Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Психологія arrow Клінічна психологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розлади харчової поведінки

У групу поведінкових порушень входять розлади прийому їжі, походження яких пов'язане з впливом психогенних чинників.

Нервова анорексія переважно виникає у дівчаток 12-18-річного віку, у яких відзначається порушення ідентифікації або депресія пубертатного віку, та виявляється у свідомій відмові від прийому їжі та цілеспрямованих зусиллях, скерованих на схуднення (блювання, прийом послаблюючих препаратів, діуретинів, психостимуляторів, надмірні фізичні вправи). У зв'язку з формуванням надцінної ідеї загрози ожиріння, раціональне переконування у недоцільності та шкідливості подібних заходів не знаходить у них розуміння. Втрата ваги на 15% і більше за бажану та поява аменореї і затримка пубертатного розвитку переконливо свідчать на користь наявності нервової анорексії. Патопсихологічне дослідження підтверджує у них зниження самооцінки та підвищену депресивність із суїцидальними тенденціями.

Позитивний результат дає терапія антидепресантами у поєднанні з транквілізаторами. Та лише за наявності ефективної психотерапії результат лікування вдасться закріпити. Випадки повторної нервової анорексії складають близько 50 %.

Нервова булімія – етіологія розладу подібна до нервової анорексії, хоча у багатьох випадках виступає як захисна реакція при підвищеній сексуальності. Пацієнти відзначають нездоланний потяг до їжі, задовольнивши який вони намагаються позбутися їжі за допомогою блювання, прийому послаблюючих препаратів, діуретинів, обмежень у споживанні їжі.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші