Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ІІ БАЗОВІ ЕКОНОМІЧНІ НОРМИ, ПОНЯТТЯ, НАСТАНОВИ, ПРИПИСИ У СВЯЩЕННИХ КНИГАХ І РЕЛІГІЙНИХ ВЧЕННЯХ

Якщо припустити, що релігійне вчення проявляє себе з моменту фіксації його у священних книгах, то можна стверджувати, що норми, поняття, настанови, приписи, які відносяться безпосередньо до економічної діяльності людини, виступають невід'ємною складовою того чи іншого релігійного вчення.

Якщо розуміти, що релігійні вчення, норми, приписи, настанови, що мають економічний зміст, відносилися до конкретних складових господарської діяльності суспільства, то можна розглядати їх як релігійні нормативи, що регулюють цю господарську діяльність.

Якщо аналізувати норми, приписи, настанови економічного змісту, їх зв'язок, логічну послідовність, ступінь і рівень узагальнення, то релігійні вчення, безумовно, є формою викладення економічних поглядів, що мають теретичний і практичний характер.

Крім того, норми, настанови, приписи економічного змісту в священних книгах можна розглядати як модель економічної поведінки людини та суспільства, яке сприймає це релігійне вчення як основу своєї діяльності.

Також не викликає сумніву, що економічні норми, настанови, приписи, які знайшли своє відображення у релігійних ученнях, відбивали наявність реальних економічних відносин.

Таким чином, аналіз кожної норми, настанови, припису окремо і в цілому дає можливість дослідити механізм взаємодії релігії та економіки на рівні релігійних вчень.

Розглядаючи економічний зміст релігійних вчень, безумовно, можна виділити наступний момент. Релігійні вчення оперують як базовими економічними поняттями (праця, власність, земля, гроші тощо), так і похідними (позика, відсоток, борг, мито та ін.), які у повсякденному житті людини є реаліями господарських відносин.

Слід відзначити, що економічні за своїм характером положення священних книг торкаються основних засад розвитку економіки, роз'яснюють порядок використання факторів виробництва і передбачають застосування різних санкцій економічного та неекономічного характеру.

Важливим моментом є те, що економічні норми, настанови, приписи, викладені у священних книгах, за своєю суттю представляються не застиглими формами, а надають можливість застосовувати їх у динаміці в процесі економічного розвитку, і тому постійно являються актуальними для господарської діяльності. Святе писання кожної релігії — це результат "одкровення" одному з засновників релігії. Оскільки записане одкровення є "голосом Бога", кожен вірянин має неухильно його дотримуватися. Піддавати сумніву Святе писання означає сумніватися в авторитеті самого Бога [1].

  • [1] Священные писания: Краткий путеводитель / Перев. С англ. — М.: ООО Изд. дом "София", 2004. — С. 14.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси