Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Психологія arrow Клінічна психологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Клінічні прояви психічної норми та патології

Діагностичні принципи-альтернативи

Внаслідок природних труднощів, що стоять на шляху діагностичного процесу був розроблений набір принципів-альтернатив. У його основі закладені принципи феноменологічного підходу в психології і психіатрії – кожне цілісне індивідуальне психічне переживання людини (феномен) повинне розглядатися як багатозначне, дозволяючи розуміти і пояснювати його як в категоріях психопатологічних, так і психологічних.

Можна виділити декілька подібних принципів-альтернатив: хвороба-особа, нозос-патос, реакція-стан-розвиток, психотичне- непсихотичне, екзогенне-ендогенне-психогенне, дефект-одужання- хроніфікація, адаптація-дезадаптація, негативне-позитивне, компенсація-декомпенсація, фаза-напад-епізод, ремісія-рецидив- інтермісія, тотмлі,шстъ-парціальність, типовість-атиповість, симуляція-дисимуляція-агравація.

Перераховані прннципн-альтернативн сприяють обґрунтуванню багатовимірного підходу до оцінки психічного стану людини замість примітивної одновимірної оцінки в координатах хворий-здоровнй. Наприклад, пацієнт, що переніс напад шизофренії, в одновимірній системі координат має бути визнаний або хворим або здоровим. Але на практиці саме питання не може бути поставлене настільки однозначно. У багатовимірній системі координат оцінка стану пацієнта, що переніс шизофренічний напад, складатиметься з інших категорій. Стан "відсутності активних симптомів шизофренії" може бути позначений як одна з альтернативних характеристик "дефект-одужання-хроніфікація", "ремісія-рецидив-інтермісія", "адаптація-дезадаптація", "компенсація-декомпенсація" і "позитивне-негативне".

Далі будуть приведені найбільш відомі діагностичні принципи-альтернативи і проаналізовані клінічні параметри, що дозволяють робити вибір одного з альтернативних критеріїв оцінки психічної діяльності.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші