Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Національний дохід за розрахунками Б. Белла

Аналізуючи поточне економічне становище Англії, Бенджамен Белл, що товаришував з Адамом Смітом, зробив розрахунки національного доходу за 1799 р.

Він здійснив детальні обчислення і включив до 13 категорій доходу церковні доходи. Визначивши весь національний дохід країни у 236 млн. фунтів стерлінгів, він вирахував, що земельна рента дорівнює 40 млн. ф.с., прибутки фермерів — 35 млн. ф.ст., церковна десятина — 5,5 млн. ф.ст., грошовий дохід від державних відсоткових паперів — 15,5 млн. ф.ст., грошовий дохід від облігацій і векселів, включаючи дохід від вкладів у банки — 6 млн. ф.ст., житлова рента — 6,5 млн. ф.с., дохід осіб вільних професій — 2,5 млн. ф.ст., дохід від каналів, шахт і рибної ловлі — 5 млн. ф.ст., дохід від власності, що знаходиться в інших країнах, витрачений у Британії — 5 млн. ф.ст., дохід від внутрішньої роздрібної торгівлі — 5 млн. ф.ст., дохід від капіталу, розміщеного у зовнішній

торгівлі — 12 млн. ф.ст., дохід від капіталу, розміщеного у внутрішній торгівлі — 28 млн. ф.ст., доходи фермерів, зайнятих у промисловості, включаючи промислових робітників та інших, у розмірі від 15 до 60 ф.ст. на рік — 70 млн. ф.ст. [1].

Отже, церковний дохід за своїм обсягом перебільшував доходи від каналів, шахт і риболовства, доходи від внутрішньої роздрібної торгівлі, дохід від закордонної власності і, фактично, дорівнював доходам від вкладень у банки. Церква була одним з найважливіших одержувачів доходу, впливаючи на розподіл і споживання суспільного продукту.

  • [1] Студенский П. Доход нации (теория, измерение и агнализ: прошлое и настоящее) / Пер. с англ. В. М. Кудрова. — М.: Издательство "Статистика", 1968. — С. 105.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші