Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Економіка та релігія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Іпотека

Через заборону кредитування для мусульман унеможливлювалися всі види фінансової діяльності, пов'язані з ним — страхування, іпотека, створення фондів тощо.

1975 р. у Галіфаксі (Канада, провінція Нова Шотландія) вперше було запропоновано ісламську іпотеку. Оскільки бажаючих скористатися нею було небагато, проект не мав успіху.

Але необхідність придбавати житло викликала потребу в розвитку ісламської іпотеки. Її здійснення базується на основних моделях ісламського банкінгу:

  • 1. Мурабаха. Відповідно до неї клієнт знаходить продавця нерухомості і звертається до банку або іншого фінансового інституту, здійснюючи перший обумовлений внесок і укладаючи договір купівлі-продажу. З цього моменту право власності на нерухомість переходить до клієнта. Банк (або інший фінансовий інститут) викупає нерухомість і перепродає її клієнту на виплат за ціною, в яку закладаються прибуток та інфляційні витрати.
  • 2. Іджара. Банк купує житло, яке вибрав клієнт, і передає його йому в оренду. Продавець, таким чином, виступає як орендодавець, а клієнт — як орендар.
  • 3. Мушарака. За цією моделлю іпотека здійснюється, наприклад, таким чином. Клієнт вступає до житлового кооперативу та сплачує вступний внесок для покриття витрат товариства і перший пайовий внесок, який вважається інвестицією у дозволений вид діяльності. Далі товариство шукає необхідне для клієнта житло, придбаває його у свою власність і передає клієнту в оренду з правом викупу.

Спроба організації ісламської іпотеки була здійснена 2005 р. у Російській Федерації. У Москві при ісламському банку "Бадр- Форте банк" було зареєстроване споживацьке товариство "Мензіл" ("Домівка"), основною метою якого визначено реалізацію халяльної програми придбання житла для мусульман.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші