Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Церковне промислове будівництво

Однією з форм участі церкви у господарському житті було здійснення власного будівництва торгових і складських приміщень. У сер. 1840-х рр.. Александро-Невська лавра у Петербурзі реалізувала величезний на той час проект. На берегах Нєви поблизу Шліссельбурзької дороги були побудовані хлібні амбри (лабази), а також влаштована пристань довжиною у 530 сажнів. Всього було облаштовано 41 лабаз загальною площею 2 десятини і 900 кв. сажнів. У лабазах могло поміститися від 17 до 27 тис. кулів зліба; загальний обсяг — 847 500 кулів хліба. Витрати лаври на будівництво становили 1 382 695 руб. 12 коп. Обсяг прогнозованих доходів можна було розрахувати на основі цін і тарифів за послуги. З кожного мішка (один куль = півтора мішки) і куля — по 5 коп. за причал і розвантаження, і по 10 коп. за складування в лабазі.

Існують відомості про загальнорічний дохід Александро-Невської лаври від домової власності і надання лаврської землі під забудову. За інформацією міської думи Петербурга, у 1870-х рр.. валовий річний дохід від цієї діяльності становив 132 594 руб. 95 коп. Також є відомісті про тарифи, за якими лавра здавала в оренду амбарні приміщення. Великий амбар здавався на рік за 1 500 руб., малий амбар — за 1 200 руб., комора — за 400-600 руб.

1852 р. Військове міністерство наймало десять амбарів із щорічною платою по 1 300 руб.. Отже, лавра здійснювала підприємницьку діяльність, будуючи складськ приміщення і здаючи їх в оренду.

Володіння збудованою пристанню також приносило лаврі дохід у вигляді портового збору. З кожного куля або мішка, привезеного на судах, що причалювали до лаврської пристані, лавра отримувала по 2 коп. 1846 р. Двохкопійчаний збір був затверджений на три роки, і відомо, що лавра отримала від нього біля 60 тис. руб.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші