Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Психологія arrow Клінічна психологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Негативне-позитивне

Альтернативний поділ психопатологічних симптомів на негативні і позитивні, загальновизнаний в психіатрії, дозволяє надалі оцінювати спостережуваний стан як активний хворобливий процес, хроніфікацію захворювання або як стійкі і не схильні надалі змінюватися дефекти та зміни особистості.

До позитивних (продуктивних, плюс) симптомів в клінічній психології зараховують ті психопатологічні прояви, які є хворобливою "надбудовою" над здоровими психологічними властивостями. Патологічні симптоми і синдроми як би "плюсуються", додаються до того, що у людини вже існує.

Негативні (дефіцитарні, мінус) симптоми – це психопатологічні феномени, відповідні випаданню тих або інших психічних процесів. В даному випадку до здорових проявів психічної діяльності не додасться нічого нового, а лише усувається, те, що було людині властиво до хвороби. По-іншому ці симптоми називають симптомами "обкрадання" – хвороба краде нормальні функції.

Якщо до позитивних можна віднести більшість відомих і яскравих психопатологічних симптомокомплексів, то негативні розлади представлені лише декількома, менш яскравими, в порівнянні з позитивними симптомами і синдромами. До останніх відносяться аутизм, апатія, абулія, амнестичні розлади, деменція, зміни особистості і деякі інші.

Наведені вище принципи дозволяють стверджувати, що процес розмежування психологічних феноменів від психопатологічних симптомів (діагностика) в клінічній психології і психіатрії будується не на суб'єктивній основі, коли вважається, що "кожну людину можна визнати психічно хворою, просто потрібно її привести на прийом до психіатра", а базується на суворо об'єктивних наукових критеріях, що дозволяють при їх коректному, умілому і чесному використанні пізнати істину.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші