Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Зовнішньокліткова система утримання кролів

При зовнішньоклітковій системі утримання кролі протягом усього року знаходяться на відкритому повітрі або під навісом в одномісних, спарених і восьмимісних клітках (рис. 5.2). Найдоцільнішими вважаються клітки для кролематок із постійним гніздовим відділенням.

Їх встановлюють на висоті 0,8 – 1,0 м від землі за допомогою дерев'яних стовпців. Кожна клітка складається із гніздового й кормових відділень. Гніздове відділення (ширина 40-55 см) розміщують із причілкового боку і від кормового (ширина 60 – 65 см) відокремлюють суцільною стіною, воно має інші суцільні стіни і дерев'яну підлогу.

Зовнішньокліткове утримання кролів

Рис. 5.2. Зовнішньокліткове утримання кролів

В спареній клітці кормове відділення однієї клітки відмежоване від аналогічного V-подібною годівницею, обтягнутою сіткою з вічками 35 × 35 мм для грубих кормів. Дно кормового відділення сітчасте або з дерев'яних рейок із просвітом 15 мм.

Гніздове відділення з'єднується з кормовим лазом висотою 20 і шириною 17 см. Кормове відділення з фасадного боку має сітчасті двері. Ддя грубих кормів під годівницею монтують відкидну напувалку, а під сітчастими дверима по всій їх довжині – відкидні годівниці для концкормів (рис. 5.3).

Двомісна клітка

Рис. 5.3. Двомісна клітка

1 – дверці в гніздове відділення; 2 – стовп-підставка: 3 – сітчасті дверці; 4 – відкидна напувалка; 5 – V-подібна годівниця; 6 – відкидна годівниця; 7 – вісь годівниці.

Комбінована розбірна клітка на вісім відділень складається із 14 деталей-щитів, має подвійне дно і комплектується маточниками для окролу. Молодняк утримують невеликими групами (по 3-4 голови) у клітках для дорослих тварин, обладнаних сітчастими вигулами довжиною 200 см, шириною 100 і висотою 60 см з розрахунку на 10 – 15 голів. Зовнішньокліткову систему утримання звірів і кролів використовують переважно на дрібних товарних фермах сільськогосподарських підприємств та у селянських господарствах.

Групові клітки для молодняку складаються з сітчастих вигулів і тесових сховищ. Дах у клітках роблять із тесу з нахилом до задньої стінки, спереду із напуском до заду і по боках 15 см. Клітка розрахована на 10-15 голів молодняку. Залежно від породи на дорослого кроля має припадати 0,6-1,2 м2 площі підлоги, для відлученого кроленяти при груповому утриманні – 0,2, молодняку 2,5 – 3-місячного віку – 0,4 м2.

Основний недолік зовнішньокліткової системи утримання – відсутність механізації виробничих процесів, слабка захищеність кролів від мінусових температур навколишнього середовища, що змушує планувати окроли лише на теплу пору року або використовувати комбіновану систему утримання. При цій системі кролів у теплий період утримують на відкритому повітрі, а в холодний – сукрільних і лактуючих кролематок переносять у приміщення.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>