Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Використання лісів

Згадане вище абатство Сен-Жермен, крім орних земель, володіло 170 га лісів. Приблизо такою ж кількістю володіли інші ордени. Безумовно, ліс був ресурсом, який забезпечував життєдіяльність монастирів.

Привертає увагу припис з раціонального використання лісів. Відомі правила картезіанців, якими були передбачені обороти вирубки лісу (кожні 60 років), використання дерев для монастирських споруд, для королівського флоту, для виробництва вугілля. Монастирі бенедиктинців мали звід правил з корчування лісу та систематичних посадок ялин і буків.

Монастирськими приписами встановлювалися норми полювання на хижих тварин, норми збору лісових рослин, ягід, грибів. Крім того, регулювався збір жолудів — корму для свиней. Існував спеціально визначений порядок випасу свиней — спочатку свині монастиря, потім — короля, після цього — сеньйорів, далі — общин, потім — свині, що належали університетам.

Крім того, ліс був джерелом найважливішого солодкого продукту середньовіччя — меду. Мед ретельно збирали і використовували у виробництві продуктів харчування і виноробства. Монастирські приписи суворо охороняли бджолині рої. Незаконне привласнення роя каралося двадцятьма ударами батога і зобов'язанням повернути два роя. Природно, шо бджільництво сприяло виробництву воску. Віск був рідкістю і, відповідно, дорого коштував. Церковні свічі з воску використовувалися у королівських богослужіннях, під час яких запалювали товсті свічки у 6 фунтів, свічки у 2 фунти і по півфунта кожна. В монастирях зазвичай в особливо урочистих випадках запалювалося по дві свічки, а для утрені і вечері запалювалося сім свічок. Наприклад, в абатстві Ейнсхем у трапезній передбачалося по дві свічи на стіл настоятеля і на кожен інший стіл.

Таким чином, збір меду і віску фактично встановлював зв'язок між світськими і духовними потребами.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші