Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Партнерська угода і підприємницький прибуток

Для ведення бізнесу за законами Тори підприємці-партнери повинні узгодити важливі питання: яку суму вкладає у справу кожна сторона; яку кількість часу кожен буде приділяти бізнесу і яку конкретно роботу виконуватиме; які умови надання вихідних у святкові та інші дні; як розподілятимуться доходи; яким буде час виплати заробітку; на який строк укладається партнерська угода, чи буде випробувальний строк; який ступінь відповідальність беруть на себе сторони у випадку збитків; якими будуть позики в банку — на основі спільної відповідальності або особистої; на яких умовах угода розривається. Всі умови угоди мають фіксуватися письмово. Якщо ж один з партнерів побажає розірвати угоду раніш установленого строку, його право на це слід обговорити з рабином.

Дотримання ділової етики вважається вигідним, оскільки чесний підприємець може залучити більше клієнтів. При цьому питання дотримання ділової етики є складним, оскільки в іудаїзмі чесність у веденні справ передбачає не лише етичні вчинки, але й етичні наміри. Виконання волі Бога має проявлятися як у вчинках, так і в думках, оскільки Він знає дійсні наміри людини і приховати їх від Нього неможливо.

Величина допустимого прибутку для підприємця законами Тори не обмежується. Для її визначення враховуються витрати на сировину, виробництво, збут товару, накладні витрати.

Окремі правила встановлені для отримання прибутку від виробництва і продажу основних продуктів харчування. Максимальний прибуток на них має становити не більше 1/6 їх вартості. Обов'язковий контроль за дотриманням цього правила здійснюється тільки у місцях компактного проживання євреїв, де контролюються всі власники магазинів даної місцевості, зокрема, в Ізраїлі. За його межами на єврейських продавців такі приписи не розповсюджуються, щоб не завдавати їм збитків, оскільки інші власники магазинів можуть отримувати більший прибуток.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші