Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Християнство: релігійно-економічний зміст поняття праці

Стосовно місця праці у християнстві, то на думку С. Булгакова, духовні корені господарської енергії Європи були закладені у загальній позитивній оцінці світу й праці, яку дало християнство. Оскільки спочатку воно розповсюджувалося у першу чергу серед рабів і бідноти, людей праці, то природно, що у християнському вченні звеличується людська особистість як така, а разом з нею — і праця. У той же час Євангеліє говорить про людську свободу, тобто незалежність людини від її економічного і соціального становища.

Праця вважається для людини необхідною, що підкреслюється у Святому Писанні неодноразово, починаючи з Божого наказу Адамові: "У поті свойого лиця ти їстимеш хліб..." [Буття, 3: 19] [1].

У християнській традиції прокляття працею тлумачиться алегорично. Зірвавши з дерева пізнання плід, людина відмовилася від безперервної праці пізнання на користь отримання результату без зусиль, однак по волі Божій вона все одно не змогла уникнути важкої праці пізнання і самовдосконалення.

Таким же чином, звісно, можна витлумачити і слова "Коли труд своїх рук будеш їсти,— блажен ти, і добре тобі!" [Псалом 128: 2], або "... як хто працювати не хоче,— нехай не їсть!" [Друге послання Св. Ап. Павла до солунян, 3: 10].

І все ж таки у біблійних настановах йдеться не лише про філософський зміст наведених цитат, оскільки праця необхідна для забезпечення життєдіяльності людини, і автори Біблії неодноразово підкреслюють необхідність саме такої праці.

Водночас спостерігається суперечність у ставленні до праці, оскільки людина не повинна турбуватися про забезпечення себе земними благами, оскільки Бог подає їй все необхідне: "... Не журіться про життя своє — що будете пити, ні про тіло своє,— у що зодягнетеся. . Погляньте на птахів небесних, що не сіють, не жнуть, не збирають у клуні, та проте ваш Небесний Отець їх годує. Чи ж ви не багато вартніші за них?" [Мф, 6: 25-26] [2].

  • [1] Біблія або Книга Святого Письма Старого й Нового Заповіту. — М.: Вид. Московського патріархату, 1988 р.
  • [2] Біблія або Книга Святого Письма Старого й Нового Заповіту. — М.: Видання Московського патріархату, 1988 р. — С. 9.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші