Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Утримання птиці у вольєрах

Утримання птиці у вольєрах більше відповідає екстенсивній системі. Вольєрний спосіб утримання птиці виник в умовах теплого клімату Чорноморського узбережжя. Суть його полягає в тому, що поголів'я птиці перебуває на певній території, під відкритим небом на огородженій сіткою території (у вольєрах) (рис. 6.13). Вольєр має тверде покриття (утрамбовані ґрунт чи глина, цемент, асфальт, річковий пісок, галька). Площа вольєра становить не менше половини площі пташника. Приміщення (пташники) тристінні полегшеного типу або навіси для захисту птиці від сонця і негоди.

Вольєрне утримання птиці

Рис. 6.13. Вольєрне утримання птиці

У пташниках обладнують сідала і гнізда для яйцекладки. Для захисту птиці від вітру і пониженої температури під дахом по довжині будівлі зовні на спеціальних пристосуваннях є захисна штора з поліетилену чи іншого довгостійкого матеріалу, яку в разі потреби опускають. Підлогу під навісом роблять з планок або металевої сітки. Послід видаляють 1-3 рази на рік. У вольєрах утримують дорослу птицю і молодняк старшого віку. Переваги вольерного способу утримання полягають у доступі птиці до моціону. При цьому способі утримання заощаджуються кошти на капітальні будівлі та придбання підстилкового матеріалу.

Комбіновані способи утримання птиці

Комбінований спосіб утримання також широко розповсюджений, його застосовують у спеціалізованих господарствах і на товарних птахофермах. У цьому випадку курчат до 60-денного віку, індичат до 45, каченят і гусенят до 20 днів вирощують у клітках, а потім переводять на вигульні майданчики.

У птахівництві застосовують також інші, простіші способи утримання: обмежено-вигульне, табірно-польове, клітково-табірне та ін. (рис. 6.14). Качок і гусей утримують також з використанням природних водойм.

Табірно-польове утримання птиці

Рис. 6.14. Табірно-польове утримання птиці

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші