Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Власність

Питання ставлення до приватної власності регулюється законами Тори, зокрема, забороною жадати чужого майна. Якщо хтось заволодів чужим майном за допомогою умовлянь, погроз, іншого тиску, то це вважається крадіжкою. Жодного виключення із закону "не побажати майна ближнього" Тора не містить. Отже, допомогою посередників в отриманні чужої власності користуватися не можна.

Суворо заборонені всі можливі дії, які розглядаються як крадіжка. Не дозволяється брати речі без дозволу на деякий час або навіть жартома. Якщо власник у минулому вже дозволяв користуватися певною річчю, то за дозволом повторного користування все одно слід звертатися.

Предмет, взятий у користування на певний термін, не слід затримувати понад цей строк. Також можна використовувати предмет тільки з тією метою, з якою його було взято, і тільки тій людині, яка його позичила (а також члени її сім'ї крім дітей молодше 12-13 років).

Якщо підприємець отримав на зберігання гроші, він може користуватися ними на власний розсуд, але за умови повернення їх за першою вимогою. Вважається, що власник грошей розуміє, що підприємець постійно потребує коштів для розвитку справи, і тому знає, як вони будуть використовуватися. Власник грошей може показати небажання того, щоб його грошима користувалися (наприклад, щільно загорнути пакунок з грошима).

Кодекс "Шулхан-Арух" розглядає питання оренди майна, стосунки орендаря житла та домовласника, зокрема, ремонт, попередження про припинення контракту, умови підвищення квартплати і право здачі в суборенду. Також у кодексі викладене питання продажу будинку і всього майна, яке у ньому знаходиться (вбудовані меблі, побутова техніка тощо). Положення цивільних кодексів більшості країн у цих питаннях багато в чому аналогічні законам Шулхан-Арух. При розгляді суперечливих питань Шулхан-Арух переважно базується на законодавстві країни, а не на законах, які тлумачаться Талмудом.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші