Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Утримання курчат-бройлерів

Виробництво м'яса птиці починається з отримання інкубаційних яєць і закінчується реалізацією в торговельну мережу готової м'ясної продукції. При цьому технологія вирощування м'ясних курчат на таких підприємствах розрахована на 4,7 оборота при підлоговому утриманні і на 5,2 – при клітковому. Оборот пташників для молодняку, що вирощується на м'ясо, визначають розрахунковим шляхом залежно від термінів вирощування і профілактичного перерви.

Розмір батьківського стада м'ясних курей залежить від плану виробництва бройлерів, а також від продуктивних і відтворних якостей птиці вихідних форм, що використовується для схрещування. Звертають також увагу на домінуючий білий колір оперення однією з вихідних батьківських форм, так як від цього залежить товарний вигляд тушки (біла або жовта шкіра і ноги). Число птахомісць для м'ясних курей батьківського і прабатьківського стада встановлюють множенням середньорічного поголів'я на коефіцієнт 1,46.

Якість птиці батьківського стада залежить значною мірою від правильного вирощування ремонтного молодняку. Добових ремонтних курчат поділяють за статтю; найкращих з них після оцінки залишають для племінних цілей.

На одну змінювану голову батьківського стада курей м'ясного напряму приймають на вирощування відсортованих по підлозі 1,5 курочки і 3 півники. За кордоном курчат-бройлерів в основному вирощують на глибокій підстилці. У нашій країні ремонтний молодняк і повновікових м'ясних курей інтенсивно вирощують і утримують трьома способами: на глибокій підстилці, комбінованим способом (глибока підстилка і сітчаста підлога) і в клітках. При комбінованому способі пташник розділений на секції, в яких 60 % площі зайнято сіткою і 40 % – глибокою підстилкою. Економічні розрахунки вирощування курчат-бройлерів з використанням інтенсивних технологій та передовий досвід переконливо свідчать про те, що найбільш ефективне вирощування курчат-бройлерів у клітках і на сітчастих підлогах порівняно з вирощуванням на глибокій підстилці.

На бройлерних птахофабриках більш поширене вирощування ремонтного молодняку на глибокій підстилці без пересадок до 45-денного віку. У розрахунку на 1 м площі підлоги садять однодобових курчат, розділених по статі (рис. 6.15).

Вирощування курчат-бройлерів на глибокій підстилці

Рис. 6.15. Вирощування курчат-бройлерів на глибокій підстилці

За даними багатьох авторів, витрати корму при роздільному вирощуванні знижуються порівняно з спільним вирощуванням на 5 – 9 %, а жива маса підвищується у півників на 2 – 7 %, а у курочок – на 5 – 15 %. Особливо перспективний цей технологічний прийом при клітковому утриманні курчат-бройлерів. Молодняк окремих ліній та батьківських форм вирощують окремо по секціях. Добовим півникам припікають шпори і кігті внутрішніх пальців, щоб півні не травмували курей при природному паруванні.

При вирощуванні ремонтного молодняку стежать за його ростом, розвитком і вирівняністю за живою масою: чим менша різниця за живою масою між окремими особинами, тим краща якість молодняка. Для цього приблизно 1 % молодняку після тижня вирощування індивідуально зважують і, якщо потрібно, регулюють годівлю птиці.

У 7-тижневому віці проводять першу оцінку та відбір молодняку за живою масою та екстер'єром, кращу птицю залишають для подальшого вирощування. Щільність посадки зменшують до шести голів на 1 м площі підлоги. Вдруге птицю оцінюють перед комплектуванням батьківського стада. Збереженість ремонтного молодняку до 8 тижнів становить не менше 95 % і з 9 до 19 тижнів – 98 %.

Для вирощування ремонтного молодняку в безвіконних пташниках на глибокій підстилці без пересадок використовують комплекта обладнання КРМ-12 та КРП-18, залежно від ширини пташника (рис. 6.16).

При комбінованому вирощуванні з використанням сітчастої підлоги щільність посадки добового молодняку збільшують до 13 голів на 1 м площі підлоги. При утриманні птиці батьківського стада в клітках ремонтний молодняк також вирощують в клітках. Однаковість технологій дозволяє отримувати молоду птицю, краще пристосовану до клітковх умов утримання і відтворення. Для вирощування ремонтного молодняку і утримання м'ясних курей і півнів у клітках розробляють і вдосконалюють спеціальні конструкції кліткових батарей. Для вирощування ремонтного молодняку в основному використовують кліткові батареї КБУ-3, КБН-1, КБМ-2, R-15.

При утриманні птиці батьківських форм на підлозі співвідношення курей і півнів – 9:1. Використання яєць для інкубації 75 %. заплідненість яєць не менше 93 %, а виведення курчат – 75 %.

Найчастіше курей батьківського стада утримують на підлозі в широкогабаритних пташниках, в яких розміщують одновіковий 19- тижневий м'ясний молодняк відповідних ліній. У розрахунку на 1 м2 площі підлоги садять 5 голів. Оптимальну температуру в приміщенні підтримують у межах 15-18 °С, а відносну вологість повітря – в межах 60 – 70 %. У пташники для повновікового

Вирощування молодняку курей у безвіконних пташниках

Рис. 6.16. Вирощування молодняку курей у безвіконних пташниках

поголів'я молодняк переводять у 26-тижневому віці. При утриманні птиці батьківського стада на глибокій підстилці використовують комплекти обладнання МКМ-4 і МКМ-7.

Подальша інтенсифікація виробництва м'яса бройлерів поряд з іншими факторами в значній мірі залежить від більш широкого впровадження технології вирощування м'ясних курчат у клітках. У клітках курчата-бройлери ростуть швидше і раніше досягають високої живої маси, витрачаючи менше корму на 1 кг її приросту. При клітковому утриманні бройлерів вдасться отримувати більше продукції з одиниці виробничої площі. Однак одна з несприятливих наслідків вирощування курчат-бройлерів у клітках – намини шкіри на кілі грудної кістки, що майже повністю усувається при скороченні термінів вирощування бройлерів до 42 днів.

Норма щільності посадки в кліткові батареї для курочок дорівнює 37,6 голови на 1 м2, для півників – 31,3 голови і при спільному вирощуванні – 34,5 голови. Фронт годівлі 3 см і напування 1 см на одну голову.

Температура в приміщенні в перший тиждень утримання 35 – 33 °С, в другий і третій 29-26 °С і далі 20-18 °С. При застосуванні джерел локального обігріву в клітках температуру в приміщенні знижують на 5 – 7 °С. Відносна вологість повітря в приміщенні 60 – 70 %.

Норма щільності посадки бройлерів при вирощуванні на сітчастих підлогах не менше 25 голів на 1 м2 площі підлоги.

У перші два тижні життя тривалість світлового дня 24 год., освітленість 25 лк, з третього тижня до забою чергування періодів: 1 год. світло, 2 год. темрява, освітленість 5 лк. Можуть бути й інші варіанти переривчастого освітлення приміщення для утримання курчат-бройлерів, але його застосовують при всіх способах вирощування курчат на м'ясо.

Мінімальна кількість свіжого повітря, що подасться в пташник в холодний період року, 0,7 м3/год. і 5 – 5,5 м3/год. у теплий період. Рівень звукового тиску в пташниках не повинен перевищувати 60 ДБ.

При вирощуванні курчат-бройлерів на глибокій підстилці птицю утримують у широкогабаритних безвіконних приміщеннях з регульованим мікрокліматом при механізації та автоматизації її годівлі й напування. Для цього використовують комплекти обладнання ЦБК-10 і ЦПК-20, що включають зовнішній бункер, трубчастий тросошайбовий кормороздавач з бункером-дозатором і бункерні годівниці, вакуумні та чашкові підвісні напувалки, електричні брудери з огорожами, жолобкові годівниці, листи і шафу управління.

Перед прийомом курчат-бройлерів на підлогу пташника сиплють сухе гашене вапно (0,5 кг на 1 м ) і укладають рівним 10- сантиметровим шаром підстилку. За період вирощування в розрахунку на одне курча-бройлер витрачають приблизно 1,5 кг підстилкового матеріалу. Кожен пташник заповнюють протягом одного дня одновіковою партією курчат-бройлерів обох статей. На 1 м2 площі підлоги садять 18, а під кожен брудер – 500 курчат-бройлерів. Навколо брудера встановлюють спеціальну огорожу заввишки 40 см, щоб курчата в перший тиждень вирощування перебували під грілкою.

Температура в приміщенні в перші 5 днів вирощування 26 – 25 °С, а під брудером – 35-33 °С; в подальшому щотижня її поступово знижують і до кінця вирощування доводять до 18 °С. Брудери для обігріву курчат-бройлерів використовують перші 2-3 тижні, після чого їх вимикають. У перший тиждень життя курчат годують з лоткових і жолобкових годівниць; для напування застосовують спеціальні вакуумні напувалки. Перші 3-4 дні корм дають у вигляді крупки, на четвертий день лоткові годівниці прибирають і збільшують кількість жолобкового годівниць. Курчат поступово привчають до підвісних напувалок, а кількість вакуумних напувалок зменшують. Приблизно з 2-тижневого віку курчата-бройлери отримують корм вже з кормороздавальної лінії. При цьому фронт годівлі на одного бройлера складає 2,5 см, а фронт напування – 2 см.

Після реалізації птиці приміщення ретельно чистять, а обладнання демонтують, миють і дезінфікують. Потім приміщення провітрюють і просушують, на підлогу сиплють сухе гашене вапно та настилають новий шар підстилки, встановлюють інвентар, проводять газацію приміщення, після чого завозять нову партію курчат. На обробку пташника між попередньою і новою партією птиці витрачають 2 тижні. Після проведення останньої дезінфекції приміщення залишають на 4 дні без птиці.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші