Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Утримання перепелів

Приміщення для утримання перепелів повинне добре опалюватися, мати вентиляцію й штучне освітлення. Можливе утримання дорослої птиці в неопалювальних приміщеннях, у спеціально обладнаних, утеплених зонах. При такому утриманні перепели, у холодні зимові місяці не несуть яйця, але за рахунок зимового відпочинку, можуть нестися декілька років.

Подовгу освітлювати перепелів прямими сонячними променями не бажано, тому що вони дуже збуджуються. Перепелів не слід утримувати в гучних місцях: поблизу доріг, аеродромів, закладів з голосною музикою й тому подібних. За існуючими санітарними нормами пташник, призначений для промислового утримання перепелів, повинен розташовуватися не ближче 300 метрів від житлових будинків.

Кількість перепелів у клітці може бути різною. Однак важливо дотримуватись норм площі підлоги. Співвідношення чисельності японських перепелів до розмірів клітки залежить від мети їхнього вирощування. Якщо їх вирощують для одержання харчового яйця, то рекомендується на 1 м розміщати близько 120 голів. Якщо ж для вирощування ремонтного молодняку, то щільність посадки повинна бути меншою, оскільки при збільшенні щільності посадки знижується ймовірність заплідненості яєць.

Утримання перепелів у приватному секторі

 • а) 1 самець на 3-5 самок, 18-и годинний світловий день. Температура повітря у приміщенні 17-25 °С. Клітки висотою 15-17 см (для японських), у вищих клітках птиця може травмуватись, намагаючись злетіти при стресі. Розмір підлоги клітки 50 × 25 см.
 • б) Молоду 20 – 30-денну самку поміщають у клітку з розміром підлоги 15 × 15 см, 5 поверхів із гніздовими комірками. За такого утримання самка буде нести харчові яйця через кожні 16-24 год.
 • в) Клітка розрахована на 30-50 перепелів. Розмір підлоги клітки 60 × 60 см. Висота передньої частини – 13 см, задньої 11 см. Двері у верхній частині клітки. З фасадної сторони клітки решітка підлоги виступає назовні й загнута для збору яєць. Нахил підлоги для скочування яєць – 7 – 12 °.

На рисунку 6.42 показана клітка для утримання 35-и перепелів. Її площа – 70 × 30 см, висота 20 см. Дно клітки зроблено з металевої сітки, розмір вічка 15 × 15 мм. Стінки теж з металевої сітки розмір вічка 15 × 20 мм. Під годівницею на всю довжину клітки отвір висотою 15 мм. Над годівницею розмір вічка 15 × 25 мм, необхідний для того, щоб перепели просовували голову під час годівлі. Ще краще використовувати металеву сітку з перхлорвініловим покриттям. Таку клітку можна виготовити самостійно. Під кліткою встановлюють металеві листи для збору посліду.

Перепелам необхідно не рідше 1-ого разу в тиждень купатися (по можливості в грубозернистому річковому піску), вони тим самим позбуваються від ектопаразитів.

Купаються перепели дуже охоче.

У клітку ставлять посудини висотою біля 8 см з піском, наполовину заповненою.

Ще краще використовувати суміш піску й деревної золи в рівних частинах, однак при цьому у приміщенні "піднімається" пил від бурхливого купання перепелів. У такому випадку ємність із піском накривають, наприклад переверненим дерев'яним ящиком з лазом для птиці або використовують спеціальну, прозору ванночку із кришкою для кімнатних птахів, наявну в продажі. Після купання необхідно перевірити, чи немає в піску яєць. Самки часто несуться в піску й, купаючись, можуть випадково закопати знесені яйця.

Відносна вологість повітря в приміщенні, де утримуються перепели, повинна становити 50 – 70 %. Якщо перепели мають скуйовджене й ламке оперення, прискорено дихають, відкривши дзьоб, рідко несуть яйця, це свідчить що вологість повітря в приміщенні нижче норми. Можна поставити біля клітки із перепелами ємності з водою. Можна просто частіше мити підлогу в приміщенні, що також підвищує вологість повітря.

Японським перепелам найбільше підходить 17–18-ти годинний світловий день. Можливе цілодобове освітлення, при якому, яєць можна одержати більше. Яскраво освітлювати птицю не потрібно, в умовах слабкої освітленості ця птиця добре бачить і поводиться спокійніше. При утриманні в клітках при прямому сонячному освітленні перепели можуть розкльовувати один одного

Клітка для перепелів яєчних порід

Рис. 6.42. Клітка для перепелів яєчних порід

й знесені яйця. Для освітлення приміщення із птицею площею 4×4 метри досить однієї лампи розжарювання потужністю 40 Вт. Освітлення за допомогою автоматичного реле найкраще включати о 6 год., а виключати о 23 годині.

При збільшенні тривалості світлового дня підвищуються витрати кормів і прискорюється старіння птиці. При скороченні тривалості світлового дня погіршується яйценосність, птиця сильно голодує довгими ночами.

Можливе утримання японських перепелів із застосуванням переривчастого режиму освітлення – чергування 1 години світла й 2 годин темряви. Такий режим утримання й освітлення впливає на ріст, статеве дозрівання й продуктивність перепелів. Переривчастий режим освітлення служить регулятором годівлі птиці: у період світла птиця споживає корм, а під час темряви його перетравлює.

Клітки, у яких утримуються перепели необхідно не рідше одного разу у квартал ретельно чистити.

Зниження яйценосності перепелів виникає за деяких помилок утримання:

 • 1. Перепели перестають нестися при зниженні температури в приміщенні нижче +17 °С. У жарку літню погоду, при температурі вище +27 °С, і поганої вентиляції, яйценосність майже припиняється й може навіть наступити загибель птиці.
 • 2. При деяких захворюваннях (канібалізм, отруєння тощо).
 • 3. Зниження яйценосності самок (що утримуються в опалювальному приміщенні), пов'язане з їхнім старінням, починається у віці 1 – 1,5 року.
 • 4. При надмірній щільності посадки перепелів.
 • 5. Різка зміна режиму освітлення.
 • 6. Пересадка молодих самок у клітки для дорослої птиці безпосередньо перед початком яйцекладки.
 • 7. При зміні самця.
 • 8. Роздільне утримання самців і самок.

Іноді, щоб покращити яйценосність перепелів практикують "контрастну" годівлю. Годують перепелів 3 або 4 рази на день, у один і той же час. У перерві між годівлями, корм не повинен перебувати у годівницях.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші