Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи маркетингу у туризмі
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ОРГАНІЗАЦІЯ МАРКЕТИНГУ НА ТУРИСТИЧНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

Засади та принципи організації маркетингу на підприємстві

Маркетинг як функція управління (маркетинг-менеджмент) передбачає реалізацію чотирьох груп функцій:

 • - аналіз (комплексне дослідження ринку та інших чинників зовнішнього середовища, аналіз внутрішніх можливостей підприємства);
 • - планування (розробка маркетингової стратегії, планів продуктової, цінової, збутової та комунікаційної політики, а на їх основі формування програми маркетингу);
 • -реалізація програми маркетингу;
 • - контроль маркетингу (створення системи контролю за виконанням програми маркетингу).

Необхідно визначити, як саме маркетингові функції слід розподілити між підрозділами підприємства, хто з працівників повинен їх виконувати та як узгоджуватимуться їхні дії, тобто постає проблема організації маркетингової діяльності туристичного підприємства?

Вибір організаційної структури залежить від цілей підприємства та умов середовища - зовнішнього (конкуренти, чинні на ринку правові норми, платоспроможність споживачів) і внутрішнього (кількість продуктів, наявні канали збуту, фінансові ресурси підприємства тощо).

Організаційна структура маркетингової діяльності на підприємстві може бути визначена як схема, на основі якої здійснюється управління маркетингом, тобто це сукупність певним чином підпорядкованих і взаємопов'язаних служб, відділів, підрозділів, які виконують маркетингові функції.

Маркетингова структура має вирішальне значення для успішної реалізації концепції маркетингу.

Для організації маркетингу універсальної схеми не існує. Застосовуються кілька типових моделей маркетингових організаційних структур, серед яких насамперед слід назвати інтегровані і неінтегровані маркетингові структури.

Неінтегровані маркетингові структури - це сукупність відповідних підрозділів, які не координують свій вплив на споживача.

Інтегровані маркетингові структури провадять діяльність комплексно і їх дії узгоджуються з єдиного маркетингового центру.

Основними питаннями організації маркетингу на підприємстві можна визначити такі:

 • -визначення комплексу маркетингових функцій, їх змістове наповнення;
 • - розподіл маркетингових функцій між структурними підрозділами і персоналом підприємства, закріплення їх у відповідних посадових інструкціях;
 • -визначення функціональних зв'язків між працівниками, які реалізують маркетингові функції;
 • - створення системи взаємодії спеціалістів, які відповідають за маркетинг, з іншими спеціалістами підприємства, забезпечення координації маркетингових та інших функціональних сфер діяльності підприємства (міжфункціональних зв'язків).

До основних принципів організації маркетингу на підприємстві належать:

 • 1. Цілеспрямованість - відповідність цілям, стратегії, політиці підприємства, спрямованість на пошук і задоволення потреб споживачів.
 • 2. Простота маркетингової структури: що простіша структура за інших рівних умов, то мобільніше управління нею і вищі шанси на успіх.
 • 3. Чіткість та оптимальність організаційної структури відповідно до стратегії, цілей і завдань маркетингу.
 • 4. Визначення напрямів діяльності - орієнтація на конкретну концепцію, чітке визначення функцій і завдань кожного підрозділу та його працівників.
 • 5. Гнучкість - своєчасне реагування на зміни у навколишньому середовищі та можливостях підприємства. Гнучкою можна вважати ту маркетингову структуру, яка спроможна змінювати свою організаційну форму зі зміною стратегії підприємства. Організаційні перебудови можуть бути швидкими і без зниження ефективності роботи підприємства, якщо спроможність до змін закладена в самій структурі. Щоб маркетингові структури були гнучкими, підприємство повинно постійно володіти поточною інформацією про внутрішній стан справ на підприємстві і зовнішнє середовище.
 • 6. Скоординованість і узгодженість дій маркетингових підрозділів (окремих працівників) для досягнення максимального ділового ефекту.
 • 7. Мінімальна кількість ланок маркетингової структури: що меншою кількістю ланок характеризується структура, то більш оперативно буде передаватися інформація як зверху вниз, так і знизу вгору.
 • 8. Економічність - витрати на маркетинг мають покриватись доходами від реалізації маркетингових заходів.
 • 9. Висококваліфіковані кадри, постійна увага до їх удосконалення.
 • 10. Активна маркетингова політика - пошук нових ринків, вивчення потреб конкретних споживачів тощо.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші