Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Психологія arrow Клінічна психологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Дефект-одужання-хроніфікація

Принцип-альтернатива "дефект-одужання-хроніфікація" дає можливість оцінювати залежно від особливостей клінічної картини психічного захворювання стани, що виникають після зникнення явних психопатологічних порушень.

Дефектом в психіатрії прийнято позначати тривале і безповоротне порушення будь-якої психічної функції (наприклад, "когнітивний дефект"), загального розвитку психічних здібностей ("розумовий дефект") або характерного образу мислення, поведінки, які властиві для окремої особистості. Дефект, в даному контексті, може бути природженим або набутим. Проте, як правило, термін "дефект" на сьогоднішній час в психіатричній науці і практиці вживається по відношенню до набутих психічних розладів і обумовлений перенесеним психічним захворюванням. Наприклад, "шизофренічним дефектом" називається стійкий стан, що включає негативні психопатологічні симптомокомплекси, які виникли після зникнення гострих психотичних проявів.

Найбільш істотною характеристикою дефекту виступають саме розлади з негативною симптоматикою, оскільки в резидуальному періоді психозу або при інших психічних розладах можлива поява продуктивних психопатологічних феноменів, наприклад психопатизації, і тоді стан позначатиметься не дефектом, а змінами особистості.

Протилежністю дефекту виступають одужання тобто повне відновлення втрачених під час психічного захворювання психологічних функцій або хроніфікація психічних розладів, коли в клінічній картині хвороби продовжують переважати продуктивні (позитивні) психопатологічні симптоми і синдроми.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші