Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Оплата праці

За законом Тори, платити робітнику слід до заходу сонця у день заробітної плати. Якщо робота виконана вночі, то, відповідно, оплатити її треба до світанку.

Час виплати заробітної плати встановлюється за домовленістю між роботодавцем і працівником. Якщо ж її немає, слід використовувати загальноприйняту у даній країні практику. Система видачі заробітної плати робітнику пояснюється ще до початку роботи.

Про вчасне отримання заробітної плати робітник повинен потурбуватися сам (роботодавець не зобов'язаний доставляти робітнику зарплату). Проте, якщо роботодавець хоче дотримати закону Тори, він докладе додаткових зусиль щоб роздати оплату у строк.

Працівник має право отримати повну оплату за зроблену роботу у той день, коли він її закінчив. До цього часу платити за роботу не обов'язково. Цей порядок стосується тих робітників, які самі прийшли у будинок роботодавця й очікують своєї плати (наприклад, няня і вчителі, що приходять; репетитор; власник приватного дитячого садка або яслів; хатня робітниця; будь-який робітник за викликом).

Якщо ж робітник, виконавши роботу, надіслав рахунок за неї поштою, роботодавець не зобов'язаний розрахуватися з ним у той же день. Пояснюється це правило тим, що день завершення роботи вже пройшов, отже, замовник не зобов'язаний розплачуватися у найкоротший термін. Водночас слід ні в якому разі не затримувати заробітну плату, що вважається тяжким гріхом.

Заповідь своєчасної виплати заробітної плати розповсюджується також на плату за оренду приміщення і будь-якого майна.

Оскільки не завжди можна передбачити фінансовий стан справ, до угоди роботодавця з робітником або власника з орендарем можна внести пункт "Без зобов'язання заплатити у призначений день". Але в такому випадку роботодавець повинен докласти максимум зусиль для вчасної виплати заробітної плати. Якщо з незалежних від роботодавця обставин у день зарплати він не має коштів для її виплати, це не вважається порушенням законів Тори. Роботодавець не зобов'язаний позичати гроші, щоб розрахуватися вчасно, але з етичних міркувань йому слід вчинити саме так. Якщо робота оплачується чеком, працівник повинен мати змогу обміняти його на готівку в день зарплати. Якщо чек виданий після закриття банків, вважається, що робота оплачена невчасно.

При оплаті праці за допомогою банківських переказів гроші повинні надійти на рахунок працівника не пізніше встановленого дня виплати зарплати.

За законами Тори вирішуються питання недоплати і переплати найманому працівнику. Роботодавець може оплачувати працю нижче прийнятої норми (навіть якщо робітник не знає цієї норми). Але він не має права вводити працівника в оману, говорячи, що оплачує працю за встановленими розцінками.

Недоплатою вважається випадок, коли роботодавець не сплачує ставку, про яку домовлявся з робітником, або відмовляється оплатити наднормовано відпрацьований час.

У свою чергу, робітник не має права вимагати понаднормову оплату праці за виконану роботу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші