормових пасовищних угідь, захисту тварин від спеки, а також від кліщів-переносників паразитарних хвороб. На літніх пасовищах зводять тимчасові приміщення для людей. Обладнують затишки, відкриті бази, навіси, майданчики для підгодівлі та напування овець. На зимових пасовищах для розміщення маточного поголів'я овець і молодняку будують кошари. При зимових ягніннях маток вівчарні додатково обладнають приміщеннями – тепляками. При весняних окотах обходяться без них. Для утримання баранів передбачають спеціальні приміщення – баранники. Для укриття овець від негоди використовують також бази-трьохстінки з навісами. Для каракульських овець в деяких господарствах будують тепляки.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші