Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Сільське господарство. Використання землі

У Корані викладені принципи, що лежать в основі сільськогосподарської діяльності.

Аллах дарував людям землю та зробив її придатною для вирощування рослин і тварин. Він винагородив людину, що засіває землю або саджає саджанці. Пророк Мухаммед казав: "Мусульманину, що посадив або виростив урожай, буде зараховано (Аллахом), незалежно від того, птахи чи людина їли його". Аллах продовжуватиме винагороджувати людину після її смерті за посів зернових і саджання дерев.

Забороненими для вирощування є лише гашиш і, за деякими роз'ясненнями, тютюн. Щодо тваринництва, то не можна вирощувати свиней — навіть для продажу їх не мусульманам.

Виходячи з вищеназваних приписів, частина ісламських вчених вважає землеробство найкращою професією.

Відповідно до реалій сучасної економіки, частина мусульманських дослідників вважає, що землеробство стає головним за нестачі продуктів харчування, коли ж необхідно урізноманітнити асортимент товарів — на перший план виходить торгівля, а коли необхідність виникає у промислових товарах — першочерговим стає їх виробництво.

Якщо мусульманин володіє сільськогосподарськими угіддями, він повинен їх використовувати, не допскаючи запустіння земель, оскільки Аллах заборонив марнотратство.

Використовувати землі можна наступним чином:

- самостійно їх обробляти;

- передавати землю в користування тому, хто може її обробити. За вченням ісламу, в цьому випадку власник землі не має права брати будь-що у того, хто працює на цій землі. Пророк Мухаммед казав: "Якщо хтось має землю, то хай обробляє її або надасть її своєму брату, інакше хай позбавиться цієї землі";

- надати землю іншій особі за умови, що власник отримає встановлену заздалегідь частину у відсотках. Ця частина визначається відповідно до сукупного обсягу виробленої на ділянці продукції. При цьому заборонено обумовлювати отримання продукції з певної ділянки землі або ж з обумовленого обсягу чи ваги виробленої продукції;

- здавати землю в оренду за певну суму грошей. Однак з цього приводу існують розбіжності в думках вчених: частина їх (як середньовічних — Ібн Хазм, Ібн Таймійа, так і сучасних — Абу Аля аль-Маудуді, Махмуд Абу ас-Сауд) вважає, що за умови неврожаю постраждає орендар і це буде приводом до несправедливості.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси