Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Тваринництво

Розвиток середньовічного землеробства здійснювався поряд з розвитком тваринництва. Маючи величезні нерозорані землі, більш придатні для скотарства, аніж землеробства, ченці займалися цим видом діяльності.

Слід відзначити, що у середні віки скотарство в цілому в економіці європейських країн грало другорядну роль і не являлося приоритетним напрямом у сільському господарстві. Саме чернечі ордени докладали значних зусиль до розведення великої рогатої худоби, коней, свиней, овець і баранів.

Дослідники відмічають наявність в абатствах значного поголів'я худоби. До 200 биків, корів мало Клюнійське абатство в Англії (ХІІІ ст.), Цистерціанський орден володів у Сардінії 10 тис. овець, 1000 кіз, 500 кобил, 199 коней. Картезіанський орден володів фермами з понад 600 свиней і 400 овцями і бараеами. Абатство Клерво мало 900 голів худоби.

Особливу роль грало конярство, на якому спеціалізувалися цистерціанські ордени в Англії та Німеччині. Відомі породи коней виводилися бенедиктинським абатством Ейнзідельн.

В економічній історії значне місце займає діяльність середньовічного чернецтва Англії з виробництва і реалізації вовни. Виробництво вовни здійснювалося головним чином на продаж. Цистер- ціанські абатства володіли тисячами овець. Так, абатство Ілі мало 13 тис. овець, Кріст-Черч — 14 тис. овець, Вінчестер — 20 тис. овець. Цистерціанці створили не лише ферми для розведення овець, але й забезпечували торгівлю вовною у Фландрії (Франція), Північній Італії. Відомо, що з ІІ пол. ХІІ ст. до XIV ст. цистерціанці панували на ринку збуту вовни. Щорічне виробництво становило 50-79 "мішків", що дорівнює 10-13 тоннам. Для таких обсягів виробництва було необхідно приблизно 10 тис. овець.

Відмітимо, що цистерціанські абатства у своїй комерційній діяльності залишалися поза конкуренцією, оскільки були звільнені від мита. Угоди з продажу вовни укладалися на певний термін. Якість вовни була високою, вона була добре промитою, просушеною і "гарної ваги".

Цистерціанці торгували також вівцями. Відомі обсяги продажу овець окремими абатствами. Так, абатство Фруамон продало 1230 р. 7 тис. голів. На продаж і для власного споживання використовувалося овече молоко, з якого виробляли сир, а також баранина.

Велика кількість ченців була з селян, що добре зналися на землеробстві й скотарстві, і в монастирі вони продовжували займатися звичною для них працею, маючи всі можливості до її вдосконалення. Вагомі успіхи вони показали не тільки у вирощуванні сільськогосподарських культур і розведенні худоби, але й переробній промисловості.

Тривалий досвід виготовлення в монастирях молочних продуктів дозволив удосконалити останні настільки, що у сучасному світі вони займають почесне місце у торгових мережах. Так, ченці абатства Абонданс у Верхній Савойї вивели свою породу корів і почали виробництво сиру. Вже у V ст. 1381 р. абатство стало офіційним постачальником сирів до столу конклаву, що обирав наступного Папу Римського. До Авінйону, куди в Х ст. було перенесено папський двір, було відіслано понад 1 500 кг сиру.

Бенедиктинські ченці Белокського абатства, розташованого у Піренеях поблизу міста По, до сьогодні з овечого молока виготовляють за власним рецептом відомий гурманам сир.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші