Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ВИКОРИСТАННЯ РЕЛІГІЙНИХ УСТАНОВОК В ЕКОНОМІЧНІЙ діяльності

Суспільство, побудоване на релігійній економічній основі, формує модель релігійно-економічних відносин і зберігає їх протягом тривалого історичного періоду..

Яскравий приклад цього представляють економіки, побудовані на релігійних настановах іудаїзму та ісламу.

Релігійно-економічні настанови в іудаїзмі

Релігійно-економічні настанови, викладені у Торі, вимагали роз'яснення для використання їх у повсякденному господарському житті.

Над створенням письмового законодавчого довідника-кодекса, який би витлумачував положення Тори, упродовж століть працювали видатні єврейські мислителі. Вчений-віровчитель Маймонід (рабі Моше бен Маймон, Рамбам) (1135-1204 рр..) написав книги "Яд гахазака" і "Сефер гаміцвот", у яких, серед іншого, розглядав проблеми, що виникають у житті віруючих.

Працю "Арбаа Турім", у якій містилися розділи щодо молитов, суботи, свят, кошерності, цивільного права і питань взаємовідносин між людьми, створив рабі Яаков бен Ашер (1270-1340 рр..).

Зведення релігійних приписів середньовічного талмудичного іудаїзму під назвою "Шулхан Арух" ("Накритий стіл") було скла-

дене ребе Іосефом Каро (1488-1575 рр..). У праці подані правила проведення богослужіння, свят, ритуалів, настанови щодо громадянського і сімейного права тощо.

Згодом інші автори створювали свої версії кодексу "Шулхан Арух". Особливо виділялася книга "Шулхан Арух Гарав", написана ребе Шнеуром-Залманом (1745-1812 рр..) — засновником вчення ХаБаД і хасидизму. У ній мислитель пояснював сенс і значення заповідей, а також наводив правила і практику їх виконання.

Для роз'яснення того, як виконувати заповіді у повсякденні, ребе Шломо Ганцфрід 1864 р. видав книгу "Кіцур Шулхан Арух" ("Короткий Шулхан Арух"). Вона не вимагала глибоких богословських знань і призначалася для пересічного читача, який може користуватися цими порадами для дотримання правил єврейського життя.

Відповідно до законів Тори законовчителі визначають правила поведінки для суб'єктів господарської діяльності — роботодавців, робітників, підприємців, торговців, посередників тощо. Водночас особлива увага приділяється захисту їх власних інтересів

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші